DZIŚ JEST:   05   LIPCA   2020 r.

XIV Niedziela zwykła
Św. Antoniego Marii Zaccarii
Św. Antanazego z Atos
 
 
 
 

Filmowe Oscary narzędziem ideologicznej presji. Gala wręczenia nagród pełna lewackich wątków

Filmowe Oscary narzędziem ideologicznej presji. Gala wręczenia nagród pełna lewackich wątków
By BDS2006 (English: I created this work entirely by myself.) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0) or GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html)], via Wikimedia Commons

Tegoroczna gala rozdania Nagród Akademii Filmowej, znana powszechnie jako wręczenie Oscarów, stała się okazją do ideologicznej manifestacji. Wielkie zainteresowanie tym filmowym wydarzeniem zostało wykorzystane do promocji homoseksualizmu, transseksualizmu, tzw. „antyrasizmu” oraz umacniania antykatolickiej narracji o pedofilii w Kościele.

 

Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej uznała, za najlepszy film obraz „Spotlight”, który został nagrodzony również w kategorii „najlepszy scenariusz oryginalny”. Fabuła opowiada o siatce księży-pedofilów, działających w Kościele katolickim i ukrywanych przez Kościół.

 

Tego typu produkcja utrwala krzywdzący stereotyp dotyczący księży i katolików. Idealnie wpisując się w lewacką retorykę deprecjonującą i obrzydzającą Kościół na wszelkie możliwe sposoby. Nagrodzony Oskarami „Spotlight” jest niejako manifestacją ideologiczną instytucji i środowiska odpowiedzialnego za wręczanie prestiżowych statuetek. Wiele osób przy wyborze filmów, jakie chcą oglądać w kinach czy w domach, kieruje się właśnie ilością otrzymanych nagród. Niestety nie wszyscy krytycznie podchodzą do filmowej fabuły, przyjmując za pewnik zaprezentowaną narrację. Oglądający „Spotlight” zostaną utwierdzeni w rozsiewanej na wszystkie strony antykatolickiej propagandzie lewicy.

 

Podczas 88. gali wręczenia Oskarów duży nacisk kładziono na rzekomy rasizm panujący w amerykańskim kinie. W tym roku do nagrody nie został nominowany żaden czarnoskóry aktor. Środowiska lewicowo-postępowe nie były w stanie przyjąć, że być może w minionym roku żaden "afroamerykani" po prostu nie zasłużył na nominację. Fakt ten lewacy uznali za oczywisty i wyraźny przejaw rasizmu.

 

Prowadzący galę czarnoskóry komik Chris Rock określił Oscary mianem „White People's Choice Awards” (pol. nagrody wedle kryteriów białych ludzi). Podobnych aluzji było więcej, a podczas gali pokazano nagranie, w którym czarni aktorzy parodiują swoich białych, nominowanych kolegów.

 

Z kolei filmy o Jamesie Bondzie zostały na gali skrytykowane za… seksizm, zaś nagrodę za najlepszą żeńską rolę drugoplanową otrzymała Szwedka Alicia Vikander. W filmie „Dziewczyna z portretu” zagrała żonę duńskiego malarza… transseksualisty.

 

Kolejnym tęczowo-lewackim manifestem na gali Oskarów okazało się wręczenie nagrody za najlepszą piosenkę. Otrzymał ją Sam Smith za utwór „Writing’s on the Wall” z filmu „Spectre”. Piosenkę zadedykował subkulturze LGBT, a ze sceny wyraził swoją dumę z "bycia gejem".

 

Do uczestników 88. gali wręczenia Oskarów wiceprezydent USA, Joe Biden, skierował apel o wspólną walkę z przemocą seksualną. Zaproszona przez niego na scenę Lady Gaga, artystka kojarzona z homo-propagandą, wykonała utwór „Till It Happens To You” w towarzystwie kobiet, które padły ofiarą molestowania.

 

Nagrody dla najlepszego aktora w końcu doczekał się Leonardo DiCaprio (za rolę w „Zjawie”). Odbierając statuetkę mówił w tonie ekologizmu o związkach człowieka z naturą i ochronie naszej planety.

 

MWł 


DATA: 2016-02-29 19:57
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Są oczywiście księża pedofile. Fakt, że w mniejszości w stosunku do innych zawodów. Ale o tym "dzieło" milczy. A dlaczego nagrody nie dostanie film o bankierach, którzy wywołali kryzys światowy, by się naszym kosztem obłowić?
ponad 4 lata temu / rozsądny
 
"Kultura dobra" to portal z żenującymi recenzjami pisanymi przez niezbyt rozgarniętych, infantylnych krytyków, którzy np. bardzo pozytywnie ocenili film o Minionkach ( czyli sługusach).
ponad 4 lata temu / teodor
 
Praeda w oczy kole o SPotligh. Film oparty na faktach. Niestety ale są księża pedofile. I możecie sobie tupać nóżkami ,że taka nie jest. Faktów nie zmienicie.Tak samo ksiądz pedofil może być jak może być policjant pedofil, czy nauczyciel pedofil. CO NIE ZNACZY, ŻE KAŻDY KSIĄDZ JEST PEDOFILEM I NIE PISAĆ MI TU, ŻE GENERALIZUJE KSIĄDZ=PEDOFIL bo to jest dalekie i krzywdzące generalizowanie. Ale jak powiesz nauczyciel był pedofilem to cisza, policjant pedofilem nic. Powiedz, że ksiądz był pedofilem to od razu krzyki, że atak na Kościół Tak lubicie prawdę ale jak prawda już jest niewygodna to już się nie podoba. No cóż. Problemem nie jest to, że król chodzi nago, tylko , że ktoś to mówi głośno. Nawet ultrakatolicki portal filmowy "Kultura Dobra" nie uznaje tego filmu za antykatolicki
ponad 4 lata temu / trooper
 
Chazarskie towarzystwo rodem z Polski - pełne nienawiści do chrześcijaństwa, zwłaszcza Kościoła Katolickiego, ale także do Polski. Nagrody zdobywają filmy oczerniające Polskę, Polaków i polskich żołnierzy. Inne nie wchodzą w grę. Mentalność moskiewskiej "Prawdy" i szmatławca Szechtera... Wiwat Wolna Katolicka Polska!!!
ponad 4 lata temu / legionista
 
uśmiałem się do łez czytając twój komentarz i jednocześnie mnie przerażenie wzięło dlaczego tacy ludzie mają dostęp do komputera
ponad 4 lata temu / do hahaha
 
GDYBY RÓŻNE TUMANY NIE LATAŁY DO KINA OGLĄDAĆ TEN CHŁAM, TO BY SIĘ SKOŃCZYŁO. PROSTE. PÓKI PŁACĄ, TO I TAKA SZMIRA, PROMUJĄCA RÓŻNE SZUMOWINY BĘDZIE SIĘ SPRZEDAWAĆ
ponad 4 lata temu / rozsądny
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.