DZIŚ JEST:   25   STYCZNIA   2021 r.

Nawrócenie św. Pawła Apostoła
Bł. Henryka Suzo
 
 
 
 

Finanse TVP są w stanie krytycznym

Finanse TVP są w stanie krytycznym
fot. budynek TVP przy ul. Samochodowej w Warszawie, fot. VanNouten

Finanse telewizji publicznej są w gorszym stanie, niż przewidywały władze spółki. Okazuje się, że straty mogą znacznie przekroczyć prognozowane na ten rok 60 mld. zł. Szykują się więc spore zwolnienia, do sprzedaży przeznaczono siedziby redakcji informacyjnych. Władze mają też nadzieję, że uda się pozyskać kredyt obrotowy w wysokości 70 mln. zł.

 

Wprawdzie w ubiegłym roku zanotowano znacznie większą stratę bo blisko 90 mln. zł. W tym roku miało to być 60 mln. ale Juliusz Braun ostrzega, że w związku z fatalną sytuacja na całym rynku mediów, wynik spółki może się okazać gorszy od przewidywanego. TVP szuka banku, który zgodzi się udzielić kredytu obrotowego w wysokości 70 mln. zł., sam Braun wyraził nadzieję, że stanie się to jeszcze w tym roku.

 

Przede wszystkim władze myślą na czym tu można oszczędzić. Na pierwszy ogień pójdą mniej istotne nieruchomości, m.in. na pl. Powstańców Warszawy, siedzibie redakcji informacyjnych. Zespół miałby się przenieść na Woronicza w ciągu trzech lat. Braun liczy, że uda się budynek sprzedać jak najszybciej, choć z odroczonym terminem przekazania nieruchomości. W ostatnich dniach przyjęto także uchwałę o nowej organizacji spółki.

 

W najbliższej przyszłości powstaną cztery redakcje tematyczne: kultury, społeczno - publicystyczna, dokumentu i sportu. Połączone zostaną w jedno redakcje informacyjne i Agencja Produkcji Audycji Informacyjnych, połączone będą także instytucje zajmujące się finansami oraz zlikwidowane zostanie biuro handlu, którego kompetencje mają przejąć dwie inne jednostki.

 

Na nowo zostanie podzielona między członkami zarządu odpowiedzialność za różne aspekty działalności spółki. Nad działalnością programową będzie miał pieczę kojarzony z PO Juliusz Braun. To oznacza, że będą mu podlegać biuro koordynacji programowej, redakcje tematyczne, Agencja Informacyjna, pierwszy i drugi kanał TVP, biuro marketingu i sprawy korporacji.

 

Lewica zajmie się natomiast finansami, sprzedażą, biurem zakupów i zamówień publicznych, Ośrodkiem Nowe Media, biurem reklamy. PSL pod wodzą Mariana Zalewskiego obejmie Agencje Produkcji Telewizyjnej i Filmowej, ośrodek TVP Technologie biuro prawne, Ośrodek Programów Regionalnych z oddziałami, tymczasowo jako TVP Info, potem będą to odrębne programy regionalne z pasmem wspólnym i międzyregionalnymi.

 

Planowane są oczywiście zwolnienia. Do końca przyszłego roku prace straci od 200 do 300 osób, ograniczona zostanie także liczba stanowisk dyrektorskich.

 

 

Iwona Sztąberek

Źródło: www.gazetaprawna.pl


DATA: 2012-10-04 12:38
AUTOR: IWONA SZTĄBEREK
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ciekawe w jaki sposób można położyć TVP i kto za to jest odpowiedzialny? Ludzie płacą abonament, reklamy co 0.5 minuty i co JESZCZE KASY NIE MA? Produkcja filmów POLSKICH na poziomie ZEROWYM... Moim zdaniem, nieporadny zarząd "władza" i wszyscy na "gorze" powinni WYLECIEĆ na bruk, bo są NIEUDOLNI. Ale nie oni teraz będą zwalniać PRACOWNIKÓW, którzy WYKONUJĄ prace. No, ale w Polsce - Tuskowo/Bronisławowej - zakłamanej to norma.
ponad 8 lat temu / Ciekawe
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.