DZIŚ JEST:   22   LUTY   2019 r.

Katedry św. Piotra Apostoła
Św. Małgorzaty z Kortony
 
 
 
 

Filipiny: biskupi zarządzili modlitwy ekspiacyjne. Powodem straszliwe bluźnierstwo prezydenta kraju

Filipiny: biskupi zarządzili modlitwy ekspiacyjne. Powodem straszliwe bluźnierstwo prezydenta kraju
fot. By PCOO EDP ([1]) [Public domain], via Wikimedia Commons

Biskupi z Filipin z wielkim oburzeniem i przykrością przyjęli prowokacyjne i bluźniercze słowa prezydenta Rodrigo Duterte. Wzywają wiernych do trzydniowego postu.

 

Katoliccy biskupi ogłosili 16 lipca dniem modlitwy i zadośćuczynienia, oraz następujący zaraz po nim trzydniowy okres postu. „Wzywamy Bożego Miłosierdzia i Jego Sprawiedliwości dla wszystkich tych, którzy zbluźnili przeciwko Jego Świętemu Imieniu” – podano w liście pasterskim.

 

Prezydent w wulgarnych słowach (których tu nie zacytujemy) obraził Boga, powołując się na historię opisaną w Księdze Rodzaju.

 

Ponadto Duterte za nieracjonalną uznał koncepcję grzechu pierworodnego. – To są czyny twojej matki i twojego ojca. Jeszcze się nie urodziłeś, a już masz grzech pierworodny. Co to za religia? Nie mogę tego zaakceptować – powiedział końcem czerwca prezydent Filipin.

 

Ogólnonarodowa modlitwa będzie także odmawiana w intencji zatrzymania fali przestępstw i zbrodni, która przetoczyła przez ostatnie miesiące przez ten azjatycki kraj.

 

10 czerwca 2018 r. morderca zastrzelił ks. Richmonda Villaflora Nilo podczas sprawowania Mszy Świętej. To trzeci ksiądz zastrzelony na Filipinach w przeciągu trzech miesięcy. Biskupi w kontekście tych wydarzeń zawarli w swym liście wyjaśnienie, że prześladowania chrześcijan nie są niczym nowym. „Co nowego jest w tym, że zastrzelono księdza? Co nowego jest w tym, że ucisza się proroka za pomocą kuli posłanej od zabójcy?” – czytamy w liście.

 

 

Źródło: własne PCh24.pl / catholicherald.com

PR

 

 


DATA: 2018-07-11 14:49
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Rys Tego złodzieja Marcosa to ludzie mieli dość i był potężny publiczny różaniec o to, aby ustąpił. Jak widać Niebiosa usłuchały wołań ludu. Hiszpania, rządy ludzie po śmierci dyktatora zmienili. Hiszpania za Franco była jednym z najbiedniejszych krajów Europy. Portugalia to samo.
7 miesięcy temu / trooper
 
Koncepcja grzechu pierworodnego jest nauka, która pojawiła się ok. V w n.e. Trudno jej szukać w Starym Testamencie. Jej korzenie tkwią w listach apostoła Pawła. Judaizm, odrzuca naukę o grzechu pierworodny
7 miesięcy temu / Hubal
 
No cóż, rządy katolika Fryderyka Marcosa bylo kontestowane nawet przez kościół katolicki. Mają teraz bezbożnika. Tak się wszędzie kończy aggiornamento, porównaj: Hiszpania, Portugalia, też Polska.
7 miesięcy temu / Rys
 
Ten prezydent miał wiele kontrowersyjnych , lub wręcz głupich wypowiedzi. Możliwe, że jest ociężały umysłowo.
7 miesięcy temu / Michu.
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.