DZIŚ JEST:   15   SIERPNIA   2020 r.

Wniebowzięcie NMP
Św. Tarsycjusza, męczennika
Św. Alfreda, biskupa
 
 
 
 

Feministki wspierają branżę usług seksualnych. Tak wygląda walka o prawa kobiet?

Feministki wspierają branżę usług seksualnych. Tak wygląda walka o prawa kobiet?
fot. Łukasz Dejnarowicz / FORUM

„Jedną z wartości naszego kolektywu jest walka o prawa osób pracujących seksualnie. Solidaryzujemy się z sex worker(k)ami. Praca seksualna to praca!” – przekonuje grupa Porozumienie Kobiet 8 marca.

 

Zastanawia jak daleko ruch feministyczny odszedł od postulatów sufrażystek z początku XX w. Dzisiaj zamiast sprzeciwiać się branży najbardziej poniżającej kobiety, zachęca się do pracy w sex-biznesie, nie widząc w niej nic złego, jeżeli tylko jest to praca... „bezpieczna dla zdrowia”.

 

Porozumienie Kobiet 8 marca zachęca do polubienia i obserwowania Facebookowej strony organizacji, która „jest koalicją działającą na rzecz praw pracownic i pracowników seksualnych w Polsce”.

 

Wśród ich celów wymienia się „uznanie pracy seksualnej za pracę”, „uznanie sprawczości i podmiotowości pracownic i pracowników seksualnych” oraz – chyba najbardziej zastanawiające – „sprzeciwianie się jakiejkolwiek formie kryminalizacji pracy seksualnej”.

 

Wśród opublikowanych materiałów znajdujemy także argumentację przekonującą, że najlepszym wyjściem dla pracownic seksualnych jest całkowita dekryminalizacja tej branży. Zarówno legalizacja jak i częściowa kryminalizacja są w ich mniemaniu gorszymi rozwiązaniami.

 

Reklamowana przez feministki strona w istocie zachęca do pracy w sex-biznesie. We współpracy z Funduszem Feministycznym opublikowano DOŚWIADCZALNIK, czyli „efekt rozmów o codzienności pracy seksualnej, zbiór wiedzy i doświadczeń pracownic seksualnych”. Bynajmniej nie jest to praca pisana „ku przestrodze”; odsłaniająca kulisy żerującej na kobietach branży i mająca zniechęcić je przed wikłaniem się podobne interesy. Wręcz przeciwnie.

 

„Znajdziecie w nim info o tym, jak bezpiecznie i w sposób ŚWIADOMY i SATYSFAKCJONUJĄCY pracować w branży usług seksualnych” – przekonują.

 

Źródło: Facebook.com

PR

 


DATA: 2019-12-05 14:37
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Zaraz będą głosic prawo do zoofilii i uznanie tej czynności jako coś naturalnego - domagając się sprawczości i pomiotowości w/w pracowników seksualnych,a byc może póżniej kolejna będzie nekrofilia?
8 miesięcy temu / t
 
Rynsztok na tronie
8 miesięcy temu / ren
 
Więcej zboczeń, więcej seksu, więcej pornografii, więcej HIV, więcej aborci, więcej wolnych związków, wiecej rozwodów więcej więcej. To nie jest wolność. Feminizm to rak na żywej ludzkiej tkance.
8 miesięcy temu / Robi
 
Reprezentują branżę usług?
8 miesięcy temu / Zbigniew
 
Nie wyobrażam sobie jak można taką poniżającą dla kobiety czynność nazywać "pracą",jak można traktować kobiece ciało jako źródło utrzymania,jak można to uznawać za coś normalnego?Czy to porozumienie zdaje sobie sprawę z tego,że upodla kobiety,że niszczy to o co walczyły ich poprzedniczki?Sufrażystkom chodziło o równy dostęp do pracy dla kobiet i mężczyzn z tego względu,że w ich czasach kobiety mogły zarabiać na życie wyłącznie w taki sposób,a ówczesne feministki walczyły z tym najstarszym zawodem świata i z "zakładami pracy" cór Koryntu.Chciały GODZIWEJ pracy dla kobiet,a nie tego by były one tylko jakąś formą 'rozrywki'dla,tych jakże dziś nielubianych,mężczyzn.Może warto dzisiejszym paniom sięgnąć do historii feminizmu,dowiedzieć się dlaczego kiedyś kobiety domagały się:normalnej pracy w ubraniu,wynagrodzenia za tę pracę,nie bycia czyjąś własnością i możliwości samostanowienia.
8 miesięcy temu / czy warto?
 
Jako kobieta mówię stanowcze: NIE! Nie dla pochwalania, promowania czy legalizowania jakiejkolwiek branży, w której kobiety traktowane są li tylko jak seks przedmioty. Jak się chce ktoś upadlać, a drugi za to upodlenie płacić albo czerpać z tego upodlenia pieniądze, to niech nie każe społeczeństwu, żeby mu/jej bili brawo.
8 miesięcy temu / Czytelniczka
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.