DZIŚ JEST:   20   WRZEŚNIA   2020 r.

XXV Niedziela zwykła
Św. Andrzeja Kim Taegon
Św. Pawła Chong Hasang
 
 
 
 

Fałszywy żołnierz skompromitował polskie wojsko. Udawał majora

Fałszywy żołnierz skompromitował polskie wojsko. Udawał majora
fot. policja.pl
#ŻOŁNIERZ    #MAJOR    #WOJSKO POLSKIE    #POLICJA    #MUNDUR    #ARMIA

60-latek z Podhala postanowił zrealizować swoje marzenie z dzieciństwa i zostać żołnierzem, w związku z tym, że nigdy nie był w wojsku, wpadł na pomysł, że żołnierza będzie udawał. Zakupił kilka kompletów mundurów, atrapę broni i już jako „major” brał udział w oficjalnych uroczystościach państwowych.

 

Na trop fałszywego majora wpadła jednak policja. Okazało się, że mężczyzna podając się za wysokiego rangą oficera Wojska Polskiego powoływał się na wpływy i obiecywał załatwienie pracy w służbach mundurowych – oczywiście za stosowną opłatą. Oszust systematycznie odwiedzał siedziby różnych służb mundurowych w całej Małopolsce, i budował zaufanie oraz nawiązywał kontakty z miejscowymi oficerami, sukcesywnie poszerzając swoją strefę wpływów. Początkowo nikt nie zorientował się nawet, że ma do czynienia z mężczyzną udającym wojskowego. Z czasem jednak policja zaczęła otrzymywać sygnały o mężczyźnie, który powołując się na wpływy w różnych instytucjach obiecywał załatwienie spraw: od przyznania kompanii honorowych w związku z uroczystościami po zakup po preferencyjnych cenach sprzętu czy uzyskanie pracy.

 

"Finalnie mężczyzna wpadł na tym, że podczas jednej z uroczystości państwowych założył nieregulaminowy element umundurowania – stary typ czapki wojskowej, co przykuło uwagę i wprowadziło w osłupienie prawdziwych funkcjonariuszy" – informuje biuro prasowe policji.

 

Mężczyzna przyznał się do wszystkich zarzuconych mu czynów. Ze wstępnych ustaleń wynika, że fałszywy major mógł oszukać nawet kilkadziesiąt osób na terenie całej południowej Polski.

 

Źródło: niezalezna.pl

KRaj

 


DATA: 2015-02-12 07:26
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jak to oszukał kilkadziesiąt osób. Obiecywał załatwianie spraw za łapówki, czyli wszyscy "poszkodowani" to oszuści. Zamknąć ferajnę w jednej jaskini przy kamieniołomie, którzy przeżyją niech na siebie robią.
ponad 5 lat temu / myślący
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.