Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   23   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
 
 
 
 

Fatima. Orędzie Matki Bożej, które zmieniło historię świata


Odtwórz w YouTube
 

W okresie, w którym Portugalia laicyzowała się i dochodziło do prześladowań Kościoła katolickiego, w Fatimie ukazała się Matka Boża. Jak to wydarzenie zmieniło bieg historii - nie tylko tego kraju? Opowiada o tym António Carlos Azeredo, portugalski wydawca i działacz katolicki, w rozmowie z Arkadiuszem Stelmachem.


DATA: 2020-06-04 11:07:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

@Ryś Nie wiem co Pan chciał powiedzieć, ale proszę aby nie robił Pan wrażenia jakobym chciał zaliczyć do Objawienia Bożego, tj. do depozytu wiary, coś co do Objawienia nie należy. Ja tylko Panu wyjaśniłem, że katolik ma właściwe obowiązki również wobec dóbr, które Bog ofiaruje Kościołowi poza objawieniem publicznym, które się dokonało w Chrystusie i zamknęło wraz ze śmiercią Apostołów. Podsumowując, nie muszę się modlić akurat na różańcu, bo mnie do tego Apostołowie nie zobowiązali, ale jeśli Matka Boża w Fatimie o to prosiła, a Kościół uznał Jej przekaz za godny wiary, to niemądrym byłoby świadomie Maryję ignorować przez błędne pojmowanie obowiązku zachowania tego co dobre. Mimo że jak dotąd papież nie poświęcił Rosji Niepokalanemu Sercu, katolicy wciąż mogą osiągnąć zbawienie. Jednak fałszywy kościół utrudnia, Rosja się nie nawraca, ludzkość nie ma pokoju. Zaś błędy Rosji, które ROZESZŁY SIĘ po całym świecie za sprawą ignorancji papieży, powodują
4 miesiące temu / Murem
 
@Ryś Dam Panu przykład z moich prywatnych wątpliwości co do np. niektórych słów przedstawianych jako objawienie z La Salette. Są tam słowa np. że Antychryst będzie "diabłem wcielonym", dzieckiem biskupa i zakonnicy. Nie wiem jak rozumieć te słowa, ich zasadność, niekoniecznie w nie wierzę. A skoro mam wątpliwości wobec słów wypowiedzianych w prywatnym objawieniu, czy z tego powodu nie mogę się zbawić? Oczywiście że dalej mogę. Czy z powodu moich wątpliwości mam obowiązek słowa zachować? Nie mam. Ale gdybym sobie wymyślił, że ja nie muszę wcale zachować niczego z tego co Matka Boża mówiła prywatnie np. do św. Hiacynty i Franciszka, to mógłbym swojemu zbawieniu zaszkodzić, bo są tam słowa bardzo pożyteczne dla duszy, np. wielorakie przestrogi i rady. Co nie znaczy że istnieje absolutna konieczność wiary w nie. Ale skoro Bóg w swej dobroci zapoznał mnie ze słowami Najświętszej Dziewicy, uznaję za obowiązek zachować to co ogarniam rozumem a Kościół uznał za dobre.
4 miesiące temu / Murem
 
@Ryś Pytanie: czy czytanie katechizmów jest konieczne do zbawienia? Nie jest konieczne. Ale bywa bardzo pożyteczne, a w niektórych sytuacjach może się okazać niezbędne. Choć jak sam Pan widzi po własnym komentarzu, zapoznawanie się z katechizmami nie gwarantuje, że się już nie zrobi pomyłki. Po Wniebowstąpieniu depozyt wiary nie był jeszcze ustalony gdyż Duch Święty jeszcze nie zstąpił na Apostołów. O niezmiennym depozycie wiary należy mówić po śmierci ostatniego Apostoła. Katechizmy są zbiorami prawd wiary, które są w nich objaśniane lepiej lub gorzej. Do zbawienia nie jest także konieczne np. czytanie żywotów świętych lub uznanej przez wieki pobożnej literatury - dzieł ludzkich, ani korzystanie z modlitw ułożonych na przestrzeni wieków, ani śluby czystości, choć zachowanie czystości stanu owszem, ale śluby nie. I tak dalej... To nie są praktyki konieczne same w sobie, ale bywają bardzo pożyteczne, a wręcz dla kogoś mogą okazać się zbawienne.
4 miesiące temu / Murem
 
@ Murem Pytanie z katechizmu: Kiedy zakończyło się objawienie publiczne? Odpowiedź: Wraz z Wniebowstąpieniem Pana Jezusa.
4 miesiące temu / Ryś
 
@Ryś Aby lepiej Panu uzmysłowić o co chodzi, proszę sobie na chwilę wyobrazić, że objawiłaby się Panu Matka Boża i powiedziała tylko tyle, że wolą Boga jest aby Pan codziennie odmawiał różaniec. Z pewnością nie chciałby Pan woli Boga zlekceważyć. Ale OBIEKTYWNIE wg publicznego objawienia nie musi Pan codziennie odmawiać różańca żeby się zbawić. Musi się Pan jednak modlić się aby się zbawić. SUBIEKTYWNIE być może tym nadzwyczajnym wezwaniem Bóg rzuca Panu ostatnie koło ratunkowe. I teraz chciałby Pan aby Kościół się wypowiedział na temat tego co Panu w objawieniu prywatnym powiedziano. I tu być może Kościół by orzekł, że skoro nie ma nic przeciwnego wierze, a możliwe jest dla Pana odmawiać różaniec, to nie ma przeszkody by to robić. Gdyby Pan jednak sobie sam zdecydował, że nie musi Pan prywatnego objawienia zachować, mógłby Pan zagrozić swojemu zbawieniu. Nie jest więc tak, że można dowolnie to co dobre odrzucić, bo dla wielu może okazać się ostatnim ratunkiem.
4 miesiące temu / Murem
 
@Ryś Prezentuje Pan liberalne ujęcie problemu. Najprawdopodobniej gdzieś Pan coś wyczytał i być może powtarza Pan bez lepszego zrozumienia, a może ktoś gdzieś nierozumnie napisał. Kościół nie wyznaje fałszywej zasady liberalnej, że słów pochodzących od Boga można ot tak nie zachować, na podstawie prywatnej oceny i widzimisię. Apostołowie W OBJAWIENIU PUBLICZNYM nauczają inaczej 1Tes 5.19-21: "Ducha nie gaście. Proroctw nie lekceważcie. Wszystko badajcie, co dobre ZACHOWUJCIE." Apostoł nie powiedział: "zachowujcie jak macie ochotę", lecz nakazał: "zachowujcie". Innymi słowy nie wolno świadomie niczego odrzucić co autentycznie pochodzi od Boga. Różnica między objawieniem publicznym, a prywatnym polega na tym iż znajomość np. słów Matki Bożej przekazanych prywatnie nie jest konieczna do zbawienia. Natomiast świadome odrzucenie np. nakazu poświęcenia Rosji przez papieża i biskupów, może doprowadzić wiele dusz do zguby i potępienia. NIE WOLNO LEKCEWAŻYĆ PROROCTWA.
4 miesiące temu / Murem
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 154 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.