DZIŚ JEST:   03   CZERWCA   2020 r.

Św. Karola Lwangi i towarzyszy
Św. Jana Grande
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


A ja polecam ?Bożą krówkę?, ponieważ widziałam ten spektakl. To mądra wypowiedź artystyczna.
2 miesiące temu / Tonacja
 
Chore, zdeprawowane, po prostu głupie.
2 miesiące temu / PIK
 
Mogą się zastanawiać ale bez Ducha Świętego są bez szans. Pozostaje pycha i rozpaczliwe promowanie post marksistowskiego feminazizmu.
3 miesiące temu / Mataleo
 
W historii Kościoła artyści nie byli traktowani jak bóstwa, a wręcz przeciwnie. W stosunku do nawróconych artystów chrześcijanie byli bardzo ostrożni i roztropni, stosowano wobec nich okres "kwarantanny duchowej", nie pozwalano im obejmować odpowiedzialnych ról. Czyniono tak ponieważ na ogół artyści byli ludźmi zdemoralizowanymi, frywolnymi i "swobodnego ducha". Przebóstwienie artystów to dzieło żydowskiej mentalności. Żydowski kicz jest obecny wszędzie tam gdzie katolicy zrezygnowali ze zdrowej katolickiej nauki i rozsądku. Najbardziej czytelnym dla wszystkich przykładem jest amerykańskie Hollywood. Jeszcze w latach 50-tych katolicy mieli wielki wpływ na jakość i treść filmów. Wystarczy sprawdzić jakie filmy wtedy tworzono. Lata 60-te to ustąpienie katolickich wymagań na korzyść żydowskiej perwersji. Stopniowo żydzi wprowadzali do filmów i przedstawień swobodę obyczajów, grzeszne wzorce zachowań i nagość. Wytworzyli mody np. na teatr jako źródło "oświecenia".
3 miesiące temu / Murem
 
Problem w tym,że okres Wielkiego Postu stał się czasem festiwali.Nawet Wielki Piątek podporządkowany został wielkiej sztuce.Kościoły zamieniają się w sale koncertowe.
3 miesiące temu / ena
 
Są sprawy bardziej i mniej ważne. Nawet gdyby te "Nowe Epifania" miały wartość estetyczną, skoro rozpowszechniają zwykłe kłamstwo i to w tak ważnym temacie, co może skutkować zwiedzeniem odbiorców, należy je ocenić negatywnie. Poza tym, uważam, że każdy powinien się zajmować tym, na czym się zna. Natomiast od osób odpowiedzialnych za opisywane widowisko trudno nawet wymagać wiedzy na temat Boga, religii, Biblii.
3 miesiące temu / @Lemur
 
@taki 1. Nie, cechą artystycznej interpretacji nie jest kłamstwo, bo pochodzi ono z innego, niż artystyczna interpretacja, porządku.Jeżeli tak by było, np. Pasję wg Św. Mateusza J.S.Bacha nazwalibyśmy kłamstwem. Absurd, prawda? Spektakl "Apocalypsis cum figuris" Jerzego Grotowskiego, niegdyś ściągający na siebie krytykę samego Prymasa Tysiąclecia nie jest przez pana Żaka nawet wspominany. W ogóle wydaje mi się, że rzecz polega na czymś innym. Właśnie na tym, co jest warsztatem artystycznym. Wielka sztuka, genialna emocjonalnie, warsztatowo nigdy nie będzie bluźnierstwem. Sztuka "taka sobie" będzie nim bardzo często, bo kieruje nią płytkość myśli, często propaganda, brak zaufania do mądrości widza, słuchacza.
3 miesiące temu / Lemur
 
@Lemur. Każda artystyczna interpretacja jest kłamstwem. A niewolno rozprzestrzenić kłamstwa, bo łatwo się przyjmuje i zwodzi ludzi. Biblii się nie interpretuje, tylko naucza i postępuje tak jak nakazuje Bóg.
3 miesiące temu / taki 1
 
Zbiorą się tacy "tfu!-rcy" i dywagują na tematy im obce.zglebiac próbują tylko punkty z życia postaci,ale holistyczne to nie tkna, bo jeszcze by się nawrócili i obudzili. W tych dywagacjach, kto dalej zajdzie, ten lepszy...im większy nonsens,tym większa chwała. Szkoda oczu na takie twory... Im więcej ludzi zwiodą...tym większe będą ich " elity"... Za artykul dziękuję...bo ostrzega.
3 miesiące temu / AD
 
Jak to dobrze ze teatr i kino przestaly byc opiniotworcze.Wiekszosc moich znajomych boi sie chodzic na cos innego niz komedia by nie byc zmuszonym do ogladania i zachecanym do dotykania golych biustow,posladkow i tarzajacych sie po podlodze "aktorow",jak to sie dzieje w naszym miejskim teatrze kierowanym przez miernego rezysera.Wszystko stalo sie takie przewidywalne.
3 miesiące temu / Ell
 
Świetny tekst - z zastrzeżeniem, że wcielenie Słowa zwiastował Matce Bożej archanioł Gabriel, nie Michał.
3 miesiące temu / Owca
 
Bardzo smutny tekst.Czy naprawdę nie da się dostrzec w "Nowych Epifaniach" jakiejś przestrzeni ewangelizacyjnej?Dlaczego autor skupia się na ocenie ideologicznej a nie artystycznej przedsięwzięcia?
3 miesiące temu / Lemur
 
Festival "Epifanie" wywołał u mnie zapalenie się lamki ostrzegawczej. Na ile organizatorzy sugerowali się dość bluźnieczą książką Baigneta i in. "Święty Graal, Święta krew"? Publikacja ta jest bardziej znana pod literacką wesją "Kodu Leonarda..", który to jest niemalże plagiatem książki Baigneta. Można domyślić się jaką drogą pójdą orgagnizatorzy - negowania wszystkiego co zapisano w Ewangelich, utrzymywaniu głupot o domniemanym potomstwie Jezusa czy wręcz negowaniu obrazu Jezusa - znanego nam z oficjalnej ikonografii?
3 miesiące temu / Izydor Oracz
 
Czyli tradycyjnie kłamstwo i manipulacja- reguła wśród wrogów Boga i Kościoła świętego. W tej sytuacji władze kościelne powinny zabronić tej instytucji używania w nazwie imienia Jana Pawła II, ponieważ wiele osób to zwodzi. Ktoś, chyba w komentarzu na tym portalu, zaproponował kiedyś, że władze kościelne powinny opatentować wszystko, co związane z naszą wiarą i Kościołem, wtedy za przerabianie bez zezwolenia groziłaby takiemu pseudoartyście kara. Nie wyobrażam sobie jednak, by coś takiego było możliwe. Poza tym, byłoby nieźle zorganizować imprezę opartą rzeczywiście na prawdzie płynącej z Biblii, której nazwa sugerowałaby, że ma na celu prostowanie fałszywego przekazu tego centrum myśli lewackiej, zresztą nie tylko myśli. Oczywiście ogromnie ważne jest też ostrzeganie i obnażanie takich kłamliwych inicjatyw, co m. in. uczywił Autor i za co serdecznie dziękuję.
3 miesiące temu / L
 
a może ktoś zaprotestuje przeciwko nazywaniu tego czegoś Centrum JPII, bo z pewnością nie są to myśli Św. Jana Pawła II
3 miesiące temu / wiesia
 
Od początku, mimo "adekwatnej nazwy Gorzkie Żale" i odniesienia do postaci Jana Pawła II, było to gotowanie żaby.
3 miesiące temu / ena
 
Zawsze gdy słyszę , że jakiś "artysta" bierze się za interpretacje Biblii to mi skóra cierpnie. Wiem że będzie to tak pokrętne i przeinaczone, że prawdy tam nie znajdziesz. W 98%, moje przeczucie jest prawdą. A jeśli do tego jakaś feministka lewaczka, to tam już tylko i wyłącznie herezja. Z tego co opisano w tym artykule, katolicy powinni ten "festiwal" obchodzić dalekim łukiem.
3 miesiące temu / taki 1
 
Gdzie są komentarze.
3 miesiące temu / Marek
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.