Niektórym wydaje się, że radykalne feministki to Ukrainki z organizacji Femen w geście protestu wystawiające do kamer, pewnie nie za darmo, swe nagie biusty. Historia pokazuje jednak, że kobiety w lewackich organizacjach nierzadko posługiwały się granatami, bombami i bronią palną.
W XX wieku kobiety były bardziej zaangażowane w przemoc polityczną po stronie lewicy niż prawicy – informuje Paige Whaley Eager na kartach pracy zatytułowanej From Freedom Fighters to Terrorists: Women and Political Violence (2008). Autorka opisuje m.in. trzy organizacje terrorystyczne, należące do tzw. nowej lewicy lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych XX wieku, działające w Europie Zachodniej i USA: Czerwone Brygady, Weather Underground i Frakcję Czerwonej Armii, w których udział lewackich kobiet był niezwykle znaczący.
Według profesor nauk politycznych Paige Whaley Eager, jednym z powodów udziału kobiet po politycznej lewej stronie miałaby być marksistowsko‑socjalistyczna orientacja wielu grup wykorzystujących w swoich działaniach przemoc i terroryzm...
Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".
24 stycznia przypada Dzień Solidarności z Chorwacją. W polskich kościołach zbierane będą datki na rzecz ofiar trzęsienia ziemi, które 29 grudnia 2020 r. nawiedziło ten kraj. Z prośbą o przeprowadzenie zbiórki zwrócił się do biskupów diecezjalnych abp Stanisław Gądecki, przewodniczący KEP.
Zdjęcia abortowanych dzieci nie wzbudzając w nas tyle wściekłości co zamknięte w klatkach, zaniedbane zwierzątka. Usprawiedliwiamy zamykanie społeczeństw troską o każde życie, zapominając, że lockdowny również przyczyniają się do śmierci (być może nawet częściej niż sam COVID). Tkwiące w nas pokłady empatii kierujemy tam, gdzie wygodnie, jednocześnie uważając, że daje nam to prawo do oceny moralności innych.
W parlamencie Francji miała miejsce debata nad ustawą o „konsolidacji zasad republikańskich”. W rzeczywistości chodzi o „walkę z separatyzmem islamistycznym” i nakładanie w imię laicyzmu kagańca na radykalny islam. Mówi się tu nawet o stworzeniu łagodnej i kompatybilnej z Republiką wersji „islamu francuskiego”.
Mord 750 chrześcijan, do jakiego doszło kilka dni temu w Etiopii, w ocenie ks. prof. Waldemara Cisło, dyrektora sekcji polskiej Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, to prawdopodobnie efekt nieustannego konfliktu między rządem a lokalnymi władzami. Jego zdaniem Etiopii trzeba pomóc, inaczej może dojść tam do straszliwych zbrodni.
Skandal w Lombardii. Okazało się, że władze tego regionu wysyłały do Ministerstwa Zdrowia Włoch nieprawdziwe dane dotyczące przebiegu epidemii Covid-19. Teraz przedsiębiorcy chcą odszkodowań za niesłuszne zamknięcie ich biznesów.
Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI