DZIŚ JEST:   23   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


@viola: to lepiej "rzucać perły przed świnie", wbrew nakazowi Pana Jezusa, w imię prawa do wolności wypowiedzi?
ponad 3 lata temu / r
 
@r: Nie masz racji. Blokowanie ludzi, którzy być może nie z własnej winy źle interpretują katolicyzm doprowadziłoby do włączenia się PCh w komunistyczny system totalitarny jak na FB. Wypowiadający się tu, być może nawet chodzą do kościoła. Jednak ciągle jeszcze nie zrozumieli, że zmuszając wszystkich farmaceutów do postępowania wbrew sumieniu mimowolnie stają się marionetkami komunistów. To masoni głoszą "nasza lewacka wolność sumienia - tak, wasza katolicka wolność sumienia - nie".
ponad 3 lata temu / viola
 
@viola. Odpowiadając na Twoje pytanie: lewactwo na "katolickim portalu" propaguje swoją ideologię, oczywiście za przyzwoleniem moderacji. Tak jest od dawna. Naprawdę Cię to dziwi? Ciesz się, że Twoje posty JESZCZE przechodzą :)
ponad 3 lata temu / r
 
Jeżeli Polska stanie się panstwem wyznaniowym, to ja się zmartwię, a klauzulę sumienia będzie można wprowadzić. W dowolnym zawodzie. Dziś, w państwie świeckim, żadnej klauzuli sumienia nie może być. Pacjentce należy się dostęp do wszystkich leków dopuszczonych do obrotu. Jeśli ma stosowną receptę.
ponad 3 lata temu / J.
 
Do prokuratury z tymi co nazwali te trucizny, środki biobójcze lekami. Korzeń tego grzechu leży w instytucjach państwa które do tego dopuściły !!! Zamach na zdrowie społeczeństwa. Nie pierwszy zresztą. Potężne pieniądze zamykają jak widać buzie również pis-iorom
ponad 3 lata temu / andrem
 
Polskie apteki muszą działać zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem. Tylko tyle. Antykoncepcja zabija nie mniej niż inne leki. Za pomocą niektórych leków ludzie popełniają samobójstwa. Czy farmaceuci powinni również odmawiać sprzedaży takich leków?
ponad 3 lata temu / @viola
 
Apteki nic "nie mają" i "nic nie muszą". Mają prawo nie brać udziału w morderstwie. Co lewactwo robi na katolickim portalu???????
ponad 3 lata temu / viola
 
Apteki maja sprzedawac srodki medyczne, paraleki oraz wszelkie inne- np antykoncepcyjne.
ponad 3 lata temu / monika
 
Środki hormonalne również dzialają profilaktycznie jeśli chodzi o raka i potrafią też leczyć. A tak w ogóle to samo życie też powoduje raka oraz prowadzi do smierci.
ponad 3 lata temu / @viola
 
@viola: tak, szczególnie spirala domaciczna.. Środki hormonalne powodują raka. No ale przecież rozwiązłość to prawo człowieka.
ponad 3 lata temu / viola
 
Mi sumienie nie pozwala przestrzegać przepisów ruchu drogowego więc będę jeździć jak wariat
ponad 3 lata temu / Pinki
 
Mają przestrzegać prawa i tyle
ponad 3 lata temu / Ziggi
 
Zapoznaj się najpierw z działaniem pigułki antykoncepcyjnej, a później wypowiadaj się na forum internetowym.
ponad 3 lata temu / @viola
 
@ja: Środki wczesnoporonne i antykoncepcyjne to nie leki. Nie maja prawa znaleźć się w aptece. To trucizna-arszenik dla poczętego dziecka. Wprowadźmy pistolety do aptek, przecież na pewno masz kogoś już narodzonego, kto całkiem jak te poczęte dzieci przeszkadza ci w wygodnym życiu.
ponad 3 lata temu / viola
 
Nie powinno być problemu z wywieszeniem przez niektóre apteki napisu: "Apteka nie sprzedaje środków antykoncepcyjnych i poronnych". Kropka.
ponad 3 lata temu / TZ.
 
To tak jakby wojujący weganin zatrudnił się w mięsnym i odmawiał sprzedawania produktów odzwierzęcych. Komedia.
ponad 3 lata temu / ja
 
No to podobnie, w wolnym rynku płatny morderca mógłby zabijać kogo chce, dla kogo chce i za ile chce (pod warunkiem, że wywiązałby się z umowy, np. oferty cenowej). Takie poglądy są skutkiem zaślepienia mamoną.
ponad 3 lata temu / @aaa
 
A czy apteka może po prostu nie mieć środków antykoncepcyjnych w sprzedaży, czy jest obowiązek posiadania na stanie takowych? Może trzeba zacząć od tego? Przychodziłby klient "Są kandony?" Nie, nie ma. "Są tabletki hormonalne?" Nie, nie dowieźli. Proste.
ponad 3 lata temu / Amersand
 
@Reselka Chrześcijanie powinni być bardziej odważni. Dziś istnieje strach przed odmową sprzedaży tabletek antykoncepcyjnych, a w przyszłości np. przed sprzeciwem wobec eutanazji na życzenie rodziny pacjenta. Pokutuje przekonanie, że każde prawo jest święte i trzeba go przestrzegać, oraz że reguły są dla innych a dla mnie należą się wyjątki. Szerzy się epidemia konformizmu. Przyczyny mogą być różne- strach przed utrata pracy, wychowanie na lalusiów, mobbing, cynizm itp.
ponad 3 lata temu / 6543
 
Przepisał pigułki antykoncepcyjne na leczenie schorzenia? To nie ma sensu. Albo coś Pani źle zrozumiała, albo lekarz przepisał preparat o którym tylko powiedział "pigułki antykoncepcyjne", gdyż potraktował Panią jako laika w dziedzinie medycyny. W takiej sytuacji mógł nie dbać o formalną poprawność definicji.
ponad 3 lata temu / prawda
 
Wtedy mozna grzecznie wyjasnic sprawe farmaceucie (ze celem jest terapia hormonalna) i na pewno mozna sie porozumiec.
ponad 3 lata temu / @@prawda
 
W wolnym rynku aptekarz mógłby sprzedawać co chce, komu chce i za ile chce (pod warunkiem, że wywiązałby się z umowy, np. oferty cenowej).
ponad 3 lata temu / aaa
 
Jak aptekarzowi się nie podoba, to niech sprzedaje marchewkę i tyle. Ciekawe czemu inne zawody nie mają klauzuli sumienia i jest zasada albo robisz albo wypad. Po drugie. Niech założy sobie prywatną aptekę (niestety ale rządy PiS chcą temu przeszkadzać) i sprzedaje tam co chce i komu chce. @@prawda No cóż. Tak samo morfina. Może być lekiem uśmierzającym ból i tak stosowana i może być stosowana w celach rozrywkowych jako narkotyk.
ponad 3 lata temu / trooper
 
To ciekawe dlaczego lekarz przepisywał mi właśnie pigułki antykoncepcyjne w celu wyleczenia pewnego schorzenia. Może nie zapoznał się z definicjami? Na recepcie, którą realizowałam w aptece, nie było napisane czy ten środek jest przepisany jako antykoncepcja czy jako lek.
ponad 3 lata temu / @prawda
 
Proszę najpierw zapoznać się z definicjami, a potem komentować. Antykoncepcja to zbiór metod lub środków służących zapobieganiu ciąży. W związku z tym pigułka antykoncepcyjna jest środkiem zapobiegającym ciąży. Dlatego nie stosuje się pigułek antykoncepcyjnych w "celach leczniczych", gdyż ciąża nie jest chorobą. Za to jeśli jakiś środek jest używany do leczenia chorób, nie jest środkiem antykoncepcyjnym. Inna sprawa że można użyć środka niezgodnie z jego przeznaczeniem, lecz wtedy tym bardziej farmaceuta nie powinien zgodzić się na jego sprzedaż. Chemikalia niefachowo użyte mogą bardziej zaszkodzić niż pomóc.
ponad 3 lata temu / prawda
 
Swoją drogą ciekawe, kiedy np. lekarze zaczną odmawiać transfuzji krwi, czy leczenia innowierców powołując się na klauzulę sumienia.
ponad 3 lata temu / Kasia
 
No właśnie pigułki antykoncepcyjne leczą wiele rzeczy. Często przepisuje się je w celach leczniczych, a nie antykoncepcyjnych.
ponad 3 lata temu / @prawda
 
Wszędzie, gdzie pracowałam, odmawiałam wykonywania czynności niezgodnych z moim sumieniem i pracodawcy jakoś to akceptowali. Polecam wszystkim! My chrześcijanie też musimy mieć siłę przebicia, a nie tylko o wszystko grzecznie pytać.
ponad 3 lata temu / Reselka
 
"farmaceuta może odmówić wydania leku wyłącznie wówczas, gdy może być użyty w innych celach niż leczniczy" - no przecież antykoncepcja niczego nie leczy. Płodność jest objawem zdrowia, a nie choroby.
ponad 3 lata temu / prawda
 
Według mnie jeśli aptekarze tego chcą możliwość korzystania klauzuli sumienia powinna zostać powinna zostać wprowadzona. Jednakże wówczas powinien być obowiązek informowania, w których aptekach są aptekarze korzystający z tej klauzuli, żeby ludzie nie musieli krążyć od apteki do apteki, żeby kupić dany lek.
ponad 3 lata temu / Kasia
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.