DZIŚ JEST:   27   MAJA   2020 r.

Św. Augustyna z Canterbury
Św. Fryderyka, biskupa
 
 
 
 

Feministki nie odpuszczają. Chcą demoralizującej seksedukacji w szkołach!

Feministki nie odpuszczają. Chcą demoralizującej seksedukacji w szkołach!
Fot. mzacha/sxc.hu

Parlamentarzystki reprezentujące Platformę Obywatelską, Nowoczesną i Polskie Stronnictwo Ludowe oraz aktywistki „Czarnego Protestu” poinformowały we wtorek o rozpoczęciu konsultacji społecznych dotyczących „projektu wprowadzenia obowiązkowej edukacji seksualnej”.

 

Projekt przygotowany wspólnymi siłami parlamentarnych feministek oraz pozaparlamentarnych „kobiet wyzwolonych” zakłada m.in. wprowadzenie od VI klasy szkoły podstawowej obowiązkowego przedmiotu o nazwie „Wiedza o życiu seksualnym człowieka, o zasadach świadomego i odpowiedzialnego rodzicielstwa oraz metodach i środkach świadomej prokreacji”. Zajęcia obejmowałyby co najmniej 14 godzin lekcyjnych rocznie.

 

- Projekt nie jest odważny, dlatego że chcemy budować jak największą przestrzeń do dialogu i dyskusji, nie chcemy nikogo zrazić, chcemy dyskutować – oceniła podczas konferencji prasowej w Sejmie poseł PO Monika Wielichowska. Dodała, że największym problemem związanym z edukacją seksualną w polskich szkołach jest to, że „młodzież czerpie wiedzę na jej temat najczęściej z internetu lub od rówieśników”. – Musimy to zmienić, stąd nasza akcja – podkreśliła.

 

W ocenie Aleksandry Śniegockiej-Goździk reprezentującej „Czarny Protest”, projekt ma służyć „bezpieczeństwu dzieci i młodzieży”. Feministka wyraziła nadzieję, że zostanie on przyjęty przez Sejm.

 

Podczas konferencji prasowej w Sejmie głos zabrała również poseł Monika Rosa z Nowoczesnej. –  Młodzież nie ma żadnej wiedzy na temat antykoncepcji. Chcemy się dowiedzieć, jakie są ich realne potrzeby – powiedziała.

 

W podobnym tonie wypowiedziała się poseł Urszula Pasławska z PSL. Jej zdaniem „właściwie wszystkie partie opozycyjne w Sejmie” widzą potrzebę wprowadzenia w polskich szkołach nowoczesnej edukacji seksualnej. - Ta ustawa jest, z jednej strony, wyjściem naprzeciw tym oczekiwaniom, ale też wielką wartością – podkreśliła i dodała, że przedłożony projekt jest „merytoryczny, a nie polityczny”.

 

Projekt złożony w Sejmie to odpowiedź środowisk lewicowych na podpisaną pod koniec stycznia przez Ministerstwo Edukacji Narodowej podstawę programową dla szkół ponadpodstawowych, a szczególnie zawarte w niej wytyczne dotyczące przedmiotu „Wychowanie do życia w rodzinie”. Zastrzeżenia w tej kwestii, zupełnie odmienne od feministycznych, przedstawił m.in. Instytut Ordo Iuris, który wskazywał, że „nowa podstawa programowa poświęcała mało uwagi roli małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny, będącego podstawą życia rodzinnego”.

 

Interwencja Ordo Iuris zakończyła się sukcesem, ponieważ MEN wzbogaciło program „WDŻ” o postulowaną przez instytut tematykę trwałości małżeństwa oraz wagi odpowiedniego przygotowania do małżeństwa.

 

Źródło: Polsat News, polsatnews.pl

TK

 

Zobacz także:

 

Rewolucja seksualna zagraża dzieciom

 

Rewolucja seksualna zagraża dzieciom

 

Polonia Christiana nr 33. Dzieciństwo pod specjalnym nadzorem

 


DATA: 2018-07-19 16:53
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Odciąć kończyny Lewiatanowi. Bez względu na to czy tęczowy, czy nie.
ponad 2 lata temu / aaa
 
łapy precz od moich dzieci
ponad 2 lata temu / obserwator
 
do jb - Bóg działa przez ludzi, więc jeśli rodzice się nie zjednoczą i nie zaczną działać razem, to niestety ale nic się nie zmieni, a będzie jeszcze gorzej
ponad 2 lata temu / Ewka
 
Stop neomarksistowskiej indotkrynacji dzieci!
ponad 2 lata temu / Mataleo
 
"Projekt nie jest odważny". To jak wyglądałby odważny???
ponad 2 lata temu / Reselka
 
łapy precz od naszych dzieci. chorzy ludzie chca wprowadzac chora edukację. ja jako rodzić bede decydowała w jakim stopniu, w jakiej formie i kiedy moje dziecko będzie uświadomione. Boże ratuj nasze niewinne dzieciaczki.
ponad 2 lata temu / jb
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.