DZIŚ JEST:   27   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Frumencjusza z Aksum
Św. Sabiny, męczennicy
 
 
 
 

Finansowa pomoc Google dla „Wyborczej”? Projekt potentata wesprze lewicowe media w Polsce

Finansowa pomoc Google dla „Wyborczej”? Projekt potentata wesprze lewicowe media w Polsce
By Szczebrzeszynski (Self-photographed) [Public domain], via Wikimedia Commons

Lewicowo-liberalne ośrodki medialne, które za rządów ekipy PO-PSL zarabiały na reklamach zamawianych przez władzę i spółki skarbu państwa, wiele straciły po wyborczym sukcesie Prawa i Sprawiedliwości. Strumień płynący m.in. do „Gazety Wyborczej” wysechł, a medium znalazło się w poważnych kłopotach finansowych. Z pomocą ma przyjść jednak gigant z branży informatycznej, który w ramach swojego projektu wpompuje w polski rynek wydawniczy ponad milion euro. Wśród największych beneficjentów mają znaleźć się „Gazeta Wyborcza”, radio TOK FM oraz portal Tomasza Lisa naTemat.

 

Jak przypomina portal niezalezna.pl, w latach 2007-2015 wydawca „Gazety Wyborczej”, spółka Agora, zarobiła ponad 17 milionów złotych w wyniku współpracy z aparatem władzy. Koszt artykułu o cyfryzacji kosztować miał wtedy blisko 120 tys. zł.

 

Oczywistym jest, że nowa władza zrezygnowała z kierowania takich sum pieniędzy do nieprzychylnych im mediów. Co więcej, pod koniec 2015 roku ministerstwo sprawiedliwości opublikowało spis gazet, które mogą kupować polskie sądy. Nie ma wśród nich „Gazety Wyborczej”.

 

Piotr Pacewicz, publicysta „GW”, zachęcał w błagalnym tonie na Facebooku, by kupować prenumeraty jego pisma, gdyż sytuacja finansowa firmy jest w fatalnym stanie. Cena papierowego wydania tego dziennika wzrosła.

 

Sytuacja lewicowego medium może się jednak poprawić. Potentat w branży usług internetowych, Google, zamierza ruszyć z nowym projektem mającym wspierać rozwój dziennikarstwa sieciowego. W ramach Digital News Initiative Innovation Fund w ciągu trzech lat Google wyda 150 milionów euro na wspieranie wybranych wydawców na rynku europejskim. Do Polski ma trafić około 1,5 miliona euro.

 

Jak informuje portal parezja.pl, najwięcej trafi do mediów lewicowych: „Gazety Wyborczej”, radia TOK FM oraz portalu Tomasza Lisa naTemat. Co ciekawe, w Radzie Funduszu zasiadać ma Bartosz Hojka – szef Agory, wydawcy „GW”.

 

Źródło: niezalezna.pl / parezja.pl

MWł  


DATA: 2016-03-03 08:25
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

koniecznie, ale to koniecznie trzeba sprawdzic ile ma ten cały google zaległych podatków i dać najkrótszy z możliwych terminów do wpłacenia go do kasy państwowej; to może ostudzi ich niecne zamiary wspomagania lewactwa;
ponad 4 lata temu / JARO
 
Ja też tak uważam. To powinno trawić do polskich wydawców jedynie co trzeba to to aby słowo [polskich] zdefiniować. goo.gl/nHtqqw
ponad 4 lata temu / Tikkurila
 
No i geszeft się kręci...
ponad 4 lata temu / Venatrix
 
Orban czy niedawno Putin zdelegalizowali podobne zaborcze agentury i konspiracyjne ogniska wpływu jaka jest kulturmarksistowska Fundacja Batorego. N.p. posilkowanie lewackich, wrogich narodowi ognisk potraktowac jak budowanie kartelu - co jest na wolnym rynku nielegalne (niezgodne z prawem konkurencji)
ponad 4 lata temu / Tiberias
 
I to się nazywa "wolny rynek"? Chyba wg lewaków. Też uważam, że trzeba opodatkować google.
ponad 4 lata temu / Akk
 
Niedawno kazde panstwo w europie sciga google za nieplacenie podatkow. Sadze że też powinnismy odebrac co nasze
ponad 4 lata temu / Jas
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.