DZIŚ JEST:   23   LIPCA   2018 r.

Św. Brygidy, patronki Europy
 
 
 
 

Fałszywe transakcje w serwisie eBay miały posłużyć do przekazywania pieniędzy na działalność ISIS

Fałszywe transakcje w serwisie eBay miały posłużyć do przekazywania pieniędzy na działalność ISIS
REUTERS/Kacper Pempel/File Photo

Jeden z ważnych członków Państwa Islamskiego miał prowadzić działalność polegającą na umożliwianiu przekazywania do USA wysokich pieniędzy z wykorzystaniem fałszywych transakcji w serwisie sprzedażowym eBay. Amerykańscy śledczy z FBI ustalili, że uzyskane w ten sposób środki dotowały działalność Państwa Islamskiego na terytorium Stanów Zjednoczonych.


Śledczy FBI rozbili światową, finansową sieć, która za pośrednictwem fałszywych transakcji w serwisie eBay przekazywała pieniądze na działalność Państwa Islamskiego w Stanach Zjednoczonych. Głównym podejrzanym w sprawie jest Mohamed Elshinawy, który złożył przysięgę ISIS. Mężczyzna miał być jednym ważnych ogniw organizacji. Prowadził sprzedać drukarek komputerowych, która de facto była jedynie przykrywką dla transakcji pieniężnych prowadzonych za pośrednictwem serwisu PayPal. Chodziło o ukrycie transferów pieniężnych przeznaczanych na działalność Państwa Islamskiego w USA.


Funkcjonariusze FBI poinformowali, że przelewane środki miały posłużyć do organizacji zamachów terrorystycznych w Stanach Zjednoczonych. Finansowa siatka przestępców miała funkcjonować na terenie wielu państw i czerpała z rozwiązań występujących m.in. w Bangladeszu czy Wielkiej Brytanii. Dzięki fałszywym transakcjom, śledczym o wiele trudniej było zlokalizować przelewy pieniężne będące dotacją na działalność Państwa Islamskiego. Jak informuje FBI, organizacją koordynującą przelewy dla ISIS był Syryjczyk – Siful Sujan, który zginął w 2015 roku.


W rozmowie z „The Wall Street Journal”, rzecznik serwisu sprzedażowego eBay powiedział, że jego firma współpracuje z organami ściągania. Podkreślił również, że eBay ma „zerową tolerancję dla działalności przestępczej prowadzonej na platformie zakupowej”.


Z kolei rzeczniczka serwisu PayPal poinformowała, że jej organizacja przeznacza duże środki na zwalczanie działalności terrorystycznej. „Aktywnie zgłaszamy podejrzane działania i szybko reagujemy na wnioski organów ścigania o wsparcie w dochodzeniach” – powiedziała.

 

 

Źródło: tvp.info

WMa

DATA: 2017-08-11 19:21
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.