DZIŚ JEST:   27   WRZEŚNIA   2020 r.

XXVI Niedziela zwykła
Św. Wincentego a Paulo
Św. Elzeara de Sobran
 
 
 
 

„Fałszywa pandemia”. Naukowcy przeciwko globalnej fali strachu

„Fałszywa pandemia”. Naukowcy przeciwko globalnej fali strachu
fot. pixabay

Wyciągając logiczne wnioski z wielu spostrzeżeń zawartych w poszczególnych wywiadach, autor opracowania bez ogródek nazywa „fałszywą pandemią” zjawisko, które zdominowało całkowicie całe nasze życie publiczne.

 

- Nie ma się już czego bać. Latem wirusy grypy i ten koronawirus też, są słabsze, dużo słabsze. Widać to już dziś po sytuacji w Polsce. Spokojnie można iść na wybory. Apeluję zwłaszcza do osób, które nie poszły, bo się nie obawiały czegoś. Mimo olbrzymiego informacyjnego chaosu i niejednokrotnie sprzecznych sygnałów wysyłanych przez władze w sprawie koronawirusa, niektórzy z nas pamiętają jeszcze te słowa. Wypowiedziane zostały przez premiera w lipcu a już na początku sierpnia czytamy i słyszymy, że czekają nas nowe obostrzenia i horrendalne kary za ich nieprzestrzeganie.

 

A przecież wcześniej zdążyliśmy już zaliczyć wielki narodowy areszt domowy, zamykanie kościołów, firm i instytucji, zaś potem – właśnie akurat w bliskiej perspektywie wyborów – znaczne rozluźnienie sanitarnego rygoru, który właśnie teraz wraca.

 

Równocześnie jednak czytamy, że umiera nas, Polaków, mniej niż przed rokiem i w latach poprzednich. Po czterech miesiącach ograniczeń tłumaczonych straszną pandemią, która miała spustoszyć świat i wytrzebić kawał jego ludności, rozglądamy się wokół i… coś tu nie gra. Czy szlaki turystyczne i plaże wypełniły się właśnie potencjalnymi samobójcami? Czy gdyby nasi rodacy widzieli wokół siebie realne i powszechne zagrożenie epidemią, nie schroniliby się we własnych domach nawet bez dodatkowych zachęt i nakazów?

 

Z drugiej strony, sięgając do mediów słyszymy w sprawie koronawirusa zgodne unisono. Zupełnie jak kiedyś przy okazji plenów Komitetu Centralnego PZPR, a w czasach nam nieco bliższych – kampanii przed referendum unijnym. Dyskusji i zdań odrębnych prawie nie ma. Czyżby dlatego, że pomiędzy wirusologami i ekspertami pokrewnych specjalności panowała stuprocentowa zgoda? Otóż nie, w rzeczywistości bowiem środki przekazu, w tym wielkie portale społecznościowe cenzurują renomowanych medyków głoszących zupełnie inny punkt widzenia. Uznani lekarze doświadczają gróźb dotyczących pozbawienia możliwości wykonywania zawodu – pomimo wieloletniego doświadczenia i niekwestionowanego wcześniej dorobku. Inni obawiają się zabrać głos, gdyż staje im przed oczyma perspektywa szybkiego kresu kariery, o ile wyłamią się z jednobrzmiącego chóru. Dla wielu lepiej zatem milczeć.

 

Doktor fizyki Mariusz Błochowiak, mający na swym koncie pracę w renomowanych zachodnich instytutach, wraz z gronem współpracowników zadał sobie trud wyłowienia tych właśnie „głosów odrębnych” względem oficjalnej narracji. Zbiór wywiadów z naukowcami z Niemiec i Stanów Zjednoczonych ukazuje zupełnie inny obraz pandemii koronawirusa niż ten, z którym jesteśmy codziennie oswajani. Wydana przez Fundację Osuchowa książka zatytułowana: „Fałszywa pandemia. Krytyka naukowców i lekarzy” w wielu punktach podważa wiarygodność założeń, na jakich oparta została ogólnoświatowa blokada, doświadczana przez nas ze zmiennym nasileniem w ostatnich miesiącach.

 

„Skandaliczne jest to, że nie znamy nazwisk osób, które doradzają rządowi, ponieważ ich działania dotykają głęboko i dalekosiężnie całego społeczeństwa. W jakich dziedzinach się specjalizują? Jaki jest ich dorobek naukowy? Na jakich modelach epidemiologicznych pracują, jeśli w ogóle to robią? Jak ich obliczenia i opinie mają się do światowych badań naukowych? Nic nam na ten temat nie wiadomo. Również w Niemczech i USA renomowani naukowcy również zastanawiają się nad tym, jacy to eksperci doradzają politykom” – zauważa autor we wstępie. Wyciągając logiczne wnioski z wielu spostrzeżeń zawartych w poszczególnych wywiadach, bez ogródek nazywa „fałszywą  pandemią” zjawisko, które zdominowało całkowicie całe nasze życie publiczne i wywarło ogromny wpływ także na to prywatne.

 

Przykład? Profesor Sucharit Bhagdi, były dyrektor Instytutu Mikrobiologii Medycznej i Higieny na Uniwersytecie w Moguncji, wyjaśnia najprostszy mechanizm działania SARS-CoV-2. Zastrzega od razu: – Wirus nie zabija sam, lecz w powiązaniu z innymi chorobami. Nie można za to obarczać winą samego wirusa. Myślenie, że komuś przytrafił się Covid-19, jest nie tylko niepoprawne, ale też niebezpieczne i wprowadzające w błąd, ponieważ przez to zapomina się, że wiele innych lokalnych czynników może odgrywać rolę współdecydującą. Na przykład co łączy Północne Włochy z Chinami? Co mają wspólnego? Odpowiedź: horrendalne zanieczyszczenie powietrza, będące najwyższe w  świecie. Włochy są Chinami Europy. Płuca ludzi w tych obszarach są zupełnie inaczej obciążone i chore niż gdzie indziej.

 

Mariusz Błochowiak przypomina, w ślad za doktorem Wolfgangiem Wodargiem, że mieliśmy już przed dekadą globalny alarm – w sprawie tzw. świńskiej grypy – ogłoszony przez Światową Organizację Zdrowia.  Niemiecki uczony przewodził wówczas komisji śledzącej przy Radzie Europy, badającej kulisy epidemii, która okazała się być w rzeczywistości wybitnie łagodną falą grypową. Niektóre rządy zawarły wówczas porozumienia z koncernami farmaceutycznymi, że o ile WHO ogłosi stan pandemii szóstego stopnia, zakupią dla obywateli miliony szczepionek.

 

Mowa jest również o niewiarygodnych testach, prawdziwych przyczynach zgonów, które oficjalnie przypisywane są koronawirusowi, o organizacji opieki medycznej, kwarantannach, maskach, respiratorach… Utytułowani lekarze twierdzą, że totalne zamknięcie krajów przynosi więcej szkód niż pożytków. Postępowanie władz poszczególnych państw w świetle tych wypowiedzi jawi się jako przejaw absurdalnej paniki i chaosu, z których jednak w końcu wyłania się logika niekwestionowanych korzyści finansowych oraz polityczno-społecznych, wyciąganych ze światowego lockdownu przez różne grupy interesów.

 

Podtrzymywaniu paniki sprzyjają zaś masowe testy (podbijające statystyki infekcji – co z tego, że w lwiej części bezobjawowych), przypisywanie nowemu wirusowi zgonów wynikających z poważnych chorób i schorzeń, problemy z zapewnieniem opieki medycznej w regionach, gdzie warunki sprzyjają mnożeniu się zakażeń. Ponieważ zaś sprawa dotyczy dziedziny, na której przeciętny zjadacz chleba nie ma prawa się znać, mechanizm strachu sam się nakręca, na podobieństwo śniegowej kuli. Przestraszeni ludzie dają zaś sobie wmówić nawet absurdalne rygory, wsparte przecież urzędowymi autorytetami i presją mediów.

 

Marcin Wisławski

 

Fałszywa pandemia. Krytyka naukowców i lekarzy, Fundacja Osuchowa, Częstochowa 2020. Opracowanie i korekta tłumaczeń – Mariusz Błochowiak.

 

 

Czytaj także:
DATA: 2020-08-05 11:45
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
63
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jak to możliwe ,że wymysł tej pandemii w swej prymitywności zyskał miliony zwolenników na całym świecie????Jak by ludzkość była całkowicie pozbawiona logicznego myślenia????
20 dni temu / Aga
 
Z tych artykułów wynika , że w Hiszpanii , Włoszech , Brazylii , Stanach ludzie umierali i umierają na migdałki. Ludzie ,jesteście dziennikarzami , zalecam więcej pokory.
1 miesiąc temu / maniek
 
Dla mnie sprawa lockdownu była czymś w rodzaju dmuchania na zimne co uważałem za słuszne postępowanie.
1 miesiąc temu / gr
 
Uważam po takim czasie wszelkie opracowania problemu za zasadne. Na początku można tłumaczyć wszystko brakiem wiedzy, popełnianiem wielu błędów. Ale w trakcie trwania tego nie można wracać do punktu wyjścia bo to tak jakby zgubić drogę i być bezradnym.
1 miesiąc temu / gr
 
Prośba o prowadzenie w przygotowaniach do ślubu
1 miesiąc temu / Kasia
 
Dobrze źe są tacy ludźie jak profesor Błochowiak, ci co mu wieżą widać że używają muzgu a inni co wieżą telewizji tobez mózgi
1 miesiąc temu / BUJDA NA RESORA
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.