DZIŚ JEST:   07   LIPCA   2020 r.

Bł. Benedykta XI, papieża
 
 
 
 

Finał Polskiej Ligi Walk Rycerskich

Finał Polskiej Ligi Walk Rycerskich
Fot. Lukasz Dejnarowicz / FORUM
#RYCERSTWO    #RYCERZ    #RYCERZE    #SPORT    #WALKI    #FINAŁ    #SZERMIERKA

Szczęk mieczy, tasaków i padających na ziemię przeciwników. Okrzyki zwycięzców i sportowa złość pokonanych. Widowisko które fascynuje, sportowcy którzy budzą podziw, rywalizacja która przyprawia wszystkich o dreszcz emocji. To Finał Polskiej Ligi Walk Rycerskich, ligi, gdzie rywalizują ze sobą sportowcy odziani w średniowieczne zbroje, walczący o zwycięstwo, prestiż i miejsce w jednej z najsilniejszych na świecie Reprezentacji Narodowych. Wszystko to będzie można zobaczyć 15 marca na Hali Gier Warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego  Józefa Piłsudskiego przy ul. Marymonckiej 34.

 

To już trzecia edycja cyklu turniejów ligowych organizowanych przez Polskie Stowarzyszenie Walk Rycerskich. Finałem sezonu 2013/2014 będzie warszawski turniej, który otrzymał honorowy patronat Burmistrza Dzielnicy Bielany m. st. Warszawy Rafała Miastowskiego, Rektora Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego prof. Andrzeja Mastalerza oraz Prezesa Polskiego Związku Szermierczego Adama Konopki.

 

Sportowe Walki Rycerskie to dyscyplina, która rozwija się bardzo szybko nie tylko w Polsce, ale także w krajach nie związanych z historią średniowiecznej Europy, np. w Nowej Zelandii, USA czy Japonii. To sport walki uprawiany przez zawodników w historycznie autentycznych zbrojach, walczących bronią wzorowaną na tej sprzed kilkuset lat. Rycerze rywalizują ze sobą w kilku konkurencjach bojowych, podczas zawodów będzie można zobaczyć indywidualne techniczne pojedynki i walki grupowe.

 

Tegoroczna edycja Finału Polskiej Ligi Walk Rycerskich zostanie uświetniona uczestnictwem zaprzyjaźnionych drużyn - przyjadą zawodnicy z Czech, Niemiec, Białorusi i Finlandii. Widzowie więc będą mogli zobaczyć, jaki poziom prezentują polscy rycerze na tle ekip z innych krajów. Będzie to ostatni test przed Mistrzostwami Świata IMCF (International Medieval Combat Federation), które odbędą się w pierwszych dniach maja w Hiszpanii, gdzie Polacy będą walczyć o najwyższe miejsca na podium.


Finał Polskiej Ligi Walk Rycerskich 2013/2014 odbędzie się 15 marca w Warszawie (ul. Marymoncka 34)  w godzinach 10-20. Wstęp wolny!

 

 

 

 

 DATA: 2014-03-10 10:19
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.