DZIŚ JEST:   17   LUTY   2020 r.

Św. Siedmiu Założycieli Zakonu Serwitów NMP
 
 
 
 

Feministki z „czarnych marszów” żądają miejsc na listach wyborczych Lewicy. Grożą wyjściem na ulicę

Feministki z „czarnych marszów” żądają miejsc na listach wyborczych Lewicy. Grożą wyjściem na ulicę
Zdjęcie ilustracyjne, Fot. Lukasz Dejnarowicz / FORUM

Feministki reprezentujące Inicjatywę Feministyczną oraz Ogólnopolski Strajk Kobiet są rozczarowane działaniami polskie lewicy, która lekceważy ich postulaty w swoim programie wyborczym. „Nie ma naszej zgody na lewicę bez feminizmu, na zawłaszczanie naszych dokonań przez partyjnych tenorów” – napisano w oświadczeniu opublikowanym na Facebooku.

 

„Z rozczarowaniem i niepokojem odbieramy docierające do nas oficjalnie i nieoficjalne informacje na temat przygotowań Lewicy do startu w wyborach. Mimo zaproszenia szeregu partii i organizacji do wspólnego startu (ileż to razy słyszałyśmy w mediach, że Inicjatywa Feministyczna rozmawia czy że Inicjatywa Feministyczna jest z nami), rzeczywistość okazała się zbyt trudna” – podkreślono w oświadczeniu.

 

Feministki przekonują, że pomijanie kobiet źle się skończy. „Nie ma naszej zgody na lewicę bez feminizmu, na zawłaszczanie naszych dokonań przez partyjnych tenorów. Inicjatywa Feministyczna wspierała komitet Ratujmy Kobiety, współorganizowała Strajki Kobiet w Warszawie, a wcześniej zorganizowała pierwszy Czarny Protest pod Sejmem, kiedy na Sali Plenarnej brutalnie odrzucano projekt ustawy o liberalizacji aborcji. Nie możemy uwierzyć, że znowu zamiast do Sejmu mamy iść protestować! Na ulicy!” – napisano dalej.

 

„Gdyby nie konsekwentnie stwarzane pozory otwartości na współpracę, dawno już zarejestrowałybyśmy własny komitet wyborczy. Czy to o to chodziło z pozorowaniem rozmów? O zdobycie politycznego monopolu w tych wyborach, który w dodatku na naszych oczach jest rozmieniany na drobne w patriarchalnych rozgrywkach? Lewico, opamiętaj się. Inna polityka naprawdę jest możliwa!”, twierdzą feministki.

 

W podobnym tonie wpis pojawił się na profilu Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.

 

„Lewico, po prostu to powiedz: chętnie podzielisz się z nami pracą w kampanii, ale już nie mandatami w parlamencie?”, czytamy na Facebooku Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.

 

Feministki są rozczarowane, że Lewica nie jest zainteresowana podzieleniem się miejscami na listach wyborczych, chociaż pracują na jej rzecz. „Miało być inaczej, a jest jak zwykle - z wykorzystaniem pracy i energii kobiet w rolach zawsze drugoplanowych”, podkreślono w drugim oświadczeniu.

 

„Problem z podpisami? Problem z zapchaniem miejsc na liście? Potrzebne ręce do pracy do noszenia ulotek? Potrzebne osoby do stania w tle na zdjęciach? Potrzebna ciężka praca? Potrzebne popularne logo do grafiki? Potrzebna narracja obywatelska do opowiadania w mediach? Wtedy się nadajemy? Dziewczyny zrobią, ogarną, załatwią? Nie zgadzamy się na to”, piszą feministki.

 

źródło: Facebook

TK


DATA: 2019-08-17 13:50
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jeszcze dobrze, że nie żądają miejsc na prawicy. Przy okazji - co te mają wspólnego z feminizmem? Chyba karykaturą na miarę czasów.
5 miesięcy temu / czloax
 
Pani blondynka z gwizdkiem pokazuje palcami "diabełka", więc pewnie jest osobą wtajemniczoną.
5 miesięcy temu / czary-mary
 
Proletariat zastępczy rewolucji neomarksistowskiej: feminizantki zaczyna kumać, że przerobione będą wcześniej czy później na nawóz historii. Następni "zastępczy" będą dewianci i ekologiści.
5 miesięcy temu / gość
 
Najlepsza na tym zdjęciu jest feministka z brodą :D już mi się przypominała pani grodzka :D
5 miesięcy temu / złodziej tusk!
 
W proteście "czarnych parasolek chodziło o protest konkretnie przeciwko pomysłom zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej, a nie o żadną wyrafinowaną ideologię feminizmu, czy czegoś innego. Pamiętam tą sprawę. Feministki i inne cwaniactwo chcące "komfortowo" żyć z państwowych grantów chętnie podłącza się do takich społecznych inicjatyw, żeby wyciągać ręce po publiczne pieniądze.
5 miesięcy temu / A
 
Opuszczone przez "partnerów"? Jaka krzywda im się dzieje?
5 miesięcy temu / Zbigniew
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.