DZIŚ JEST:   05   CZERWCA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Bonifacego-Winfryda, męczennika
 
 
 
 

Film dokumentalny analizujący związki szczepień i autyzmu wycofany z nowojorskiego festiwalu

Film dokumentalny analizujący związki szczepień i autyzmu wycofany z nowojorskiego festiwalu
Angela George [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

„Szczepienia” - film brytyjskiego naukowca Andrew Wakefielda opowiada o związkach między szczepieniami dzieci, a powstawaniem autyzmu. Dokument miał zostać zaprezentowany podczas nowojorskiego festiwalu filmowego Tribeca. Pomysł taki popierał jeden z jego głównych organizatorów, Robert De Niro, który sam ma autystyczne dziecko. W wyniku nacisku amerykańskich mediów „Szczepienia” nie zagoszczą jednak na festiwalu.

                           

Brytyjski chirurg Andrew Wakefield w 1998 roku na łamach prestiżowego lekarskiego pisma branżowego „The Lancet” poruszył wątek związków między szczepieniami dzieci, a genezą autyzmu. Był to impuls do zrodzenia się ruchu antyszczepionkowego. Środowisko te kontestuje obowiązek szczepień z uwagi na wątpliwości wyłożone przez Wakefielda, a następnie innych badaczy.


Brytyjczyk w oparciu o swoje ustalenia naukowe przygotował film pt. „Szczepienia”. Dokument miał być zaprezentowany podczas nowojorskiego festiwalu Tribeca. Za jego organizacją stoi m.in. znany aktor Robert De Niro. Jego dziecko cierpi na autyzm, co było jednym z motywów, dla których De Niro zgodził się na projekcję „Szczepień”. Aktor chciał, by stało się to impulsem do dyskusji nad chorobą i jej powstawaniem.

 

Informacja o planowanym repertuarze festiwalu Tribeca oburzyła amerykański mainstream medialny. Po fali krytyki organizatorzy filmowego wydarzenia zrezygnowali z projekcji „Szczepień”. Swoje podejście zmienił także De Niro. Jak przyznał, pokaz filmu wcale nie musiałby przyczynić się do poważnej dyskusji nad problemem.

 

Źródło: gosc.pl

MWł 


DATA: 2016-03-28 19:48
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

bo w usa jest powszechny dostęp do broni, to go zastrzelili
ponad 4 lata temu / do Angela
 
Jak wspominali afrykańscy biskupi w szczepionkach na malarię czy coś tam, "przypadkowo" były też substancje blokujące prokreację. W naszych na pewno niczego takiego nie ma. A co jest to wie producent. I może ktoś. Ale zapewne zmienił zdanie jak DeNiro i nam zapomni powiedzieć.
ponad 4 lata temu / Arturo
 
Oczywiście ludzie maja nie znać prawdy o szczepieniach i żyć w przekonaniu, że to dobre i potrzebne i bez tego ludzkość wyginie. A to wielkie kłamstwo jest. Za prawdę o szczepieniach giną ludzie, nie wolno jej powiedzieć głośno. W ub. roku w USA zamordowano ponad 10 lekarzy w tym dr Bradstreeta, który w swoim prywatnym instytucie badał związek między szczepieniami i autyzmem. I udowodnił jeszcze inne straszne rzeczy, które ukrywają koncerny farmaceutyczne. Zastrzelili go.
ponad 4 lata temu / Angela
 
Trudno nie przyznac racji panu De Niro. Przeciez wylacznie serwilizm, slepe posluszenstwo korporacjom farmaceutycznym i wspierajacym je rzadom, finansistom, mediom i lekarzom pomoze rozwiazac wyzej wspomniany problem, ba, kazdy problem. Dla nas, nieuswiadomych mas sa programy rozrywkowe w telewizji, media spolecznosciowe i gry komputerowe. Nie nam zajmowac sie powaznymi sprawami, zostawmy je madrym tego swiata. Skaczmy do ich rytmu jak nam kaza, tanczmy jak zatancza, rzucmy sie w przepasc jesli uznaja to za wlasciwe.
ponad 4 lata temu / JaVa
 
No i tak właśnie wygląda w praktyce "wolność" mediów na Zachodzie. Niestety wiele osób w Polsce wciąż jeszcze żyje mitem Wolnego Świata i nie zdaje sobie sprawy, że tego świata już dawno nie ma.
ponad 4 lata temu / abc
 
Rzetelne, obiektywne badania? Dane z National Health Service (British Medical Journal). Wakefield badał 12 dzieci zgłoszonych przez rodziców twierdzących, że szczepionki im zaszkodziły. Z tych dzieci 3 nigdy nie miało diagnozy autyzmu, 3 tylko podejrzenie, 5 miało objawy przed szczepieniem, u 9 w rodzinie były osoby z zaburzeniami ze spektrum autyzmu (obciążenie genetyczne), 7 było przebadanych tylko raz, z czego 5 ponad rok po szczepieniu, u 2 pierwsze objawy wystąpiły po ponad roku od szczepienia. Jedno dziecko przebadano dopiero w wieku 9 lat - telefonicznie. W wyniku szczepionek miały wystąpić symptomy : autyzm regresywny (z 12 dzieci 6 miało autyzm, z czego 5 inne odmiany niż regresywne), zapalenie jelita grubego (wystąpiło u 3), pierwsze objawy autyzmu miały się pojawić w przeciągu 14 dni po szczepieniu, co zostało zaprzeczone u 10 dzieci). Wszystkie objawy łącznie miały wystąpić w połowie przypadków - nie wystąpiły w żadnym, 2 z 3 objawów wystąpiły w jednym.
ponad 4 lata temu / tylda
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.