DZIŚ JEST:   05   CZERWCA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Bonifacego-Winfryda, męczennika
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Dziękuję za prawdę profesorze.
6 miesięcy temu / Icchak
 
Problem roszczeń obywateli USA wobec Polski został uregulowany umową z 16 lipca 1960 r
ponad 1 rok temu / Nasa
 
tak facet ma odwage ze wlaczy z finansjera sjonistyczna. Za to grubo placi, sjonisci go wilokrotnie karali, tracil wiele razy prace, drzwi o uniwersytetow byly dla niego zamkniete,nie mial facet z czego zyc, ale nigdy sie nie poddal. Calkowicie sie zgadza z nim ze stwierdzil ze rzadzacy polacy to tchorze, brak im odwagi Mamy to na co zaslugujemy. Gdy juz jest zapozno wtedy wyciagamy szbelki i samobojczo lecimy walczyc z czolgami.
ponad 2 lata temu / ak
 
Tak...wreszcie ktos powiedzial Prawda! Zaprzestancie z wycieczkami mlodych Zydkow ! Niech zwiedzaja ... Ale nie na swoje modle. ..!!! Udostepnic objekty na Polskiej zasadzie. ..! I niech wtedy ogladaja !Prawde !! Przyqwrucic flage, krzyz i naszych ocalalych wiezniow ! Kto tu rzadzi? ?? Moski. .. czy Polacy! Zaprzestancie "spicle"jezdzisz i skarzyc sie ....! Na swoj kraj...bo od koryta Was odciagneli! Badzmy dumni z nas!!! Zacznijmy od porzadku we wlasnym kraju! A puzniej zobaczymy! !!!
ponad 2 lata temu / ewawiö[email protected]
 
Edelman ta sama opinia!!!!!
ponad 2 lata temu / nieantysemita
 
No cóż, doszło już do tego, że uczciwy żyd bardziej broni dobrego imienia polski, niż te bandy politycznych łobuzów, które wychodząc z dołów społecznych, po dostaniu się do władzy, wysłałyby własna matkę na ulicę, w celach zarobkowych. Wstyd i hańba, ale Ci ludzie nie znają tych sformułowań i odczuć.
ponad 2 lata temu / Pieszek
 
JEST PAN ŚWIETNYM UCZCIWYM PRAWYM CZŁOWIEKIEM!!!
ponad 2 lata temu / JOLANTA
 
KOCHAM PANA ZA SZCZEROŚĆ < ETYKĘ I ODWAGĘ
ponad 2 lata temu / MAGDA
 
KOCHAM PANA ZA SZCZEROŚĆ < ETYKĘ I ODWAGĘ
ponad 2 lata temu / MAGDA
 
Chyba kocham Pana za prawdę
ponad 2 lata temu / MAGDA SZOL
 
I podobnie jest z wykorzystywaniem nagminnym słów ksenofob, rasista...ktoś tez na tym klsę robi
ponad 2 lata temu / Z
 
Cała prawda o Żydach i Polakach. Obudzmy sie!
ponad 2 lata temu / aluk
 
Dziękuję ????
ponad 2 lata temu / Turkuć podjadek
 
Pamiętajcie prawicowcy, to jest właśnie twarz lewicy, profesor jest bezinteresownym, szczerym, nie łasym na kasę i zaszczyty symbolem lewicy. Pozdrawiam!
ponad 2 lata temu / Marek
 
@gea. Przyznaję,że aktualnie w przypadku Polski możemy mówi o CYWILIZACYJNEJ MIESZANCE i to pod znaczącym wpływem wartości CYWILIZACJI PODWÓJNEJ MORALNOŚCI.Podzielam pogląd dotyczący źródła kryzysu : W roku 1989 Józef Ratzinger,wówczas jeszcze kardynał,połączył kryzys wiary,jaki ma miejsce w Europie z "zaniedbaniem nauki o stworzeniu".
ponad 3 lata temu / Mieczysław S.Kazimierzak
 
Mieczysław S.Kazimierzak (Mieczsilver) Feliks Koneczny określił DEFINICJĘ cywilizacji z cywilizacjotwórczym pięciomianem bytu. PIERWSZYM PUNKTEM QUINCUNX JEST PRAWDA(naukowa). Nauka opiera się na PRAWACH POTWIERDZANYCH EMPIRIĄ. W najistotniejszym dla człowieka aspekcie - zdrowiu funkcjonuje NIENAUKOWY paradygmat medyczny zaczynający się i oparty na kłamstwie L.Pasteura (teorii zarazka). Paradygmat wspierany kolejnymi hucpiarskimi "odkryciami" i 5000 wykluczających się hipotez. Z morderczymi praktykami: chemioterapią, "przeszczepami", eutanazją itp. pomysłami. Od przeszło 30 lat jest nieznany paradygmat medyczny oparty na biologii. Jej autor - lekarz Geerd Ryke Hamer był więziony, szykanowany, ukrywa się. Informacji o nim niewiele w polskiej sieci. Nigdzie obecnie nie ma cywilizacji łacińskiej, raczej jest cywilizacja śmierci. Taka sama jak wszędzie wkoło. Zatem, nieprawda, że Polska okazuje się być jej (cywilizacji łacińskiej) bastionem, panie Mieczsilver.
ponad 3 lata temu / gea
 
--- cd -- Może czas przestać stawiać na nieprzewidywalnych polityków a zacząć na HONOR I UCZCIWOŚĆ ?
ponad 3 lata temu / Azja
 
xD
ponad 4 lata temu / Mateusz
 
Mateusz Sam jesteś analfabetom.
ponad 4 lata temu / Tomasz
 
Bo tutaj słowo "Żyd" zostało użyte nie jako określenie przynależności do grupy wyznaniowej, tylko jako narodowość. W przypadku wyznawców judaizmu i Żydów występuje ta sama nazwa, bo tak wynika z historii i specyfiki tej religii. A autorowi chodziło zapewne o Żyda jako członka narodu żydowskiego (obok dookreśla przecież tę narodowość, wskazując na polskie pochodzenie Finkelsteina). Autor w swojej ignorancji nie odróżnia po prostu tutaj "Żyda" i "żyda", a wam widzę też trzeba to tłumaczyć jak analfabetom.
ponad 4 lata temu / Mateusz
 
Dlatego, że używa się tutaj słowa "Żyd" jako określenia narodowości (tak jak Polak, Anglik), a nie jako określenia przynależności religijnej. Autorowi nie chodziło chyba o wyznanie, skoro dodaje potem, że jest polskiego pochodzenia. Wszystko wam tak trzeba tłumaczyć?
ponad 4 lata temu / Mateusz
 
Skoro chrześcijanin,muzułmanin piszemy z małych liter,to dlaczego żyd na być z dużej?
ponad 4 lata temu / szumowina
 
"Profesor Norman Finkelstein to mieszkający w USA żyd polskiego pochodzenia." Dlatego, że używam metajęzyka.
ponad 4 lata temu / Mateusz
 
Mateusz Czytaj dokładnie komentarze gdzie widzisz że nazwa narodowości jest pisana z małej litery.Dlaczego nie piszesz po prostu Żyd tylko"Żyd"???
ponad 4 lata temu / Tomasz
 
"Żyd" jako narodowość pisze się wielką literą.
ponad 4 lata temu / Mateusz
 
Polani a masz dokument potwierdzający że ta kamienica należała do twojej własności w o kresie międzywojennym??? Większość właścicieli kamienic zostało zabitych w Niemieckich obozach koncentracyjnych.
ponad 4 lata temu / Tomasz
 
Finkelstein dlaczego Kowalski dostal zydowska Kamienice a ja Nie
ponad 4 lata temu / Polani
 
B. członek Rządu Narodowego w powstaniu styczniowym Adam Asnyk w znanym czterowierszu już w XIX wieku to przewidział!
ponad 5 lat temu / Konrad Turzyński
 
Naczelny mam Pan rację myślą tylko telewizorem i czytają wrogie Polakom publikacje Inteligencja Polska która zdobyła wykształcenie przed II Wojną Światową została praktycznie zlikwidowana przez okupanta hitlerowskiego i bolszewickiego.Dzisiaj są tego skutki że brakuje inteligencji prawidłowo uformowanej.Oby więcej się jeszcze znalazło Polaków wyznania mojżeszowego odważnie głoszących prawdę o Polakach.
ponad 5 lat temu / Tomasz
 
Szkoda, że taka znikoma jest liczba sprawiedliwych Żydów.
ponad 5 lat temu / matematyk
 
Takie jest podziękowanie Żydów za ratowanie podczas II wojny światowej obywateli Polski wyznania Mojżeszowego przez Polaków z narażeniem własnego życia za pomoc groziła odpowiedzialność zbiorowa kara śmierci przez roztrzelanie.Polska jest krajem tolerancji religijnej.
ponad 5 lat temu / Tomsasz
 
Polecam ksiazke "Przedsiebiorstwo Holocaust" tego wlasnie autora.. f
ponad 5 lat temu / Ola
 
To przede wszystkim porządny i uczciwy człowiek. Szkoda, że nie mamy większej liczby takich ludzi po naszej stronie...
ponad 5 lat temu / Zbyszko
 
Do Beaty. Nie nazistowskie tylko niemieckie. Nie ma takigo państwa naziści. Prosze nie używaj tej nazwy nazistowskie, bo to najprostsza droga do polskich obozów, bo nazistami równie dobrze mogli być Polacy. To są niemieckie obozy kobncentracyjne.
ponad 5 lat temu / rozum
 
Bardzo madry czlowiek. Szczery do bolu. Dlaczego komus ma byc wolno zaklamywac historie 2 wojny swiatowej ? Dlaczego nazistowskie obozy koncentracyjne sa nazywane polskimi obozami ? Dlaczego z Polakow robi sie bandytow zagrazajacych Izraelskiej mlodziezy ? Dlaczego eskaluje sie nienawisc w obie strony ?
ponad 5 lat temu / Beata
 
Cieszcie się i radujcie,jeśli kto co złego mówi na was z mego powodu. Podpalacze i nienawistnicy, pamiętajcie, że nie ujdzie to wam bez smoły.
ponad 5 lat temu / Rysz
 
"Naukowiec" Jan Tomasz GroSS w odpowiedzi na stanowisko Normana Filkensteina dał znać o sobie,występując na forum PAN,potwierdzając EWOLUCYJNIE UKSZTAŁTOWANĄ STRATEGIĘ GRUPOWA,którą opisuje Kevin MacDonald w KULTURA KRYTYKI.
ponad 5 lat temu / Mieczysław S.Kazimierzak
 
Na takiego faceta mozna powiedzic -co za ciezki idiota i jeszcze Zyd
ponad 5 lat temu / benji
 
Pierwszy raz dzisiaj cię zobaczyłem w telewizji! I wiesz co!Gdyby twoi rodacy myśleli jak ty to Izraelczycy żyli by w spokoju! Polak!.
ponad 5 lat temu / Finkelstein!
 
Jak widzę celebrytów i dobrych mówców i nic po za dobrym bajerem czy gadaniem ,to zastanawiam się czy oprócz haseł ,hepeningów ,prania mózgów młodzieży ,zmiennymi poglądami i orientacjami partyjnymi lub religijnymi ,kontrargumentami pod publiczkę ,szkalowaniem innych ,niekiedy demagogią ,medialną reklamą samych siebie -to czy ich wybranie da chleb, pracę ,usunie ważne nasze problemy ,da spokój ,pewność jutra ,poprawi warunki życia w kraju? Myślę ,że reprezentują te wartości , poglądy ,wizje ,zmiany światopoglądowe obyczajów i wartości które najmniej mają wspólnego a raczej realnego to co interesuje najbardziej przeciętnego Polaka w życiu codziennego jutra i czy ma związek to co najważniejsze dla nas ? A jeżeli mówią głosujcie na nas to co mogą nam zaoferować w realu bo mówić to można wszystko i jak pięknie . Na przykład gdy widzę w telewizji Kalisza ,Palikota ,Siwca i innych gorliwych w szukaniu tematów zastępczych ? to tracę humor i dobre samopoczucie i zmieniam pilotem na inny
ponad 6 lat temu / wyborca
 
ZYD POLSKIEGO PO-CHODZENIA MOWI PRAWDE I TO BOLI JEGO PO-TOMKOW I BLIZNICH..W TELEWIZJI SZWEDZKIEJ ZYD JERZY SARNECKI!SILWER..SZKALOWAL POLSKE I POLAKOW JAK DLUGO???W KRYZYSIE ,KTOREGO SAMI WYWOLALI ZYD ZYDA OKRADA.I OKLAMUJE... SZYKUJE SIE WIELKA WOJNA SWIATOWA ATOMOWA-MOZE??? PO-GROM ZYDOW JUZ ZACZOL SIE W MAMLME-SZWCJA PRZEZ MUZULMANOW KTORYCH SAMI SCIAGNELI NA ZACHOD.. ON POWIEDZIAL ZE PISZA NA JEGO BLOGU ZE ZYD TO ZLODZIEJ I OSZUST I DO KORYTA SIE RWIE JAK CZARNA SWINIA NIEMIECKA DO ODSTRZALU..HISTORIA LUBI SIE POWTARZAC..OBECNE CZASY PRZY-PO-MINAJA CHITLERA CO TO JEST ZA HOLERA... DLACZEGO 1 PROMIL ZYDOW W POLSCE ZAJMUJE WSZYSTKIE STANOWISKA W RZADZIE SADZIE MEDIACH URZEDZIE...????? TO JEST DEMO-KRADZENIE..WALESAJACE I SZWEDAJACE Z NOCNA-ZMIANA NA CZELE ... MLODZI ZROBIA REWOLUCJE I ZBUDUJA NA GRUZACH KOMUNIZMU I KAPITALIZMU JUZ DOBITEGO DO DNA EKONOMICZNEGO, PO-LITYCZNEGO I MORALNEGO R-E-A-L-I-Z-M SPRAWIEDLIWY DLA WSZYSTKICH A NIE FDLA SWOICH I WYPRANYCH.
ponad 6 lat temu / ATEISTA-REALISTA POLAK
 
Feliks Koneczny CYWILIZACJĘ ŻYDOWSKĄ nazwał CYWILIZACJĘ PODWÓJNEJ MORALNOŚCI.Jest KULT HOLOCAUSTU,który ma na celu ograniczanie ocen krytycznych żydowskiego etnocentryzmu,ekonomii żydowskiej.Doświadczamy skutków cywilizacyjnej mieszanki,przy której traci,ta której wartości są wyżej postawione.Ma zatem o co zabiegać CYWILIZACJA ŁACIŃSKA,która przeszła swoją ewolucyjną drogę,a Polska okazuje się być jej bastionem.
ponad 6 lat temu / Mieczysław S.Kazimierzak (Mieczsilver)
 
Po liście rozwodowym,opisanym przez polskiego badacza antyku Tadeusza Zielińskiego w HELLENIZM A JUDAIZM, nastąpił rozwój CYWILIZACJI ŻYDOWSKIEJ jako następstwa żydowskiej monolatrii,wybraństwa.Tą cywilizację opisał polski badacz Feliks Koneczny,który dokonał podziału na cywilizacje.Profesor potwierdza,że jest żydowska,ewolucyjnie ukształtowana strategia grupowa,o której mówi Kevin MacDonald w KULTURA KRYTYKI. Dziś zachodzi konieczność aby do POLSKIE LOGOS A ETHOS Feliksa Konecznego,językiem matematyki dopisać rozdział o wartościach narodowych nawiązujący do obiegu pieniądza.Okazuje się,że nie tylko nacjonalizm,ale i katolicyzm może mieć różne oblicza.Jest polski,który w okresie międzywojennym,jak twierdzi zakonnik J.Bocheński nie był rozumiany przez francuski i niemiecki w obliczu zbolszewizowanej Rosji.ŻYDOKOMUNA odegrała swoją antypolską rolę.
ponad 6 lat temu / Mieczysław S.Kazimierzak (Mieczsilver)
 
Prosze czytac ze zrozumieniem ten text.Prawde napisal,to polska przekupna inteligencja jest najbardziej odpowiedzialna za ten stan .
ponad 6 lat temu / Naczelny
 
Aniu, ależ Finkelstein nie wypiera się, że to Żydzi prowadzą takie kampanie oparte na czerpaniu korzyści z Holokaustu poprzez oskarżanie innych nacji, jak to mniej więcej określa. Jego cała książka jest poświęcona temu tematowi, więc nie myślmy, że on mówi jakieś półprawdy :)
ponad 6 lat temu / Jowita
 
jeżeli to możliwe i redakcja "Historii do Rzeczy" wyrazi na to zgodę, to ten wywiad powinien być przedrukowany gdzie się tylko da; jest to kolejny dowód na to, że red. Stanisław Michalkiewicz ma rację opisując relacje polsko-żydowskie i nie ma w tym żadnego antysemityzmu - zresztą wystarczy poczytać Jego wspaniałe felietony na Jego autorskiej stronie, w tym i innych tematach, a wszystko stanie się jasne; jeszcze raz można pogratulować "Do Rzeczy" tego wywiadu;
ponad 6 lat temu / jaro
 
Nie wiem czy mi się nie pomylił artykuł i wpis. Nie mamy się czego wstydzić. Nawet jak gdzieś kiedyś były jakieś ekscesy. A gdzie ich nie ma. Nie można pozwolić na przyklejanie etykietki, że Polska to kraj antysemicki/antyżydowski.
ponad 6 lat temu / tomek
 
skandal
ponad 6 lat temu / inteligent
 
- mimo iż każda z tych nacji ma na koncie ludobójstwo czego o nas powiedzieć nie sposób nawet gdybyśmy uznali fałszywą wersję zbrodni w Jedwabnem, skala jest nieporównywalna.
ponad 6 lat temu / anarcha
 
@Ania Gdynia - niestety nie masz racji Anno : owszem, sporo z tych ludzi ma takie a nie inne korzenie ale jest też wielu intelektualnych szmalcowników cierpiących na patologiczną ojkofobię, którzy za psie pieniądze zrobią dosłownie wszystko. Nie jesteśmy pod tym względem bynajmniej wyjątkiem niemniej u nas przybrało to takie rozmiary bo zbyt wielu środowiskom dysponującym ogromnymi budżetami na tym zależy. Z drugiej nie każdy Żyd jest polonofobem czego prof. Finkelstein najlepszym dowodem - chwała mu za te parę słów prawdy ale to znamienne iż potrzeba aż Żyda zza oceanu by je wypowiedzieć bo tu każdy podobny głos jest tłumiony w zarodku. Ma niestety rację mówiąc iż jesteśmy pożałowania godni bo tolerujemy taką sytuację - niestety wspomniana ojkofobia nie dotyczy tylko łże-elit, znam przypadki prostych ludzi, którzy wstydzą się mówić po polsku na ulicy w Berlinie... Jakoś ani Niemcy, Ruscy których jest tam pełno czy Turcy nie mają podobnych problemów -
ponad 6 lat temu / anarcha
 
@Ania Gdynia - niestety nie masz racji Anno : owszem, sporo z tych ludzi ma takie a nie inne korzenie ale jest też wielu intelektualnych szmalcowników cierpiących na patologiczną ojkofobię, którzy za psie pieniądze zrobią dosłownie wszystko. Nie jesteśmy pod tym względem bynajmniej wyjątkiem niemniej u nas przybrało to takie rozmiary bo zbyt wielu środowiskom dysponującym ogromnymi budżetami na tym zależy. Z drugiej nie każdy Żyd jest polonofobem czego prof. Finkelstein najlepszym dowodem - chwała mu za te parę słów prawdy ale to znamienne iż potrzeba aż Żyda zza oceanu by je wypowiedzieć bo tu każdy podobny głos jest tłumiony w zarodku. Ma niestety rację mówiąc iż jesteśmy pożałowania godni bo tolerujemy taką sytuację - niestety wspomniana ojkofobia nie dotyczy tylko łże-elit, znam przypadki prostych ludzi, którzy wstydzą się mówić po polsku na ulicy w Berlinie... Jakoś ani Niemcy, Ruscy których jest tam pełno czy Turcy nie mają podobnych problemów -
ponad 6 lat temu / anarcha
 
Żyd i nie rasista. Coś podobnego!
ponad 6 lat temu / edek
 
Należałoby Panu Profesorowi uświadomić, ze to nie polska inteligencja szkaluje Polskę i Polaków ale Żydzi. Gross przecież nie jest Polakiem. Ma tylko polskie obywatelstwo. A oza tym w 100 % się z Prof zgadzam.
ponad 6 lat temu / Ania Gdynia
 
W końcu jakieś normalne podejście do tematu polsko - żydowskiego !
ponad 6 lat temu / gery
 
Na takich ludzi jak prof. Finkelstein, Żydzi ukuli określenie "self hating Jew". Bo przecież ktoś, komu rodziców zamordowali w Oświęcimiu, powinien nienawidzić Polaków nienawiścią szczerą i nieskończoną, bo to przecież "polski obóz" był. A tu klops, gość śmie krytykować innych Żydów i robienie ciężkiej kasy na ogranych tematach...
ponad 6 lat temu / Życzliwy
 
Bardzo się cieszę że PCH24 nagłaśnia ten problem. Mało jest portali internetowych które mają odwagę o tym pisać. Parę lat temu Pan Stanisław Michalkiewicz ów problem nagłaśniał w felietonie w Radiu Maria, felieton ten został przedrukowany min w Najwyższym Czasie!. Większość publicystów (także tych powszechnie uznanych za patriotycznych i prawicowych) potraktowało Pana Stanisława jak antysemitę, nie odnosząc się do istoty problemu.
ponad 6 lat temu / Śmiesław
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.