DZIŚ JEST:   20   CZERWCA   2019 r.

Boże Ciało
Bł. Benigny z Trzebnicy
 
 
 
 

Fatima. Oto Twój cel na rok 2017

Fatima. Oto Twój cel na rok 2017
REUTERS / FORUM

Ci, którzy nigdy nie byli w Fatimie, powinni koniecznie udać się tam w tym roku, w stulecie objawień. Ci, którzy byli tam raz albo nawet więcej razy, powinni zaś tam wrócić. Zwłaszcza teraz, gdy wydaje się, że błędy komunizmu przeniknęły do wnętrza samego Kościoła.

 

Ci, którzy idą na pielgrzymkę do Lourdes, robią to, by zanurzyć się w nadprzyrodzonej atmosferze tego miejsca. Grota, w której Najświętsza Panna objawiła się św. Bernadecie w 1858 roku oraz baseny, w których wciąż zanurza się chorych w cudownej wodzie, to skrawki błogosławionej krainy pośród obecnie bezbożnego społeczeństwa. Ci, którzy udają się do Fatimy, robią tak z kolei po to, aby doświadczyć duchowego wytchnienia nie dzięki miejscu, ale niebiańskiemu przesłaniu tzw. „tajemnicy”, którą Matka Boża powierzyła trojgu małym pastuszkom sto lat temu pomiędzy majem a październikiem 1917 roku. Lourdes głównie uzdrawia ciała, Fatima oferuje duchowe wskazówki zdezorientowanym duszom.

 

13 maja 1917 roku w Cova da Iria – odosobnionym skalistym miejscu, w którym rosły drzewa oliwkowe, w pobliżu wioski on nazwie Fatima w Portugalii trojgu małym pastuszkom pilnującym swych owieczek – Franciszkowi, Hiacyncie i ich małej kuzynce Łucji dos Santos – objawiła się „Pani ubrana cała na biało, lśniąca bardziej niż słońce, promieniejąc światłem jaśniejszym i silniejszym niż kryształ wypełniony iskrzącą wodą, przeszyty palącymi promieniami słońca”. Ta Pani objawiła się jako Matka Boża, która ma przesłanie dla ludzkości i która przykazała trzem małym pastuszkom, by przychodzili na spotkanie trzynastego dnia każdego kolejnego miesiąca, aż do października. Ostatnie objawienie zakończyło się wielkim atmosferycznym cudem, nazwanym „tańcem słońca”, widzianym nawet 40 kilometrów od tego miejsca przez dziesiątki tysięcy obserwatorów.

 

Tajemnica objawiona przez Matkę Boską Fatimską składa się z trzech części, które tworzą organiczną, spójną całość. Pierwsza to przerażająca wizja piekła, do której są wtrącane dusze grzeszników. Miłosierdzie Niepokalanego Serca Maryi przeciwdziała tej karze i jest wyjątkowym remedium oferowanym przez Boga ludzkości dla zbawienia dusz.

 

Druga część związana jest z dramatyczną alternatywą historyczną: pokój – jako owoc nawrócenia świata i spełnienia próśb Najświętszej Panny – albo straszna kara czeka ludzkość, jeśli będzie uparcie tkwić w swoim grzesznym postępowaniu. Rosja stanie się narzędziem tej kary.

 

Część trzecia, ujawniona przez Stolicę Apostolską w czerwcu 2000 roku, rozwija temat tragedii w życiu Kościoła, przedstawiając wizję papieża i biskupów, zakonników i świeckich śmiertelnie porażonych przez prześladowców. Dyskusje, które wywiązały się w ostatnich latach na temat tej „trzeciej tajemnicy”, wiążą się jednak z ryzykiem przesłonięcia profetycznej siły głównej części Przesłania, która streszcza się w dwóch decydujących zdaniach: Rosja „rozsieje swoje błędy po całym świecie” oraz „w końcu moje Niepokalane Serce zatriumfuje”.

 

13 lipca 1917 roku, kiedy Najświętsza Panna mówiła te słowa dzieciom w Fatimie, bolszewicka mniejszość wciąż nie zdobyła władzy w Rosji. Wydarzyło się to kilka miesięcy później w trakcie „rewolucji październikowej”, oznaczającej światowe szerzenie się filozofii politycznej, która zamierzała wytrącić z równowagi naturalny, chrześcijański porządek rzeczy. „Po raz pierwszy bowiem w dziejach ludzkości – oświadczył Pius XI w swojej encyklice Divini Redemptoris z 19 marca 1937 roku –  jesteśmy świadkami starannie i planowo przygotowanego buntu przeciw wszystkiemu, »co nazywa się Bogiem« (2 Tes 2,4)”. W wieku XX nie ma żadnych innych zbrodni porównywalnych do komunizmu, jeśli chodzi o doczesną przestrzeń, w jakiej się rozprzestrzenił, terytoria, które zajął, stopień nienawiści, którą zdołał wydzielić. Po upadku Związku Sowieckiego błędy te jakby nagle zostały wydobyte z opakowania, w których tkwiły, by rozprzestrzeniać ideologiczne miazmaty po całym Zachodzie pod postacią relatywizmu kulturalnego i moralnego.

 

Wydaje się, że błędy komunizmu przeniknęły do wnętrza samego Kościoła katolickiego. Papież ostatnio przyjął w Watykanie przedstawicieli tzw. „ruchów ludowych”, reprezentantów nowej marksistowsko-ekologicznej lewicy i wyraził swoją sympatię dla promarksistowskiego reżimu braci Castro na Kubie, Chàveza i Maduro w Wenezueli, Moralesa w Boliwii, Rafaela Correi w Ekwadorze i José Mujici w Urugwaju, zapominając o słowach Piusa XI z encykliki Divini Redemptoris z 19 marca 1937 roku, która określa komunizm jako zły w samej swej istocie”.

 

Przesłanie z Fatimy stanowi antidotum na przenikanie tych błędów. Sześciu papieży uznało i uczciło objawienia w Cova da Iria. Paweł VI, Jan Paweł II i Benedykt XVI odwiedzili sanktuarium jako papieże, a Jan XXIII oraz Jan Paweł I udali się tam, kiedy jeszcze byli kardynałami – jako Roncalli i Luciani. Pius XII wysłał tam swojego delegata, kardynała Aloisi Masellę.

 

Ci, którzy nigdy nie byli w Fatimie, nie powinni pominąć szansy udania się tam w tym roku, w stulecie wydarzenia. Ci, którzy byli tam raz albo nawet więcej razy, powinni postąpić, jak i ja: wrócić tam. Przynajmniej do Wielkanocy nie zastaniecie mas pielgrzymów. Zignorujcie nowe sanktuarium, które w swej brzydocie przywodzi na myśl kościół Świętego Ojca Pio z Pietrelciny w San Giovanni Rotondo, i ograniczcie swoją wizytę do Kaplicy Objawień i starego sanktuarium, w którym spoczywają doczesne szczątki błogosławionej Hiacynty i Franciszka, oraz wzgórza Cabeco, gdzie w 1916 roku Anioł Portugalii zapowiedział objawienia trzem małym pastuszkom.

 

Fatima wyjawia swoim wyznawcom znaczenie tragedii naszych czasów, ale także otwiera serca na niezachwianą nadzieję w przyszłość Kościoła i całego społeczeństwa.

 

 

 

Roberto de Mattei

Źródło: „Rorate Caeli”

tłum. Jan J. Franczak

 

 
DATA: 2017-03-13 14:43
AUTOR: ROBERTO DE MATTEI
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

marze by pojechac do Fatimy, ale finanse nie pozwalaja, niewolnicza emerytura, ale w Polsce tez mamy Matkę Bożą pomodle sie w domu i w kosciele Matki Bożej Pośredniczki Wszelkich Łask. A ,kto ma kase nawszystko moze sobie pozwolic, bogatemu nikt nie zabroni
ponad 2 lata temu / ewa
 
Zawsze mazylam pojechac ale jak zwykle pieniadze nie stac mnie to za drogo.mam male dzieci wyprosilam u mojego króla królów jezusa jestem dumna z nich.modle sie codziennie w domu i w tym pieknym dniu 13.maj klekne i bede sie zwami modliła ja w domu wy w fatimie.moze kiedys pojade a jak nie to moje dzieci pojadą a ja jako dusza pojade z nimi.
ponad 2 lata temu / kasia
 
Kochani, tez bym pojechala i moze kiedys sie uda ale Bog jest wszedzie, wszedzie mozna sie pomodlic. Dzis mozemy wiecej sie dowiedziec o objawieniach, znalezc obrazek, wyobrazic sobie to miejsce albo poprosic jakas mlodziez z rodziny, przyjaciol o wycieczke do Fatimy. Jakby nie znali to tu jest adres: http://www.santuario-fatima.pt/pl/pages/transmisja-online- Jest tam na tej stronie program uroczystosci, po polsku. Jesli to za dlugi adres do zapamietania to niech poszukaja na tych swoich ulubionych zabawkach: telefonach, tabletach, komputerach: "kamera internetowa, Fatima". Mozna zagladac do sanktuarium calodobowo. Szczesc Boze na droge :)
ponad 2 lata temu / Domowa Katoliczka
 
Trzeba przyznać pallotynom że w Zakopanym Dzieci z Fatimy klęczą przed Aniołem z Komunią święta. Jeszcze by trzeba dopuścić górali do bogactwa Mszy rzymskiej. Na on czas musi wystarczyć novus ordo.
ponad 2 lata temu / Leo
 
Kochani co chcieli by pojechać a nie mogą. To tylko kolejna okazja do prezentu dla Maryi. Zmówcie różaniec i ofiarujcie jej swoje pragnienie pojechania a GWARANTUJE wam ze otrzymacie więcej łask niż gdybyście pojechali. I tak będzie za każdym razem przy każdym różańcu. Nasz Pani żyła ubogo nie musicie się przed nią wstydzić. Przeciwnie ubóstwem można się przed Nią szczycić. Pozdrawiam Was kochani. Wytrwałości
ponad 2 lata temu / katolik
 
Tak bardzo chciałabym ale finanse zbyt małe.Smutno mi Boże
ponad 2 lata temu / Rencistka
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "50135"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.