DZIŚ JEST:   30   MARCA   2020 r.

Św. Jana Klimaka
Św. Leonarda Murialdo
 
 
 
 

Feministyczny projekt aborcyjny odrzucony przez Sejm. PiS podzielony

Feministyczny projekt aborcyjny odrzucony przez Sejm. PiS podzielony
Fot: Krystian Maj/FORUM

Klęska lewactwa! Sejm RP już w pierwszym czytaniu odrzucił skrajnie radykalny feministyczny projekt „Ratujmy Kobiety”, który zakładał legalizację aborcji na życzenie. Niestety kierownictwo Prawa i Sprawiedliwości, w tym prezes Jarosław Kaczyński, podnieśli rękę za lewicowymi postulatami.


Jak przekonywał z trybuny sejmowej szef klubu PiS i wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, władze formacji chciały wywiązać się z obietnicy wyborczej złożonej w trakcie kampanii. Formacja deklarowała wtedy, że żaden projekt obywatelski nie zostanie odrzucony w pierwszym czytaniu. Dlatego też liderzy Prawa i Sprawiedliwości poparli postulaty feministek. W klubie nie obowiązywała jednak dyscyplina i - na szczęście - większość posłów PiS odrzuciła żądania Barbary Nowackiej i spółki.

  

Za odrzuceniem projektu „Ratujmy Kobiety” głosowało w sumie 230 posłów.


Za feministycznymi wymysłami było niestety aż 173 posłów.


Wstrzymało się 15 parlamentarzystów.

 

Najbardziej podzielony był klub PiS. Za skandalicznym projektem feministek głosowało 43 posłów partii rządzącej, w tym: Jarosław Kaczyński, Ryszard Terlecki, Joanna Lichocka, Piotr Gliński, Mariusz Kamiński, Mariusz Błaszczak, Tadeusz Cymański, Beata Mazurek, Marek Suski, Małgorzata Wassermann, Jarosław Sellin i Joachim BrudzińskiPrzeciwko projektowi było zaś 176 posłów Prawa i Sprawiedliwości. 7 wstrzymało się.

 

Podzielony był również klub PO (chociaż nie w takim stopniu jak PiS). 13 posłów opozycyjnej formacji było przeciwko projektowi skrajnej lewicy (w tym: Marek Biernacki i Elżbieta Radziszewska - brawo!). Aż 98 parlamentarzystów PO chciało dalszych prac nad projektem feministek, w tym Joanna Mucha, Sławomir Neumann i Grzegorz Schetyna. 1 poseł wstrzymał się.

 

Oprócz tego feministyczną inicjatywę aborcyjną „Ratujmy Kobiety” poparło 23 posłów .Nowoczesnej (2 było przeciw), 5 posłów Kukiz'15 (22 przeciw, 4 wstrzymało się).


Klub PSL niemal w całości głosował przeciwko lewicowym wymysłom (11 osób, 2 wstrzymały się). Do grona parlamentarnych obrońców życia dołączyli za sprawą swojego głosowania również posłowie niezrzeszeni: Jan Klawiter, Janusz Sanocki i Robert Winnicki oraz 3 posłów koła WiS: Kornel Morawiecki, Małgorzata Zwiercan i Ireneusz Zyska. Zaś 4 posłów koła ED (w tym Stefan Niesiołowski) poparło stanowisko skrajnej lewicy.


Przed głosowaniem odbyła się dyskusja nad projektem dopuszczającym zabicie dziecka do 12 tygodnia ciąży (oraz w kolejnych trymestrach pod warunkiem spełnienia jednej z obowiązujących obecnie przesłanek).


Poseł Terlecki wyjaśniał, dlaczego władze PiS zagłosują za propozycjami feministek.

 

Dla posłanki Szeurling-Wielgus (Nowoczesna) istotnym było, że pod lewackim projektem podpisało się 200 tys. osób. Nie odnotowała, że pod przeciwnym projektem podpisało się dwa razy więcej ludzi. Posłanka Nowoczesnej nawoływała do przyjęcia feministycznej ustawy, również dlatego, że zakładała – prócz zezwolenia na aborcję – zapewnienie młodym Polkom antykoncepcji i postępowej edukacji seksualnej.


Poseł Winnicki zarzucił środowiskom lewicowym uprawianie kłamliwej propagandy. Jak zauważył, w krajach, w których obowiązuje postulowana przez feministki postępowa edukacja seksualna (np. w Wielkiej Brytanii), liczba nieplanowanych ciąż, ciąż nastolatek oraz chorób przenoszonych drogą płciową jest znacznie wyższa niż w Polsce. Ponadto w państwach zachodnich dopuszczających aborcję (mimo iż ich poziom opieki zdrowotnej jest lepszy niż w Polsce) śmiertelność matek również jest wyższa, niż w naszym kraju. Kobiety umierają w wyniku aborcji. Aborcja to nie tylko śmierć dziecka, ale i matki - zauważył Robert Winnicki. - Aborcja to eugenika! - dodał mówiąc o trwającej obecnie w Polsce rzezi dzieci z zespołem Downa.


Sławomir Neumann z Platformy Obywatelskiej stwierdził, że jest przeciw „wojnie ideologicznej”, ale winny jest jej PiS. Zapowiedział, że PO będzie bronić tak zwanego „kompromisu aborcyjnego”, ale jego klub zagłosował za skierowaniem barbarzyńskiego projektu do dalszych prac.


Szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz nazwał stanowisko wygłoszone przez Ryszarda Terleckiego „obłudnym”. Stwierdził, że PiS oszukuje wyborców i poprosił PiS o pokazanie prawdziwego stanowiska w tym głosowaniu. Uznał, że nie ma potrzeby „wrzucać do zamrażarki” projektu feministek.


Europejscy Demokraci (nowy klub byłych posłów PO ze Stefanem Niesiołowskim na pokładzie) chciał odrzucenia zarówno propozycji obrońców życia, jak i feministek. Ostatecznie zagłosował przeciwko inicjatywie „Stop Aborcji” i za lewacką „Ratujmy Kobiety”.


W imieniu feministycznych wnioskodawców zgłaszających pro-aborcyjną ustawę, głos zabrała Barbara Nowacka. W długim i niewnoszącym nic nowego przemówieniu powtórzyła swoje tezy z czwartku (ZOBACZ WIĘCEJ).


 

MWł

 

   


DATA: 2016-09-23 11:16
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

czyli można się tylko podlizywać? Beznadzieja
ponad 3 lata temu / jkfd
 
Dyżurny głupek o nazwie "Stormer" zostawił Duftmarke (byłem tutaj - Azorek): "Skoro Kaczyński był za, nie mógł to być skandaliczny projekt".
ponad 3 lata temu / wwm
 
A tymczasem po cichutku owe 43 wprowadza w polin dyktaturę korporacji o wdzięcznej nazwie CETA.
ponad 3 lata temu / na kresach
 
Liczba 43 pokrywa się z sugestią pewnej tuby USA, która przed wyborami do sejmu radziła nie prowadzenie polityki wschodniej.
ponad 3 lata temu / @
 
@Katerosa "Jaki wstyd dla PiS!!". Dlaczego "wstyd"? Zapewniam Panią, że podstawowym warunkiem funkcjonowania w tak zwanej "polityce" jest bezwstyd (zanik poczucia wstydu). "Jak premier Kaczyński mógł poprzeć zbrodnię na dzieciach!?". Jarosław Aleksander - przy wszystkich swoich przymiotach (gigant intelektu, genialny strateg, mistrz intrygi etc., etc.) formalnie nie jest premierem - posadą tą obdarował pewną panią z Oświęcimia (z zawodu etnografa). ":( Zalamalam sie" - proszę się nie załamywać (i w ogóle - nie pokładać nadziei w osobach, zwłaszcza w osobach o dziwnych życiorysach).
ponad 3 lata temu / wwm
 
Jaki wstyd dla PiS !! Jak premier Kaczyński mógł poprzeć zbrodnię na dzieciach! ? :( Zalamalam sie
ponad 3 lata temu / Katerosa
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.