DZIŚ JEST:   18   LIPCA   2019 r.

Św. Szymona z Lipnicy
Św. Brunona, biskupa
 
 
 
 

Fałszywe starcie z islamem

Fałszywe starcie z islamem
By Jamie Kennedy [CC BY 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], via Wikimedia Commons

Wszyscy analitycy podkreślali, że w tragicznym dniu 13 listopada francuskie służby poniosły porażkę. Główna przyczyna tej porażki – ważniejsza, niż sam brak skuteczności – związana jest z kulturową niezdolnością francuskiej klasy politycznej do sięgnięcia głębszych powodów terroryzmu i właściwych środków, jakimi można z nim walczyć.


Zalewający dziś świat terroryzm jest dzieckiem Rewolucji roku 1789, jak i długiej listy zawodowych rewolucjonistów, anarchistów, socjalistów i komunistów, którzy w XIX i XX stuleciu masowo praktykowali przemoc i popełnili pierwsze w historii ludzkości ludobójstwa. Tak zwani fundamentaliści przeszczepili europejskie doświadczenia terroryzmu na grunt totalitarnej ze swej istoty ideologii, którą jest islam – polityczna religia narzucana zawsze innym za pomocą przemocy.

 

Plan wprowadzenia islamu do grona wartości republikańskich mógł powstać jedynie w umysłach odrzucających historyczną rolę religii, redukujących wszystko do konfliktów politycznych bądź ekonomicznych. Ta mentalność stanowi źródło zaskakujących błędów łączących ze sobą Nicolasa Sarkozy’ego i Francois Hollande’a z polityką śródziemnomorską realizowaną przez Stany Zjednoczone Baracka Husseina Obamy.

 

Na przełomie 2010 i 2011 roku ogłoszono „Arabską wiosnę”, wierząc, że upadek „tyranów” rządzących Egiptem, Libią i Syrią rozpocznie w Afryce i na Bliskim Wschodzie nową epokę demokracji, wolności i rozwoju społecznego. Obama, Sarkozy, a później Hollande, byli przekonani, że można bezboleśnie przejść do dyktatury do demokracji, i że ta „demokratyczna rewolucja” przekaże Stanom Zjednoczonym i Francji klucze do zasobów gospodarczych tych terenów. W lutym 2011 roku Francja rozpoczęła bombardowanie Libii, by przysłużyć się „demokratycznej rewolucji” zapoczątkowanej przez dżihadystycznych rebeliantów.

 

Efektem był rozwój radykalnego islamu, śmierć 150 tysięcy ludzi i wybuch krwawych podziałów w świecie muzułmańskim. W następnym roku Hollande wspierał Muhammada Mursiego, nowo wybranego prezydenta Egiptu, związanego z Bractwem Muzułmańskim – ruchem w sposób szczególny zainteresowanym odsunięciem od władzy prezydenta Baszara al-Asada. W roku 2013 Francja zrobiła wszystko, co w jej mocy, by Unia Europejska zniosła wszelkie embarga utrudniające zaopatrywanie syryjskich dżihadystów-rebelianótw w broń, instruktorów i wsparcie gospodarcze.

 

Teraz dowiedzieliśmy się, że masakra w Paryżu została zaplanowana w Syrii. W tych samych kręgach, które – jeszcze rok temu – cieszyły się zaufaniem Paryża. Należy też podkreślić, że terrorystami są imigranci w drugim i w trzecim pokoleniu, posiadający belgijskie bądź francuskie obywatelstwo. Wychowani w miejskich gettach, w których porażka utopijnego multikulturalizmu staje się rzeczą jawną.

 

Jedyny człowiek dalej wierzący w tę utopię, Barack Obama, dzień po masakrze zapowiedział, że „hasło liberté. egalité, fraternité nie tylko przywołuje na myśl francuskie wartości, ale i wartości, które wszyscy podzielamy”. Wydaje się też, że podzielają je władze Watykanu, skoro „w Rok Święty mogą być zaangażowani także muzułmanie”, ponieważ „najwyższa pora rozpocząć ofensywę miłosierdzia w świecie rozdzieranym przez przemoc”.

 

Miłosierdzie jest wielką, chrześcijańską cnotą. Ale jeśli jest ona wyemancypowana ze związków z cnotami sprawiedliwości i męstwa, staje się kościelnym odpowiednikiem świeckiej kultury kapitulacji. Jest ona dziś wyrażana w wielu różnych dewiacjach kulturowych i moralnych, w tym poprzez satanizm – antyreligię, w której wielu młodych ludzi bezwiednie otacza kultem koncerty rockowe. Co symboliczne, w chwili, w której terroryści rozpoczęli masakrę w Bataclan, na scenie grano utwór pt. „Kiss the Devil”. Kulturę śmierci – tak islamską jak i relatywistyczną – można skonfrontować i zwyciężyć wyłącznie dzięki prawdziwemu światłu Ewangelii.

 

Roberto de Mattei

Corrispondenza Romana

 

Tłum. mat.

 

 


DATA: 2015-12-03 09:09
AUTOR: ROBERTO DE MATTEI
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

TFilip,nalezy sie male sprecyzowanie odnosnie FalseFlag w NY.Wiele dowodzi,ze to byl FalseFlag na terytorium panstwa trzeciego /USA/ z udzialem niektorych osob bedacych w rzadzie i przy wspolpracy mediow /film pokazujacy samolot uderzajacy w jeden z wiezowcow jest najprawdopodobniej zrobiony w studiu jak to robi sie w Hollywood/. W Paryzu trzech terrorystow samobojcow zabilo jedna osobe, jeden z nich zabil sie w pustej uliczce a mogl przeciez to zrobic w najblizszym barze.Niektore szczegoly tej afery sa co najmniej dziwne .
ponad 3 lata temu / Mafra
 
@Mafra: Mało tego. Władze USA dostały takie uprawnienia, jakich nie miał nawet Stalin z Hitlerem! Nie bez powodu obalono władzę monarchów i wprowadzono demokrację - bez tego nie dałoby się wprowadzać kontroli ludzi. Zamach na WTC - wbrew powszechnej opinii - nie był FalseFlag. Był prawdziwy, natomiast władze USA nie chcą ujawnić wszystkich jego okoliczności (np. celowego wyburzenia WTC po ataku rakietowym na Pentagon). W Paryżu podobnie - udowodniono, że jeden z zamachowców przybył z Turcji i został uratowany kilka dni wcześniej z tonącej łodzi.
ponad 3 lata temu / TFilip
 
"Terroryzm jest dzieckiem Rewolucji roku 1789" a ta rewolucja jest dzieckiem masonerii /Adam Weishaupt; Anarcharsis Kloots,chevalier de Ramsey/. To co dzisiaj nazywamy demokracja jest przykrywka totalitaryzmu dazacego do ujarzmienia ludzkosci.Terroryzm sluzy zastraszaniu mas co ulatwia rzadzacym ograniczanie swobod a wiec lezy w interesie wladzy. Po 11 wrzesnia w Nowym Jorku USA wprowadzilo wiele ograniczen w wolnosci Amerykanow czego oni nie zaakceptowaliby gdyby nie bylo zamachow.Dzisiaj wiadomo, ze zamachy nowojorskie byly FalsFlag i te paryskie "pachna" podobnie.
ponad 3 lata temu / Mafra
 
nie ma "niezdolnością francuskiej klasy politycznej", to jest swiadome działanie tej klasy na niekorzyść własnego narodu, podobnie jak PO i PIS
ponad 3 lata temu / anty
 
Jakże wymowny jest ostatni akapit... Druga sprawa, że świat patrzy bardzo wycinkowo - najważniejsza jest kłótnia, czy to zrobili uchodźcy czy nie oni. Otóż nieważne, czy ci muzułmanie przybyli w tym roku czy 20 lat temu. Ważne, że dali się zradykalizować i dokonali zamachów. Nieważne KIEDY przybyli, tylko sam FAKT przybycia.
ponad 3 lata temu / TFilip
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.