DZIŚ JEST:   20   CZERWCA   2018 r.

Bł. Benigny z Trzebnicy
 
 
 
 

Fanatyczny antykatolik i zwolennik multi-kulti nowym rzecznikiem francuskiego rządu

Fanatyczny antykatolik i zwolennik multi-kulti nowym rzecznikiem francuskiego rządu
Emmanuel Macron. fot. REUTERS/Philippe Wojazer/FORUM

Ekipa rządowa uważającego się z neutralnego politycznie prezydenta Emmanuela Macrona przybiera coraz bardziej lewackie oblicze. Świadczy o tym powołanie na stanowisko nowego rzecznika prasowego rządu Brunona Rogera-Petita, znanego z antyklerykalnej postawy zwolennika wielokulturowości francuskiego społeczeństwa.

 

Bruno Roger-Petit nienawiść do prawicy i katolicyzmu wyraża w swoich wypowiedziach i publikacjach prasowcyh. W marcu 2016 r. na łamach tygodnika „Nouvelle Observateur” krytykował nawet ekstremalnie lewicowego filozofa Michela Onfrego, który twierdził, że objęcie władzy przez Front Narodowy będzie realizacją w pratyce poglądów Charlesa Pasqua, byłego ministra spraw wewnętrznych w rządzie centroprawicowego prezydenta Jacquesa Chiraca.

 

Solą w oku była dla niego, deklarująca przywiązanie do katolicyzmu, Marion Maréchal-Le Pen, siostrzenica przewodniczącej FN, Marine Le Pen.

 

„Między młotem i kowadłem, Marion Maréchal-Le Pen jest czystą syntezą dzisiejszej prawicy, opanowanej przez rewolucję kulturową jaką była walka przeciw małżeństwom dla wszystkich. Jest ona brakującym ogniwem między dawną ekstremalną prawicą, która zawsze odrzucała Rewolucję Francuską i Prawa Człowieka i przegrała wszystkie bitwy jakie prowadziła (od afery Dreyfusa przez Algerię francuska przechodząc przez Vichy) i wielką cześcią dzisiejszej skrajnej prawicy zradykalizowanej wokół wartości Manify dla wszystkich. Tylko, że to uniemożliwia dzisiaj tej mniejszości społecznej, posiadanie większości politycznej. Francja to nie Manifa dla wszystkich. Marion-Le-Pen kumuluje więc dwie słabe strony. Jedną, którą uosabiał Front Narodowy Jean-Marie Le Pena, niezdolony być większościowym, bo był postrzegany jako niekompetentny i drugą, bycie figurą chrześcijańskiego, reakcyjnego populizmu, który jest mniejszościowy w społeczeństwie. Marion Maréchal-Le Pen jest najlepszym przykładem szklanej ściany, która uniemożliwia Frontowi Narodowemu dojście do władzy we Francji 2016 i 2017” – pisał Roger-Petit w lewicowym tygodniku.

 

Na łamach miesięcznika „Challanges” oskarżał francuski Kościół o popieranie reżimu Vichy. Krytykował arcybiskupa Fréjus-Toulon, Dominiqua Marie Jean Reya za zaproszenie Marion Marechal-L-Pen do uczestniczenia w Letnim Uniwersytecie organizowanym w Saint-Baume w departamencie Vars przez Obserwatorium Socjopolityczne.

 

Gdy czyta się artykuł Rogera-Petit dochodzi się do wniosku, że tak naprawdę zarzuca on  arcybiskupowi Toulonu, że zaprosił... przekonaną katoliczkę, a przecież, uważa on, zgodnie z wizją laickości, że ktoś kto praktykuje swoją wiarę jest podejrzanym, dawniej czyniono to w oparciu o prawo, dzisiaj społecznej hańby, jeszcze przed zabraniem przez niego głosu. Ma się wrażenie, że dla autora, bycie katolikiem jest… uleczalne – komentował na łamach „Monde et Vie”, ks.Guillaume de Tanoüarn.

 

Nowy rzecznik prasowy jest również znany ze swojej miłości do imigrantów i koncepcji wielokulturowości. Popis swojej pasji dał w 2012 roku, dokonując analizy Euro 2012. Mówił wówczas, że Włochy są super faworytami, bo ich ekipa jest otwarta na piłkarzy afrykańskich. Okazało się jednak, że przegrali oni w finale 4:1 z monoetniczną Hiszpanią.

 

Znowu w „Nouvelle Observateur” Bruno Roger-Petit deklarował: Francja zmieni się tak jak zawsze się zmieniała. Francuzi kultury muzułmańskiej zostaną, nie wyjadą i nigdy nie będą deportowani. Kultury się wymieszają, tak jak zawsze się to działo od starożytności na tym terytorium nazywanym Francją, zresztą, to już się zaczęło. Adepci przeciwnej wizji wyciszą się demograficznie, wiec politycznie, zastąpieni obywatelami francuskimi bardziej otwartymi, w zgodzie z globalizacją i wspaniałymi możliwościami jakie ona oferuje i którzy nie będą się bać. To co mówił François Mitterrand w 1987 [socjalistyczny prezydent Francji w latach 1981-1995 – red.] zrealizuje się: „Francuzi, którzy przyjdą po mnie, dumni mimo wszystko z tych co byli przedtem, stwierdzą, że ci późniejsi, ci w przyszłym wieku będą silniejsi, będą bogatsi kulturowo, będą Francuzami bardziej bliższymi uniwersalizmowi, a więc zrozumieniu spraw świata, jeżeli potrafią uznać i zrozumieć inne kultury, by uczynić z nich swoją własną kulturę”. Przyjdzie dzień, przed końcem tego wieku, prezydent Republiki Francuskiej będzie nosił imię Mohammed lub Ahmed lub Norredine. To wspaniała perspektywa, bo w spojrzeniu historycznym i w przeciwieństwie do tych którzy opowiada bajki, będzie to autentycznie francuskie – przekonywał lewacki rzecznik prasowy rzadu francuskiego.

 


Franciszek L. Ćwik
 


DATA: 2017-08-31 08:38
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Mysla, ze zamkna sie w bunkrze z super modelkami I po atomowym armagedonie ktory zgotuja reszcie ludnosci poczna nowa, lepsza rase. Kto sie im sprzeciwia, tego wylapie google, facebook, albo zadenuncjuja organizacje pozarzadowe. Kto powstrzyma tych szalencow ?
9 miesięcy temu / Pejot
 
Kiedyś mówiono powszechnie: "Gdy Pan Bóg chce kogoś ukarać to mu rozum odbiera" Widać kara będzie straszna dla Francji skoro wybrali sobie takiego prezydenta a on takiego rzecznika. Dlaczego mnie to nie martwi...? Może dlatego że kara jest jednym z elementów sprawiedliwości, przykładem otrzeźwiającym dla ogłupiałych i przestrogą dla złych???
9 miesięcy temu / ter
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.