DZIŚ JEST:   26   MAJA   2019 r.

VI Niedziela Wielkanocy
Św. Filipa Neri
 
 
 
 

Fałszywe elity budują antykulturę

Fałszywe elity budują antykulturę

W Polsce w miejsce prawdziwej elity narzucono nam elity fałszywe. Kulturę wyparła antykultura. Narodowi odrąbano głowę – powiedział Leszek Żebrowski podczas konferencji „Kryzys elit – kryzys kultury” zorganizowanej przez Klub Polonia Christiana w Radomiu.


W konferencji wzięli udział prof. Mieczysław Ryba oraz Leszek Żebrowski. Spotkanie, które zorganizowano w Sali Kameralnej Ośrodka Kultury i Sztuki „Resursa Obywatelska” w Radomiu poprowadził redaktor naczelny magazynu „Polonia Christiana” Sławomir Skiba.

 

- Teza o równości kultur i cywilizacji jest głęboko fałszywa. Istnieje bowiem kryterium ich ocen, jest nim sposób w jaki traktują człowieka – stwierdził prof. Mieczysław Ryba, historyk, wykładowca akademicki, były członek Kolegium IPN. – U podstaw utopii multi-kulti stoi relatywizm. Ideologia ta z zaciekłością zaatakowała chrześcijaństwo i pojęcie narodu. One to bowiem są tradycyjnymi zwornikami Europy – zdiagnozował prof. Mieczysław Ryba w swoim referacie pt. „Upadek utopii multi-kulti”.

 

 - Tylko powrót do tradycji, klasycznej kultury łacińskiej i porzucenie idei multikuturalizmu jest ratunkiem przed katastrofą cywilizacyjną -  uważa prof. Mieczysław Ryba.

 

W referacie zatytułowanym „Wpływ pseudo-autortytetów na psucie kultury” Leszek Żebrowski, publicysta i autor wielu artykułów historycznych i książek zwrócił uwagę, że „każdy totalitaryzm rozpoczyna od eksterminacji elit”. Polskiemu narodowi „odrąbano głowę”.  – Kolejne „krwawe łaźnie” eliminowały polskie elity” – zauważył Leszek Żebrowski.

 

- W miejsce elity prawdziwej narzucono nam elitę fałszywą. Kulturę wyparła antykultura – stwierdził Żebrowski. Mówiąc o pseudoelitach, bardzo często napotykamy się zdaniem prelegenta z kategorią ludzi „ o których przeszłość nie wolno pytać”. Przykładem takich osób są według Żebrowskiego ludzie tacy jak Leszek Kołakowski, Jacek Kuroń, Karol Modzelewski czy Ryszard Kapuściński. W referacie Leszek Żebrowski ukazał, że te osoby „indoktrynowały trucizną komunistyczną kolejne pokolenia, słowem ale i pałką czy gdy trzeba było z bronią w ręku”.

 

- My swoje elity musimy stworzyć. Jest to praca, którą trzeba wykonywać cierpliwie i roztropnie. Nic się samo nie zmieni – uważa Leszek Żebrowski. Według niego „miejscem, w którym ta praca musi się zacząć jest rodzina”. Wezwał do „przypatrzenia się uważnie temu, czego uczą się nasze dzieci”. Leszek Żebrowski zaapelował do licznie zgromadzonej grupy słuchaczy, by „bronili prawdy i nie bali się walczyć o to co nam zabrano. O cywilizację prawdziwie chrześcijańską”.

 

- Ostatnim bastionem cywilizacji są nasze rodziny. Tam trzeba dawać odpór państwu, które stało się promotorem antycywilizacji – podsumował na zakończenie konferencji redaktor Sławomir Skiba.

 

lukDATA: 2012-10-12 09:28
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

"My swoje elity musimy stworzyć." = 10/10
ponad 6 lat temu / box
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(4) "6596"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.