DZIŚ JEST:   22   LUTY   2020 r.

Katedry św. Piotra Apostoła
Św. Małgorzaty z Kortony
 
 
 
 

Femen profanuje strasburską katedrę!

Femen profanuje strasburską katedrę!
fot. Pline / commons.wikimedia.org, licencja cc

W poniedziałek doszło do kolejnej profanacji katolickiej świątyni ze strony lewicowego ugrupowania Femen. Tym razem ich ofiarą padła katedra w Strasburgu. Zajście miało związek z pobytem papieża Franciszka w tym mieście.

 

Na ołtarz katedralny wdarła się naga feministka, trzymająca w rękach flagę Unii Europejskiej. Choć akt ten bez wątpienia stanowił rażące naruszenie porządku, ogólnie przyjętych norm moralnych, to jednak miejscowe władze nie uczyniły nic, by odnaleźć sprawcę. Wydarzenie w katedrze spotkało się także z niemal całkowitym milczeniem dziennikarzy. Wydarzenie to przeszło zupełnie bez międzynarodowego echa, a poinformowały o nim tylko małe grupy i strony internetowe jak na przykład christianophobie.fr.


Na plecach feministka miała napisane: "Papież to nie polityk". W ten sposób nawiązała do pobytu papieża Franciszka w Strasburgu w związku z przemówieniem w Parlamencie Europejskim. 

 

Źródło: 3droga.pl/france24.com

KRaj


DATA: 2014-11-28 07:58
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Dziwne, że te z femen to same białe kobiety.
ponad 5 lat temu / Alek
 
Jak bym tam był, i to widział to przepraszam bardzo, wiem, że to złe ale... wziąłbym tą szmatę za łeb i z katedry wywalił na zbyty pysk! Nie po chrześcijańsku ale nerwowo bym nie wytrzymał!
ponad 5 lat temu / Michał
 
Pierwsze co trzeba zrobić w takiej sytuacji, to odnaleść gościa z aparatem, który robi zdjęcie, tej kurtyzanie (przecież ona to robi za kasę, nawet w to nie wierzy), sprzedać mu plombę, zabrać aparat i dopiero wtedy zająć się tą kurtyzaną( nie należy być przesadnie brutalnym, ściągnąć ją, obezwładnić i zadzwonić na policję). W teorii to łatwe, ale gdybym coś takiego zobaczył, to święty gniew by mnie ogarnął i mógłbym zrobić to co Pan Jezus w świątyni z kupcami.
ponad 5 lat temu / stoLica
 
to trzeba mieć zupełnie mózg zlasowany, mówiąc dzisiejszym językiem, albo, poprawną polszczyzną, być niespełna rozumu... ciekawe, że takie wrażenie sprawia coraz więcej ludzi...
ponad 5 lat temu / qzyck
 
oddac muzulmanom na kilka dni to naucza ja porzadku
ponad 5 lat temu / po
 
Zawsze, kiedy czytam o "wyczynach" tych "femenek", zastanawiam się, co trzeba mieć w głowie, albo czego nie mieć, żeby tak się zachowywać?!
ponad 5 lat temu / Rena
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.