DZIŚ JEST:   17   STYCZNIA   2021 r.

II Niedziela zwykła
Św. Antoniego, opata
Św. Sulpicjusza II
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


A przeto powagą Naszą Apostolską ustanawiamy święto Pana Jezusa Chrystusa - Króla, które ma być na całym świecie obchodzone rok rocznie w ostatnią niedzielę miesiąca października, tj. w niedzielę, poprzedzającą bezpośrednio uroczystość Wszystkich Świętych. - tyle Pius XI w encyklice Quas primas. Więc Kościół Katolicki obchodzi właśnie wtedy, a Katolicki Reformowany - jak napisano w artykule. Poza tym Kościół Katolicki Reformowany wygnał Króla gdzieś na pustkowia Wszechświata, gdzie nie ma narodów, państw, w ogóle nie ma życia, tylko pustka, próżnia, gwiezdny pył - nie ma nad kim królować.
ponad 1 rok temu / Emil M.
 
Diagnoza Papieża na brak powołań jest zgoła inna- ta zacofana diecezja z rosnącą ilością księży i wiernych jest jak policzek dla nowoczesnej watykańskiej lawendowej mafii
ponad 1 rok temu / Ironia
 
Kiedy w Polsce?
ponad 1 rok temu / tradycja
 
U nas ad orientem dane nam jest ogladac ostatnie 5 lat temu no i w nastepna Niedziele w zapowiedziach mowiono ze jacys ksieza mowili aby tak wlasnie zrobic w I-wsza Niedziele roku liturgicznego wiec bedzie to i tak dobrze bo na moje napomnienia szeregowego katolika do naszego Abp by nie dawac Komunie Swietej w reke i zaprzestac dryngolenia na gitarach otrzymalem odpowiedz: ze a co w gore sie patrzec? tutaj teatralny gest Abp chyba pokazywal zwrot ku Panu Jezusowi podczas przeistoczenia no i ze nawet elektryczna gitara w kosciele jest OK jezeli chwali Boga,jeszcze jakies dziwne mowy dopowiedzial mi inny zwykly Ksiadz starszy dziadek o aggiornamento ze tak che Pan Jezus blisko byc.Coz niezgodzilem sie z nikim i pozegnalem.Uslyszalem tylko po angielsku BAY.
ponad 1 rok temu / Pytajacy
 
Uderz w stół, a Jego Świątobliwość się odezwie. Dziwny ten bp Cantillas - azali nie boi się, co o nim teraz napiszę Gazeta Wyborcza ?
ponad 1 rok temu / Józef z Tallin
 
@karmel, "pozycja czy rodzaj mszy św. nie dadzą naprawy tu i teraz" nie zgadzam się z tym zdaniem...każda zmiana, nawet najmniejsza ma wpływ na człowieka...zmiana daje nadzieję na przyszłość, a nadzieja jest taką siłą, która podnosi naszego ducha od "tu i teraz" do "tam i na wieki"...oczekuję zmiany na ad orientem w Warszawie...
ponad 1 rok temu / kwiatek77
 
@Zbyszek Nie wiadomo czy będzie dobrze. Przed IIWŚ tylko tak się odprawiało i musiała nadejść ta boża kara, za grzechy aborcji, prostytucji itd. Oczywiście zgadzam się z tym że kapłan nie powinien się wypinać do Tabernakulum, ale pozycja czy rodzaj mszy św. nie dadzą naprawy tu i teraz.
ponad 1 rok temu / karmel
 
Właśnie to chcę widzieć w całej Polsce od 1 grudnia 2019, możliwe?
ponad 1 rok temu / kwiatek77
 
@misior Rozumiem, że ironizujesz ;- Ale na poważnie tu chodzi o zwrócenie się w tym samym kierunku kapłana i wiernych w trakcie liturgii. Niekoniecznie musi być wschodni, aczkolwiek stare kościoły budowane były z prezbiterium zwróconym na wschód. Wschód oznacza ponowne przyjście Chrystusa na świat.
ponad 1 rok temu / Chris
 
Czyli wiemy kto dostanie koadiutora...
ponad 1 rok temu / Lukas
 
Ad orientem - na wschód. Najbliższym lądem na wschód od Filipin są wyspy Mariany i Hawaje, dalej już tylko Kalifornia, czyli USA oraz Meksyk. Kierunek dobry, rozwojowy chyba... ;
ponad 1 rok temu / misior
 
Półśrodki, ćwierćśrodki, nieśmiałe kroczki w dobrym kierunku. A wystarczy powrócić do ustaleń soboru trydenckiego zabraniających zmiany sakramentów, przypieczętowanych bullą świętego papieża Piusa V kodyfikujacą PO WSZE CZASY liturgię Mszy Świętej. Łaski popłyną obfite.
ponad 1 rok temu / Leaf427
 
Na większą chwałę Bożą. U nas też mogliby to wprowadzić, ale marne szanse. Nawet przyjmując Komunię św., nie można uklęknąć przed balaskami, by łatwiej było wstać, bo żaden ksiądz się tam nie ustawia. Póki co nie jestem w podeszłym wieku i mogę klęknąć na posadzce poniżej stopnia, na którym stoi ksiądz, choć nie jest mi łatwo wstawać, gdyż jestem po operacji nogi. Wierni też w większości są nieświadomi, jak powinno się przyjmować Pana Jezusa. Tylko pojedyncze osoby w kościele klękają. Czasem jedna, dwie lub trzy. Inni patrzą jak na niepełnosprawnych albo osoby, które chcą się popisać swą pobożnością. Smutne.
ponad 1 rok temu / L
 
BOGU NIECH BĘDĄ DZIĘKI.
ponad 1 rok temu / Daro
 
Deo gratias! Teraz jeszcze powrót do tradycyjnej liturgii przedsoborowej i będzie dobrze!
ponad 1 rok temu / Zbyszek
 
A u nas jest na to szansa?
ponad 1 rok temu / Karol
 
Brawo! Kiedy w Polsce? Już czas!
ponad 1 rok temu / Airam
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.