DZIŚ JEST:   17   CZERWCA   2019 r.

Św. Alberta Chmielowskiego
Bł. Teresy Portugalskiej
 
 
 
 

Faszyzm „tropią” faszystowskimi metodami. Tak działa niemiecka radykalna lewica

Faszyzm „tropią” faszystowskimi metodami. Tak działa niemiecka radykalna lewica
Protesty w Chemnitz, fot. REUTERS/Matthias Rietschel
#NIEMCY    #FASZYZM    #LEWICA    #RADYKAŁOWIE    #NAZIZM    #WALKA    #PROTESTY    #CHEMNITZ

Niemiecka radykalna lewica posługuje się prowokacją i oszustwem, by walczyć z faszyzmem. Zachęca do denuncjowania uczestników demonstracji i zbiera w internecie dane „nazistów”.

 

Kilka dni temu skrajna grupa Zentrum für politische Schönheit (pol. Centrum dla Piękności Politycznej) ogłosiła, że dysponuje 3 milionami zdjęć z nagrań głównie antyimigranckich demonstracji w Saksonii. Grupa podała, na zdjęciach jest około 7000 uczestników. Twierdziła, że ma specjalną aplikację, która pozwala rozpoznawać twarze demonstrantów i wyszukiwać ich personaliów w internecie, głównie w mediach społecznościowych. Utworzono stronę internetową soko-chemnitz.de, na której rzeczywiście pojawiły się zdjęcia, niektóre podpisane imieniem i nazwiskiem przedstawionych osób.

 

W krótkim filmie wideo grupa zachęcała Niemców do pomocy, obiecując, że za zidentyfikowanie „nazisty” każdy otrzyma nagrodę, od 50 do 100 euro. Grupa twierdziła, że dzięki ujawniania tożsamości uczestników demonstracji będzie można ułatwić na przykład… wyrzucenie ich z pracy.

 

Cała akcja była odpowiedzią na manifestacje w Chemnitz, w których tysiące Niemców – w lwiej części zwykłych obywateli nie związanych w jakikolwiek sposób z ekstremistycznym środowiskiem neonazistowskim – demonstrowało przeciwko polityce migracyjnej rządu. Ludzie nie chcieli godzić się na to, że władze pozwalają na pobyt w Niemczech także tych migrantów, którzy łamią prawo. Protesty były odpowiedzią na morderstwo, jakiego dopuścili się azylanci na Niemcu na miejskim festynie.

 

O inicjatywie lewackiej grupy zrobiło się bardzo głośno i specjalnie utworzona dla celów ich akcji strona internetowa odnotowała ponad 2 mln odsłon.

 

Okazało się, że wszystko to było prowokacją... i oszustwem. W środę czwartek strona została zamknięta, a jej twórcy podali, jaki był ich prawdziwy cel. Chodziło o to, by „naziści” wpisywali własne dane w wyszukiwarkę na tejże stronie, szukając samych siebie w rzekomej bazie fotografii.

 

Grupa zapewnia, że dysponuje teraz tymi danymi i jest w stanie odtworzyć prawdopodobną siatkę „nazistów” w Saksonii. Autorzy prowokacji zapraszają ministra spraw wewnętrznych Niemiec „na kawę” celem przedstawienia mu zgromadzonych przez siebie danych, co miałoby posłużyć do lepszej walki z faszyzmem.

 

Akcja wywołała bardzo nieprzychylne komentarze nawet w prasie lewicowej. Takie tytuły jak „Die Zeit” czy „Süddeutsche Zeitung”, same słynące z tropienia faszyzmu, uznały propozycję denuncjowania uczestników demonstracji za faszystowską właśnie.

 

Pach


DATA: 2018-12-07 11:01
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Oczywiście że lewica to też faszysci a okaże się to wtedy gdy imigracja przyniesie antybialy rasizm i zepchnie do obrony także tych z lewicy. Ci ekstremisci pójdą napewno w te ideologiczne rzeczy o wyższośći rasy bialej. Czytanie komunistycznych czy faszystowskich rzeczy to jedno zło.
6 miesięcy temu / pl
 
dzięki za ten artykuł ;) Jak widać głównym naszym katem będą niekonstytucyjne ciała - samozwańcy, które zaczną odbierać Ci pracę, a w przyszłości dom i pewnie dzieci i znajac doświadczenia z przeszłości w końcu strzelać w potylicę. Szansa obrony jest żadna, bo jak napisałem to wszystko jest niekonstytucyjne i nie ma gdzie szukać sprawiedliwości.
6 miesięcy temu / Pejot
 
To już człowiek kroku nie zrobi by na jakiego antysemitę się natknąć a teraz sami faszyści. Oczywiście poza tymi co z nimi walczą... Ale jak tam dobrze poszperać to też się ich zakwalifikuje odpowiednio...
6 miesięcy temu / ma
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "64654"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.