DZIŚ JEST:   24   LUTY   2020 r.

Św. Etelberta, króla
 
 
 
 

Filipiński ksiądz ukrywa się przed ludźmi prezydenta. Twierdzi, że grozi mu śmierć

Filipiński ksiądz ukrywa się przed ludźmi prezydenta. Twierdzi, że grozi mu śmierć
By PCOO EDP ([1]) [Public domain], via Wikimedia Commons

Ksiądz otwarcie krytykujący filipińskiego prezydenta Rodriga Duterte obawia się o swoje życie. Jego zdaniem, znany z wybitnie antyklerykalnych poglądów prezydent nasłał na niego swoje szwadrony śmierci. Na Filipinach w przeciągu ostatnich miesięcy zginęło już trzech księży otwarcie krytykujących działania prezydenta.  

 

Ks. Amado Picardal spędził ostatnie 20 lat życia na badaniu nadużyć sił rządowych w trwającej na Filipinach wojnie z kartelami narkotykowymi. Jego zdaniem, policja i siły specjalne nadużywały swoich kompetencji, czego skutkiem była śmierć wielu niewinnych ludzi. W ostatnim czasie, ks. Picardal postanowił ukryć się, gdyż obawia się o swoje życie.

 

Pierwsze pogróżki zaczął otrzymywać w marcu 2017 r. Wiarygodne źródła poinformowały go, że jest na celowniku zabójców z rządowych szwadronów śmierci. W pobliżu jego miejsca zamieszkania zanotowano obecność uzbrojonych mężczyzn na motorach, z zasłoniętymi twarzami. Kilku z nich wypytywało o księdza. Postanowił udać się w nieznane miejsce, poświęcając się modlitwie i umartwieniom.

 

„Jestem gotów zaakceptować męczeństwo, ale nie będę celowo wystawiał się na cios (…) dlatego zdecydowałem tymczasowo udać się w miejsce odosobnienia, gdzie poświęcę się modlitwie i kontemplacji. Będę nadal pisał o złu, które dzieje się w naszym społeczeństwie oraz prosił, aby Pan zachował nas od złego” - napisał na swoim blogu.

 

Prezydent Duterte objął urząd w 2016 r. Od tego czasu z rąk sił rządowych zginęło już ponad 4 tys. osób. Rząd argumentuje liczbę ofiar prowadzeniem brutalnej wojny z kartelami narkotykowymi. Duterte znany jest z wybitnie antyklerykalnych wypowiedzi, z którymi nie kryje się w przestrzeni publicznej. W ostatnim czasie za porażające bluźnierstwo, jakiego dopuścił się prezydent, filipińscy biskupi ogłosili narodową pokutę.    

 

Źródło: własne PCh24.pl / catholicnewsagency.com

PR

  


DATA: 2018-08-30 15:16
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Współczesny ks. Marcin Baryczka?
ponad 1 rok temu / ala wilk
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.