DZIŚ JEST:   28   MAJA   2020 r.

Bł. Lanfranka z Bec
 
 
 
 

Feministka wszczęła awanturę w warszawskiej katedrze

Feministka wszczęła awanturę w warszawskiej katedrze
Fot. By McBartosz - Own work, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=51005981

Znana z antyrządowych wystąpień i poparcia dla ruchów feministycznych kobieta urządziła prowokację w zakrystii katedry warszawsko-praskiej i wraz z grupą innych osób werbalnie zaatakowała proboszcza.

 

Do zdarzenia doszło w niedzielne południe, po Mszy świętej. Według relacji Radia Warszawa, Elżbieta Podleśna najpierw usiłowała złożyć prowokacyjną intencję Najświętszej Ofiary („za ofiary Żołnierzy Wyklętych”), a następnie słownie zaatakowała księdza proboszcza Bogusława Kowalskiego i osoby zgromadzone w zakrystii.

 

– Stwierdziliśmy, że ktoś sobie chce zrobić happening – powiedział pasterz parafii katedralnej. – Druga kobieta, której nie znam, zaczęła robić zdjęcia, ale ludzie nie dopuścili do tego, ponieważ były tam dzieci. Po gorszących krzykach w zakrystii, kobieta wyszła – opisywał.

 

Według informacji portalu „Do Rzeczy”, w naszym kraju rośnie liczba antykatolickich incydentów i prowokacji.

 

 

Źródło: RadioWarszawa.com.pl, DoRzeczy.pl

RoM


DATA: 2019-03-04 21:19
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@ szpulas11. Instytut. PiN na ul. Sobieskiego w Warszawie położony jest na dolnym Mokotowie-Stegnach. Co ciekawe cieszy się on dużym zainteresowaniem towarzyszy Jezuitów. Dane i nazwiska ogólnodostępne. Ważny jest fakt, że środowisko lekarzy psychiatrów i psychologów -jak chyba w ogóle służbą zdrowia w Polsce- nigdy nie zostało zlustrowane i zdekomunizowane. Można odnieść wrażenie że oprócz okrzyczanej w debacie publicznej "kasty sędziowskiej" jest to jeszcze jeden -nie nazwany po imieniu i szkodliwy dla naszego kraju relikt PRL.Postacie takie jak inkryminowana pani feministka-psycholożka są chyba tego symptomem. Pozdrawiam
ponad 1 rok temu / dla ścisłośc
 
ona sama się przedstawia wszystkim, ta ona nazywa się Elżbieta Podleśna i jest psycho loszką czy jakąś terapeutką od pomocy osobom uzależnionym , kierowniczką w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie ul. Sobieskiego 9 na Wysokim Wilanowie, dyrektorem jest tam Janusz Heitzman dane ogólnodostępne :D
ponad 1 rok temu / szpulas11
 
Pewna pani podczas Marszu Wykletych w W-wa powiedziala: dzis toczy sie walka miedzy juz 3 pokoleniem AK, mialam przodkow w AK walczacych w powstaniu w Warszawie, a tymi, ktorych do Polski przywieziono na czolgach sovieckich i ta walka dzis sie toczy na smierc i zycie" cytat z pamieci Gloszenie Prawda jest najwiekszym orezem, ktoremu nie dorowna zadna bron, dlatego Prawda tak jest zwalczana sila.
ponad 1 rok temu / Lester
 
Co oni muszą zrobić, żebyśmy zaczęli reagować? My i nasi duszpasterze. Żebyśmy wszyscy wstali z kanapy i przestali sobie wmawiać, że jest dobrze. Muszą kogoś zabić albo nawet ukrzyżować jakiegoś kapłana? Podpalić katedrę z wiernymi w środku? Obrzucić procesję Bożego Ciała koktajlami Mołotowa? Takie intencje to OCZYWISTE PROWOKACJE. Bo czy nie było ofiar cywilnych zabitych przez powstańców warszawskich? Były na pewno. Komuś to przychodzi do głowy intencja "ZA OFIARY POWSTAŃCÓW WARSZAWSKICH", czy wszyscy rozumieją, że stało się to w wyniku działań wojennych, a nie ZAPLANOWANEGO LUDOBÓJSTWA! Źli ludzie podnoszą rękę na wszystko, co ma lub powinno mieć dla nas, polskich katolików, wartość, bo przesuwają granice, jako marksiści kulturowi, a my jako całość nie mówię o jednostkach heroicznych ich słabo bronimy. To się prosi o karę z Nieba i jeśli się nie będziemy modlić się, pokutować za grzechy i nie zaczniemy prawdziwie ZWALCZAĆ TEGO ZŁA, to kara przyjdzie.
ponad 1 rok temu / Nie ma żadnych
 
Powinien powiedzieć, że 5o zł za jedną osobę. I zapytać to ile osób było? Po pierwsze nie wiedziałaby ile? Po drugie by se policzyła ... I by zrobiła awanture
ponad 1 rok temu / Polak
 
Nie bać się wyrzucać z kościołów!!!
ponad 1 rok temu / Zbigniew
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.