DZIŚ JEST:   23   CZERWCA   2018 r.

Św. Józefa Cafasso
Św. Tomasza Garnet
 
 
 
 

Feministyczny projekt legalizujący aborcję jest niezgodny z Kartą Praw Podstawowych UE

Feministyczny projekt legalizujący aborcję jest niezgodny z Kartą Praw Podstawowych UE
FOT.Maciej Jarzebinski/FORUM

Kolejny projekt środowisk lewicowych trafia pod obrady polskiego parlamentu. Tym razem ma na celu nie tylko usunięcie z polskiego prawa przepisów chroniących dziecko poczęte, ale wprowadzenie regulacji faktycznie je prześladujących m.in. ze względu na podejrzewany gorszy stan zdrowia, lub fazę rozwoju prenatalnego. Z analizy prawników wynika, że jest on niezgodny z Kartą Praw Podstawowych Unii Europejskiej.

 

Na 9 stycznia zaplanowano w Sejmie pierwsze czytanie obywatelskiego projektu ustawy „o prawach kobiet i świadomym rodzicielstwie”. Uzasadniać potrzebę jej uchwalenia będzie przed Wysoką Izbą przedstawicielka Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej Barbara Nowacka. Przewiduje on m.in. możliwość dokonania aborcji na życzenie do 12 tygodnia ciąży, a do chwili porodu naturalnego, także ze względu na podejrzenie wad genetycznych czy innych chorób dziecka.

 

Choć ultralewicowe promotorki projektu powołują się w jego uzasadnieniu na konieczność uzgodnienia prawa polskiego z prawem europejskim i międzynarodowym, to w wielu punktach jest on całkowicie z nimi niezgodny.

 

Opinię w tej sprawie przedstawiło Biuro Legislacyjne Sejmu wskazując, że przedmiot projektu zasadniczo nie jest objęty prawem Unii Europejskiej, a w zakresie, w którym jest nim objęty, jest z nim niezgodny. Według Biura projekt rażąco ogranicza prawo lekarzy do sprzeciwu sumienia, co jest niezgodne Kartą praw podstawowych UE.

 

Podobne zastrzeżenia przedstawiła w swoim stanowisku z 15 grudnia 2017 roku Naczelna Rada Lekarska.

 

Rada skrytykowała m.in. przepis projektu, który zmuszałby lekarzy do publicznego ujawnienia swojego nazwiska na tzw. „liście lekarzy korzystających z klauzuli sumienia”. Uzasadniając to nie tylko tym, że umieszczenie albo brak nazwiska danego lekarza na takiej liście skutkować może szykanami ze strony osób o przeciwnym światopoglądzie, ale również wskazując, że „sumienie lekarza pozostaje sferą emocjonalną, w którą ustawodawca nie po-winien ingerować”.

 

Sednem spodziewanej debaty w Sejmie będzie jednak najprawdopodobniej nieustępliwa walka lewicowych środowisk o możliwość pozbawiania życia dzieci nienarodzonych.

 

„Kiedy myślę o osobach takich jak Kasia Waliczek [kobieta z zespołem Turnera – przyp. red.] , staje przede mną z całą wyrazistością dwulicowość inicjatywy #RatujmyKobiety i jej podobnych. Nie jestem w stanie w żaden sposób pojąć jak można w imię walki o prawa kobiet domagać się odebrania prawa do życia innym kobietom, tylko dlatego, że są niższego wzrostu, cierpią na zaburzenia hormonalne, czy są bezpłodne - komentuje inicjatywę lewicy Magdalena Korzekwa-Kaliszuk Dyrektor CitizenGO Polska.

 

Jak ogłosiło w swoim sprawozdaniu Ministerstwo Zdrowia z 1024 dzieci, które w wyniku legalnej aborcji zostały pozbawione życia w 2016, roku 388 podejrzewano o zespół Downa, a o 18 zespół Turnera.

 

 

Źródło: KAI

WMa

 

 

 


DATA: 2018-01-06 00:07
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Zaczynam się bać tych feministek,ubranych na czarno z marsowymi minami,przypominające formacje SS dla których chory i ułomny to nie człowiek,należało go zabić.Biedne jesteście tyle w was nienawiści do człowieka,nie wiecie co to jest prawdziwa miłość taka bezwarunkowa.Wy nie ratujecie kobiet,prawdziwa kobiecość nie boi się macierzyństwa,bo to ją ubogaca i spełnia.Nawet ,gdy urodzi dziecko chore to jeszcze większą darzy go miłością.Piszę ,ale obawiam się że wy tego nie rozumiecie jak robot.
5 miesięcy temu / Ola.matka i pielęgniarka
 
trzeba sie za nie modlić . spojrzcie na ich twarze wykrzywione z nienawiści. One potrzebuja naszej modlitwy.
5 miesięcy temu / jb
 
NIESTETY KULT HITLERA TRWA DO DZIS LENIN HITLER FEMONAZISTKI CO ICH LACZY EUGENIKA PODZIAL NA LUDZI GODNYCH ZYCIA I DO ZAMORDOWANIA ...HITLER PODZIELIL NA LEPRZA RASE NAROD WYBRANY TALMUD I PODLUDZIE TAKZE NA LUDZI NIEGODNYCH ZYCIA PSYCHICZNIE CHORZY ZESPOL DOWNA ITD ...FEMONAZISTKI NAZWALY TO WOLNOSCIA I DODALY MORDOWANIE JAKO PRAWO WYBORU KIEDY NIE PASUJE CIAZA DZIECKO DO SMIETNIKA KIEDY STARA TO ZA WSZELKA CENE INWITRO CZLOWIEK Z DWOCH TRZECH ZARODKOW
5 miesięcy temu / ZORRO
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.