DZIŚ JEST:   28   LUTY   2020 r.

Św. Romana, opata
Św. Hilarego I, papieża
 
 
 
 

Faworytka w „walce o Gdańsk” zgłoszona nielegalnie? Grzegorz Braun chce wyjaśnień PKW

Faworytka w „walce o Gdańsk” zgłoszona nielegalnie? Grzegorz Braun chce wyjaśnień PKW

Zdaniem Grzegorza Brauna, kandydatura Aleksandry Dulkiewicz w wyborach uzupełniających na prezydenta Gdańska jest nielegalna. Chodzi o złamanie obowiązujących procedur wyborczych. KWW Brauna zgłosił sprawę do PKW.

 

Po śmierci prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza, wybory uzupełniające zostały zaplanowane na 3 marca. Faworytem w tej walce wyborczej jest Aleksandra Dulkiewicz, pierwszy zastępca Adamowicza niejako „naznaczona” do zajęcia wakatu.

 

Sęk w tym, że jej kandydatura mogła zostać zgłoszona nielegalnie. Jak wyjaśnił Braun, który kandyduje na urząd prezydenta Gdańska, komitet, który popiera Dulkiewicz i zbiera dla niej podpisy został zarejestrowany niewłaściwie.

 

Chodzi o zbieżność nazwy Komitetu Wyborczego Wyborców „Wszystko Dla Gdańska” tożsamej z nazwą stowarzyszenia „Wszystko dla Gdańska”. Wedle Brauna art. 95 par. 3 Kodeksu wyborczego na to nie pozwala. Bowiem mówi wyraźnie, że „nazwa i skrót nazwy komitetu wyborczego wyborców muszą być różne od nazw lub skrótu nazw partii politycznych lub organizacji, wpisanych odpowiednio do ewidencji lub rejestru, prowadzonych przez właściwy organ”.

 

Zdaniem Mariusza Dzierżawskiego, męża zaufania KWW Grzegorza Brauna, te błędy spadają na premiera Mateusza Morawieckiego, który wyznaczył Dulkiewicz na p.o. prezydenta Gdańska. Jak ocenił, właściwym działaniem byłoby obecnie odwołanie Dulkiewicz z pełnionego stanowiska. Konsekwencje powinien ponieść też komisarz wyborczy, który zarejestrował komitet. Sprawa została zgłoszona w Państwowej Komisji Wyborczej z wnioskiem o wyjaśnienie wątpliwości.

 

Źródło: polsatnews.pl

MA


DATA: 2019-02-04 14:31
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
12
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@ Wierzący, spoko, serducho jak dzwon. Chyba byłeś indoktrynowany przez "szpecjalistów" od gender. Tych samych którzy nie mają pojęcia znaczenia tego terminu i wychodzą z założenia że ciemny lud to kupi. W Gdańsku tego nie kupią.
ponad 1 rok temu / Ateusz
 
@Ateusz: Grzegorz Braun jest monarchistą, który broni demokracji i przestrzegania zapisów prawa. Niestety PKW w Gdańsku i w Warszawie nie przestrzegają prawa.
ponad 1 rok temu / doinformowany
 
Jeśli Aleksandra Dulkiewicz zostanie prezydentem, stanie się to bezprawnie. Pakiet równościowy przewidujący promocję zboczeń i dewastację psychiki dzieci przez urzędową demoralizację za publiczne pieniądze wszystkich Gdańszczan jest skandalem. PKW skompromitowała się postanowieniem podtrzymania układu gdańskiego. Mają krew na rękach.
ponad 1 rok temu / Wierzący
 
@Ateusz: Spokojnie. Bo jeszcze zawału dostaniesz.
ponad 1 rok temu / Wierzący
 
Dopisanie do nazwy Komitetu Wyborczego Wyborców "Wszystko Dla Gdańska" słów ....Aleksandry Dulkiewicz to nagroda za kompetencje i rozpoznawalność w Gdańsku. Czy tego chciał Grzegorz Braun? Kto jest kto ? Kim jest Grzegorz Braun?
ponad 1 rok temu / Ateusz
 
@ Wierzący,zapoznaj się z postanowieniem PKW. Jeśli Ci nie odpowiada to jesteś chyba inaczej Wierzący. Nie wypada się uciekać do kruczków prawnych jak to czyni Grzegorz Braun.
ponad 1 rok temu / Ateusz
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.