DZIŚ JEST:   31   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Alfonsa Rodrigueza
Św. Wolfganga, biskupa
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


"zdziwiony" - chrześcijańska miłość bliźniego wynika z miłości do Chrystusa i nie wyprzedza jej. W jaki sposób "puryfikujesz" dłonie po udzieleniu sobie Komunii Św.?
11 dni temu / Wojtek
 
[email protected] czy aby na pewno zrozumiałeś na czym polega ta akcja? Czy nieposłuszeństwem jest upominanie się o godne traktowanie Ciała Pańskiego? Forma zewnętrzna jest wyrazem postawy wewnętrznej, na którą ma bezpośrednie przełożenie właśnie to jak rozumiemy "treść".
12 dni temu / Margo
 
Teraz to dopiero jestem @ Zdziwiony!
14 dni temu / Jan
 
Apostoł św. Paweł pisał do Hebrajczyków 5,9 nt. Pana Jezusa "... stał się sprawcą zbawienia wiecznego dla wszystkich którzy Go słuchają" ostrzegał stanowczo odstępców, pisząc 6,4 .m.in: " Niemożliwe jest bowiem tych - którzy raz zostali oświeceni, a nawet skosztowali daru niebieskiego i stali się uczestnikami Duch Świętego, zakosztowali również wspaniałości słowa Bożego i mocy przyszłego wieku, a jednak odpadli - odnowić ku nawróceniu". Wniosek jest jeden, Pan Bóg nikogo na siłę wbrew jego woli nie będzie zbawiał.
14 dni temu / t
 
Mam tylko nadzieję podkreślam: TYLKO, że w przypadku ks. Bonieckiego jego ekscesy z ostatnich lat można złożyć na karb przypadłości dostojnego wieku. Mimo wszystko chcę wierzyć, że nie czyni tego z całkowitą świadomością. W przeciwnym razie ŹLE Z NIM!
14 dni temu / Jan
 
Rozumiem, że nawoływanie do nieposłuszeństwa Papieżowi i krytykowanie jego stanowiska w sprawie Komunii św. to przejaw troski o zbawienie dusz ludzkich. Brudne ręce to mały skrawek grzesznego ciała. Bluźnierczy język to znakomita większość naszych niegodnych uczynków. Wykażcie choć odrobinę miłości bliźniego, bo jak mówił sam Chrystus to równie ważne przykazanie jak miłość Boga. Pozwólcie ludziom przyjmować Ciało Chrystusa zgodnie z obowiązującymi uznanymi przez Kościół zasadami. Dla większości z nich to bardzo ważne wydarzenie, a Wasze akcje pokazują jak dla niektórych forma ważniejsza jest od treści. Pozostańcie z Bogiem.
15 dni temu / Zdziwiony
 
W mojej parafii sw Jakuba dzialaja jakies szafarki, ktore ppdchodza do ołtarza odbieraja Komunie swieta i wkladaja do pudelka a pudelko do kieszeni. Walczylem z tym kilka lat az wreszcie opuscilem ten kosciol. To tylko jeden z elementów zgrozy w tym kosciele. Czy wyobrazacie sobie ze pomimo ze to parafia sw Jakuba w kosciele nie znajdziecie ani figury ani obrazu sw Jakuba.
15 dni temu / retro
 
Dla przykładu polecam wszystkim - a katolikom otwartym w szczególności oraz "księżom" mającym spojrzenie skalane /fekaliami/, taką oto lekturę: "Przygotowanie do godnego przystępowania do Komunii Świętej oraz odbywania godziny Adoracyi Najświętszego Sakramentu wyjęte z dzieł Św. Alfonsa Ligouri i Ojca Eymard." wyd.1896 r.- moja krótka refleksja po lekturze - w kwestii czci oddawanej Chrystusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie od tamtego pokolenia dzieli nas przepaść nieprzebyta.
15 dni temu / tak tylko
 
Niech Wam Dobry Jezus Błogosławi! Dziękuję, że jesteście. Oby Was nie usunęli ci, którzy już dziś pokazali rogi
15 dni temu / Basia
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.