DZIŚ JEST:   25   CZERWCA   2018 r.

Św. Wilhelma Opata
Bł. Doroty z Mątowów
 
 
 
 

„FAZ”: żadnych reparacji! Polska korzysta z profitów, jakie płyną z integracji europejskiej

„FAZ”: żadnych reparacji! Polska korzysta z profitów, jakie płyną z integracji europejskiej

Niemiecki dziennik „Frankfurter Allgemeine Zeitung” opublikował na swojej pierwsze stronie tekst Reinharda Vesera na temat polskich roszczeń reparacyjnych. Autor wezwał w nim rząd Angeli Merkel do obrony przed żądaniami wypłaty reparacji dla Polski.

 

Niemiecki dziennikarz napisał, że ze względu na ogrom niemieckich bestialstw dokonanych w Polsce w czasie II wojny światowej, takich zbrodnie o charakterze ludobójstwa przeprowadzone na naszych rodaka, niemożliwa jest ze strony Berlina chłodna dyskusja na ten reparacji.

 

„To, co wydarzyło się w Polsce w latach 1939-1945 zostało dokładnie opisane przez historyków, a pomimo tego przekracza wszelką wyobraźnię. (…) Każda odpowiedź, która na zimno i wyłącznie za pomocą argumentów prawnych odrzuca roszczenia rekompensaty za straty i cierpienia Polski podczas sześciu lat niemieckiej okupacji, lub chociażby je relatywizuje, sprawia wrażenie nieodpowiedniej” – podkreślił Veser.

 

Dodał, że jedynym możliwym wyjściem dla niemieckiego rządu jest stanowcza obrona przed polskimi żądaniami. Uległe stanowisko Merkel otworzy drogę dla podobnych roszczeń z innych krajów. „Polska nie była jedyną ofiarą narodowosocjalistycznej agresji”, wskazał publicysta i dodał, że „pełna rekompensata za wszystkie wyrządzone cierpienia mogłaby okazać się dla Niemiec nie do uniesienia”.

 

Veser napisał ponadto, że Polska skorzystała i nadal korzysta z profitów, jakie płyną z integracji europejskiej stanowiącej „odpowiedź na II wojnę światową”. Jego zdaniem Polacy powinni zapomnieć o reparacjach w imię „wspólnej europejskiej polityki, wspólnej odpowiedzi na wyzwania współczesności i przyszłości”.

 

„Powracanie do historii nie będzie służyło pomyślnej wspólnej przyszłości. Retoryka obecnego polskiego rządu prowadzi do czegoś przeciwnego, ze szkodą dla wszystkich” – zakończył Veser.

 

 

Źródło: kresy.pl

TK

 

 

 


DATA: 2017-09-13 08:57
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Historia nauczycielką życia, dlatego warto do niej wracać. Aborcję wprowadził Lenin, UE ją podtrzymuje. Zabijanie niepełnosprawnych zaczęło się od JEDNEJ osoby na wniosek jej ojca przedstawiony Hitlerowi - UE zgadza się na zabijanie ludzi (np. starych a nawet chorych dzieci, tzw. eutanazję). Poszli nawet dalej - zabronili rodzicom leczenia własnego dziecka za własne pieniądze w USA! Niszczą naukę i normalne relacje międzyludzkie przez siłowe wprowadzanie fikcji gender. UE, wzorem cara Aleksandra, który zmuszał Żydów do osiedlania się w Polsce, czyni to samo z tzw. uchodźcami. Pocieszające jednak jest, że po każdej szkodzie wyrządzonej Europie Niemcy malały (i nieczego się nie nauczyły) - straciły kolonie i teren po I wojnie, straciły teren i czołowe miejsce w nauce po II wojnie, stracą i teraz na próbie ekonomicznego podboju Europy i narzucenia jej chorych ideologii.
9 miesięcy temu / Solidarny
 
FAZ urabia opinię publiczną co nie zmienia faktu, że rekompensata za II WŚ od Niemiec nam się oczywiście należy. Polska też nie mogła udźwignąć bestialskiego, niemieckiego ataku a jednak się udało. Nie pozostaje nam nic innego jak życzyć optymizmu naszym niemieckim dłużnikom.
9 miesięcy temu / magis
 
W takim razie niech oddadzą pieniądze za niepłacone od wielu lat podatki od supermarkietów i niech zostawią media w Polsce Polakom ! Bo na razie ingerują w nasze życie.
9 miesięcy temu / Polska Katolicka
 
juz ten temat przerabiany byl jak makrela rozmawiala z Trumpem, przesuwala odpowiedzialnosc z niemiec na unie europejska, ze niby niemcy nie maja teraz nic do powiedzenia, bo o tym decyduje bruksela. To niemieckie lapska kradly nie unijne, no unijne kradna teraz.
9 miesięcy temu / taro
 
co ma piernik do wiatraka? Polska otrzymywałaby fundusze UE nawet gdyby w ogóle nie uczestniczyła w wojnie - Szwedzi neutralni w czasie wojny też dostają fundusze no przecież chyba nie w odpowiedzi na II wojnę światową?
9 miesięcy temu / pytanie
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.