DZIŚ JEST:   18   STYCZNIA   2019 r.

Św. Małgorzaty Węgierskiej
Bł. Reginy Protmann
 
 
 
 

Film „Fatima - Orędzie wciąż aktualne” doceniony na festiwalu „Niepokalana 2017”

Film „Fatima - Orędzie wciąż aktualne” doceniony na festiwalu „Niepokalana 2017”
Źródło: Fatima - Orędzie wciąż aktualne

Wyprodukowany przez Instytut im. Ks. Piotra Skargi film „Fatima - Orędzie wciąż aktualne” został dostrzeżony na XXXII Międzynarodowym Katolickim Festiwalu Filmów i Multimediów KSF Niepokalana 2017. Film został nagrodzony za walory patriotyczno-edukacyjne. W kategorii „dokument”, obraz zajął trzecie miejsce.

 

Film „Fatima - Orędzie wciąż aktualne” ukazuje nie tylko historię Objawień Fatimskich, ale też szeroko opisuje ich wpływ na dalsze losy świata. Jest to dokument, który korzystając z wiedzy wybitnych znawców Orędzia z Fatimy sięga poza ogólnie dostępną wiedzę i ukazuje widzom – jak żaden dotąd dokument – pełny obraz wydarzeń sprzed wieku, wraz z analizą wydarzeń, które nastąpiły w kolejnych latach.

 

Dokument w reżyserii Jarosława Mańki, a wyprodukowany przez Instytut im. Ks. Piotra Skargi, utrwalił również niezwykłe świadectwa m. in. krewnych dzieci fatimskich oraz świadków cudów, które działy się za sprawą Matki Bożej. Film stawia trudne pytania i poszukuje na nie odpowiedzi. Bo czy możemy mówić, że wola Maryi została wypełniona? Czy Rosja, jak prosiła Fatimska Pani, została Jej poświęcona?

 

Jak mówił w rozmowie z PCh24.pl reżyser Jarosław Mańka, intencją filmu „Fatima – Orędzie wciąż aktualne” jest „rozpropagowanie Orędzia Fatimskiego i przypomnienie warunków wypowiedzianych przez Matkę Bożą w Fatimie. Warunków, które mogą uratować świat, a które są tak proste do spełnienia: pokuta, odmawianie różańca, praktyka pierwszych pięciu sobót miesiąca i… zawierzenie Rosji Jej sercu przez papieża”.


Odbierając festiwalową statuetkę reżyser przyznał, że tematyka orędzia fatimskiego poruszyła go w dużej mierze ze względu na wpływ, jaki orędzie Matki Bożej wywarł na dzieje świata w ciągu ostatniego stulecia. Twórca podkreślił też, że starał się zaakcentować w filmie wątki polskie, takie jak Cud nad Wisłą w roku 1920. Podziękował za zaufanie producentowi filmu – Instytutowi Księdza Piotra Skargi oraz wszystkim osobom, które przyczyniły się do jego powstania.

 

Jarosław Mańka powiedział PCh24.pl, że tworząc „Fatimę…” starał się, by film był równocześnie zrozumiały i atrakcyjny w odbiorze. Przyjęcie obrazu przez widzów na pokazach, w których reżyser miał okazję uczestniczyć, zaskoczyło go i nawet przerosło oczekiwania twórcy.

 

Warto zaznaczyć, że na Festiwal „KSF Niepokalana 2017” nadesłanych zostało 240 prac: filmów, programów multimedialnych oraz programów radiowych z łącznie 22 krajów: Australii, Chorwacji, Francji, Hiszpanii, Holandii, Indii, Indonezji, Litwy, Białorusi, Czeskiej Republiki, Dominikany, Słowacji, Wielkiej Brytanii, Włoch, Kanady, Korei Płd., Rosji, Ukrainy, USA, Singapuru, Zimbabwe i Polski.

 

Konkurując w tak doborowym towarzystwie, cieszy fakt, że film „Fatima - Orędzie wciąż aktualne” jury postanowiło docenić za wyjątkowe walory patriotyczno-edukacyjne i przyznać mu w tej dziedzinie nagrodę specjalną. Na tym nie koniec wyróżnień, ponieważ film otrzymał też trzecią nagrodę w kategorii „dokument”. 

 

Nagrodę za III miejsce w kategorii dokumentów Arkadiusz Stelmach z zarządu Instytutu imienia Księdza Skargi odebrał z rąk księdza Pawła Rytel-Andrianika, rzecznika Konferencji Episkopatu Polski. W imieniu producenta obrazu podziękował jury za dostrzeżenie filmu powstałego z okazji stulecia objawień z 1917 roku.

 

 – Chciałbym podziękować Niepokalanej, Matce Bożej Fatimskiej za to, że ten film w ogóle mógł zostać zrealizowany. Mam nadzieję, że będzie poruszał serca, przemieniał je, będzie nawracał nas wszystkich. Bóg zapłać wielu dobrym, kochanym polskim katolikom, dzięki których ofiarności i modlitwie powstał – mówił Arkadiusz Stelmach. Podkreślił on także, iż „Fatima – orędzie wciąż aktualne” to obraz, którego twórcy nie korzystali z żadnych dotacji państwowych. Sponsorami byli darczyńcy Instytutu. 

 

Osobisty Patronat Honorowy nad Festiwalem objął JE Abp Henryk Hoser, Ordynariusz Diecezji Warszawsko-Praskiej, a zaproszenie do Komitetu Honorowego Festiwalu przyjęli m.in. abp Wojciech Polak Prymas Polski, abp Wacław Depo, ordynariusz Częstochowski i przewodniczący Rady Episkopatu Polski ds. środków przekazu.


Informacji o pokazach filmu "Fatima - Orędzie wciąż aktualne" szukaj na PCh24.pl!!!


Przeczytaj także relację z gali konkursu:

„Fatima – Orędzie wciąż aktualne” z dwiema nagrodami na międzynarodowym, katolickim festiwalu

 


Marcin Austyn, Roman Motoła


Zobacz zwiastun filmu:

DATA: 2017-10-02 11:51
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Kto to jest "Jehowa"? To jakaś wasza bogini? Bo w Ewangeliach nie ma mowy o żadnej Jehowie. A co do tego co zaleca Pismo Święte. Gdzie Pismo Święte zaleca trollowwanie które wykonujesz? Nigdzie? To albo bądź konsekwentny i zamilcz ze wstydu bo wykonujesz to czego nie zaleca Pismo, albo na dokładnie takiej samej zasadzie przyznaj że nie wszystko związane z wiarą w Boga wynika bezpośrednio z Pisma Świętego. My, katolicy, cały czas kontaktujemy się z Panem Bogiem i On nam nakazuje szczególny szacunek i cześć do Maryi, jako do Niepokalanie Poczętej Matki Boga Jezusa Chrystusa. Wy, którzy uważacie że Pan Bóg nie ma wam od 2000 lat nic do powiedzenia, wyznajecie fałszywą, bo martwą, religię.
ponad 1 rok temu / do wprowadzającego zamieszanie
 
?Łaski pełna?, ?błogosławiona (...) między niewiastami? Anioł Gabriel wyjawił Marii, na czym będzie polegała jej rola w zamierzeniu Bożym. Przemówił do niej: ?Witaj, obdarzona łaską, Jehowa jest z tobą? (Łukasza 1:28). W innym przekładzie słowa te brzmią: ?Zdrowaś, łaski pełna, Pan z tobą? (Kowalski). Krótko potem jej krewna Elżbieta powiedziała na powitanie: ?Błogosławiona jesteś między niewiastami i błogosławiony owoc twego łona!? (Łukasza 1:42). Czy określenia te wskazują, że Marii należy się szczególny szacunek albo wręcz cześć? Bynajmniej. Chociaż słowa te włączono do modlitwy, którą katolicy zanoszą do Marii, Biblia nie daje podstaw, by się do niej modlić. Anioł Gabriel i Elżbieta przyznali, że urodzenie Mesjasza było dla Marii zaszczytnym wyróżnieniem. Ale Pismo Święte nie zawiera nawet najmniejszej wzmianki zachęcającej do tego, byśmy kierowali do niej modlitwy. Gdy uczniowie poprosili Jezusa, by nauczył ich się modlić, polecił im zwra
ponad 1 rok temu / zamieszanie
 
"Warunków, które mogą uratować świat..." Ciekawe jest to ze Biblia w księdze Objawienia stwierdza że świat idzie na zatracenie i nie możemy nic z tym zrobić. Możemy natomiast ratować ludzi, aby się nie zatracili ze światem. A wiemy iż muszą się wypełnić pisma.
ponad 1 rok temu / Ciekawe
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.