DZIŚ JEST:   02   CZERWCA   2020 r.

Św. Marcelina i Piotra
Bł. Sadoka i towarzyszy
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Na temat sensowności i skuteczności szczepień powinni się wypowiadać głównie eksperci, natomiast każdy jako tako rozgarnięty człowiek może i ma prawo wyrażać swą opinię o dobrowolności szczepień, bo przecież tak naprawdę to o to idzie. Zgodnie z zasadą, że na każdy zabieg medyczny pacjent musi wyrazić zgodę, przymus szczepień jest zły, jest niedopuszczalną ingerencją w wolność człowieka. Dziwię się, że większość chyba tego nie rozumie, bo jest za utrzymaniem obecnego systemu szczepień, w którym nikt za przypadki utraty zdrowia, a czasem życia z ich powodu nie chce wziąć odpowiedzialności.
1 dzień temu / zorro
 
szkoda, że kryterium oceny człowieka jest ilość posiadanych pieniędzy, a nie postawa moralna. ŻENADA
1 dzień temu / alex
 
'Fajną' mamy sytuację. Z jednej strony ludzie, którzy faktycznie mogą zagrozić zdrowiu i życiu poprzez nieetyczne mieszanie w szczepionkach a z drugiej mamy ludzi, którzy chodzą w aluminiowych foliach na głowie albo jak jak Djokovic twierdzą, że wodę da się kontrolować emocjami. Po prostu rewelacja.
1 dzień temu / Akwin
 
A zaszczepieniu większość ludzi będzie np. bezpłodna, albo skróci się średni wiek życia etc. etc. - powiedzą no trudno, ale za to ludzie nie umierają z powodu COVID-19. I co kto im zrobi ? Ano nic i nikomu włos z głowy nie spadnie - ot zwykły przypadek przy pracy, aczkolwiek zamierzony na rzecz depopulacji, będzie wmawiany maluczkim podwładnym niewolnikom, że to było przecież dla ich dobra. Natomiast geatsowie, sorosy i wszelkiej maści masonowie będą opływać w jeszcze większe fortuny.
4 dni temu / odszkodowania
 
@Murem - tłumaczenie się ironią gdy po prostu wywód był słaby jest średnio poważne, ale to już Pana sprawa. Nie, nic nie zostało dostrzeżone - póki co dyskutujecie Państwo nie z moimi tezami, lecz z tym, co sami mi włożyliście w usta. Tak, sąd 'jest Pani kąśliwa' nie jest wycieczką ad personam a stwierdzeniem faktu, jakie są moje odczucia jeśli chodzi o sposób prowadzenia dyskusji. Gdyby nie zacytował Pan wybiórczo i targnął się na uczciwość, to doszedłby Pan do takiego samego wniosku, bo jest on wyrażony wprost. Co do kwestii merytorycznych - dyskutujemy o powyższym artykule, czyli fragmentach i gotowym tłumaczeniu a nie o oryginalnej wypowiedzi. Po pierwszym zdaniu wypowiedzi z powyższego widać, że kontekst jest jednak nieco inny. Co tak po prawdzie nadal nie ma żadnego znaczenia, bo to nie była wypowiedź stricte dotycząca samego sporu a właśnie obowiązku szczepienia a i nie do tego na początku się odniosłem. Co pokazuje znów, że dyskutuje Pan sam ze sobą.
1 miesiąc temu / Akwin
 
@Akwin Co się zaś tyczy Pańskiej niskiej merytoryczności. Ja napisałem w komentarzu poniżej, cytuję: "Djokovic wypowiada się o szczepieniach w kontekście wymagań własnej profesji ...". Pan Akwin twierdzi, że Djokovic odniósł się do wymogu szczepień by W OGÓLE podróżować. Niech Pan Akwin spróbuje udowodnić, że me zdanie jest fałszywe. Aby nie tyle przekonać Pana Akwina, ale potwierdzić, że napisałem prawdę, przytoczę słowa samego Djokovica: "Hypothetically, IF THE SEASON was to resume in July, August, or September, though unlikely, I understand that a vaccine will become a requirement straight after we are out of strict quarantine and there is no vaccine yet." Tłumaczenie: "Hipotetycznie, JEŚLI SEZON byłby przywrócony w lipcu, sierpniu albo we wrześniu, co mało prawdopodobnie, rozumiem, że szczepionka będzie wymagana zaraz po tym jak wychodzimy ze szczelnej kwarantanny i nie ma jeszcze szczepionki." Cokolwiek Djokovic powiedział, kontekstem był SEZON TURNIEJOWY.
1 miesiąc temu / Murem
 
@Akwin Nie raczył Pan wyłuskać mej ironii. Niech Pan zauważy, że uczciwa ironia jest dozwolonym środkiem stylistycznym. Chrystus również stosował ironię, np. wobec UCZONEGO IGNORANTA Nikodema, co było dlań łaską. Wobec żydów Zbawiciel używał już nie ironii, lecz wprost bardzo ostrych określeń. To wielka łaska być sprawiedliwie napominanym. Co do Pańskiej podejrzanej proweniencji i Pańskich nieuczciwych argumentów, zostały dostrzeżone przez wielu. Niech Pan wierzy, że ludzie potrafią zauważyć gdy ktoś lekceważąco, pogardliwie i fałszywie oskarża. Aby Panu to uzmysłowić, zacytuję Pana własne komentarze. Napisał Pan do Pani Hanny: "jest Pani kąśliwa". Pani Hanna odpisała Panu: "jest Pan wyjątkowo niegrzecznym typem i dodatkowo zarozumiałym". Pan zaś odparł: "Miałaby Pani święte prawo tak mnie nazwać gdybym jakkolwiek atakował ad personam. Nie robię tego a jedynie dyskutuję racje." Mniemam, że słowa: "jest Pani kąśliwa" to Pana Akwina sposób na "dyskutowanie racji".
1 miesiąc temu / Murem
 
@Hanna - kąśliwość z definicji jest ad personam - nie może być merytoryczna, bo wtedy nie jest kąśliwa a... merytoryczna właśnie. 'Każdy kto z Panem wszedł w dysputę' - nie, nie każdy i wystarczy prześledzić moje wcześniejsze dyskusje - nie raz doszedłem z wieloma osobami do porozumienia. Tyle tylko, że to wymaga wyzbycia się emocji w dyskusji i podejście wręcz stricte naukowe. Np. używanie przez Panią dużych kwantyfikatorów każdy prowadzi właśnie do przekłamań, które świadczą albo o braku rzetelnego podejścia do tematu albo do chęci zdyskredytowania rozmówcy - w obu przypadkach brak tu podejścia typowo rozumowego, widać emocje i w efekcie wycieczkę ad personam. Moją opinią proszę się nie martwić. Zarówno tutaj, jak i w dziedzinach, których funkcjonuję spotkałem się z tego typu zarzutami tylko od tych, którzy byli 'lewoskrętni', co jest znamienne. Wielu, których nie szli z grupą i próbowali dociekać prawdy tak dyskredytowano.
1 miesiąc temu / Akwin
 
@Akwin drogi Panie,gdy pisze Pan o mojej kąśliwości,to wcale nie jest ad personam,wcale...Powiem krótko,każdy,kto z Panem wszedł w dysputę,był post factum zdanie,że jest Pan zarozumiały i,że z pogardą traktuje Pan swoich rozmówców.Treść poprzednich wypowiedzi nie kłamie i jest zachowana,proszę zerknąć.Cos w tym jest.Cieżko musiał Pan pracować na taką opinię,ale idzie weekend majowy,to sobie Pan odpocznie.I przemyśli pewne postawy.
1 miesiąc temu / Hanna
 
@Hanna - miałaby Pani święte prawo tak mnie nazwać gdybym jakkolwiek atakował ad personam. Nie robię tego a jedynie dyskutuję racje. Może się Pani nie podobać, że mam inne zdanie, ale nie ma Pani prawa wmawiać mi intencji, jakich nie mam. Nie ma u mnie żadnej pogardy ani do Pani ani do Kowalskich czy Djokovica. Używam języka i sformułowań odpowiednich do dyskusji - taki mam warsztat, bo cenię sobie klarowność. Co więcej - od początku nawet nie wypowiadałem się na temat obowiązku szczepień tylko o szczepionkach jako takich, ale skoro po raz kolejny wmawia mi się, że to zrobiłem, to w końcu zajmę stanowisko - nie uważam przymusu szczepień, szczególnie w przypadku tych nieetycznych za właściwy. Zastanawiałbym się co do szczepień etycznych, które ratują zdrowie lub życie, ale wcale nie jestem skłonny od razu przyznać racji tym, którzy mówią o przymusie. Temat, który poruszyłem jest zupełnie inny, ale wszyscy rozmówcy uczepili się czegoś, czego w ogóle nie powiedziałem.
1 miesiąc temu / Akwin
 
@Akwin Akurat tak się składa,że jest Pan wyjątkowo niegrzecznym typem i dodatkowo zarozumiałym. Różnica polega na tym, że swoją pogardę dla rozmówców ubiera Pan w wzniosłe słówka przy nienagannej formie. Sedno sprawy leży zupełnie gdzie indziej. Ci wszyscy Kowalscy,mniej lub bardziej znani,po prostu,w przeciwieństwie do Pana,podważają obowiązek szczepienia na koronawirusa.I słusznie.Bo intuicja, która jest cennym darem od Stwórcy, podpowiada im,iż za tą konkretną szczepionką,kryje się niebezpieczeństwo dla ich zdrowia,a być może i życia.Proszę zauważyć,że nikt nie wypowiada się tutaj o szczepieniach w ogólności;rzecz dotyczy tylko tej szczepionki.W związku z tym podważają narzucony im obowiązek i też słusznie.A Pan,jak to posłuszne bydełko, zamiast się zastanowić może,czy aby ktoś,kto ma inne zdanie,przypadkiem nie ma racji, wzorem czasów komunistycznych grzmi,że każą,jest obowiązek,to trzeba się zaszczepić! Bo każą! Bo obowiązki trzeba skrupulatnie spełniać!Rozsądku ży
1 miesiąc temu / Hanna
 
@Murem - cóż za wspaniały popis sofistyki. Taki mniej więcej z pierwszego roku studiów po przeczytaniu jednego dialogu Platona. Dyskutuje Pan ze swoimi tezami a nie moimi. Djokovic wyraźnie bowiem wypowiedział się o potencjalnej konieczności szczepień aby podróżować w ogóle - nie tylko w celach sportowych a istotą problemu jest sam fakt owego przymusu. Bez znaczenia czy mechanik czy pielęgniarka - jeśli wszyscy mają obowiązek zaszczepić się, to problem leży w tym obowiązku a nie wykonywanym zawodzie. Proponuję odrobinę uczciwości w dyskusji i ogłady, bo Pana zarzuty po raz kolejny pokazują, że nie jest Pan w stanie merytorycznie dyskutować tylko musi za każdym razem atakować rozmówcę wycieczkami ad personam. Doskonale Pan wie, że to nie jest nasza pierwsza dyskusja, w której jak brakuje Panu argumentów, to zaczyna Pan mnie atakować personalnie. Może Pan to ubierać w słówka, ale fakty pozostają faktami.
1 miesiąc temu / Akwin
 
@Ben - nie, ja nie mogę zabierać głosu na wszystkie tematy i tego nie robię. Gdyby przeczytał Pan ze zrozumieniem moje komentarze, to nie postawiłby Pan tak bezpodstawnego zarzutu. Natomiat argumentacja z "normalnych ludzi" i "uczciwych lekarzy" jako żywo jest wyjęta ze słów poprzednich komentujących, więc wygląda to na multi-konto. Proszę też nie opowiadać bzdur o braku ogłady wobec kobiet - w przeciwieństwie do moich adwersarzy ja nikomu nie ubliżam, także kolejne pudło z Pana strony.
1 miesiąc temu / Akwin
 
@Hanna - grzecznie to akurat Pani nie prosi - jest Pani kąśliwa i nie odpowiada merytorycznie. Jakieś zarzuty dotyczące oświeceniowców, których krytykuję m.in. tutaj od lat sa kuriozalne. Tym bardziej, że ja wyraźnie napisałem jaki stawiam zarzut, czyli że opinia tenisisty jest niezbyt miarodajna tak samo jak Stuhra na temat Kościoła czy małżeństwa czym wyrażam ostrożność w publicznych wypowiedziach celebrytów. Ale oczywiście wszyscy, którzy nie gwiżdżą w ten sam gwizdek, co Pani są oderwani od rzeczywistości. I kto tutaj uważa, że się na wszystkim zna.
1 miesiąc temu / Akwin
 
I gość ma rację. Gates oficjalnie tłumaczył, że chce wytruć jak najwięcej ludzi szczepionkami. Spróbujcie temu zaprzeczyć cenzorzy. Koronawirusy są od zawsze na świecie i test na covid wykryje + jeśli miałeś grypę 5 lat temu, albo jeśli...... szczepiłeś się na grypę szczepionką od Billa lub jego kolegów większość na rynku, bo ona ma te markery, które wykrywa test. Producent testu twierdzi, że to nie jest test na COVID 19, tylko na całą grupę wirusów, a nawet po chlamydii wyjdzie +.
1 miesiąc temu / Piotr
 
@Akwin Djokovic wypowiada się o szczepieniach w kontekście wymagań własnej profesji, przeciwko przymusowi szczepień ludzi przekraczających granice państw. Pan Akwinowi chyba nie podoba się, że tenisista wypowiada się nt wymagań uczestnictwa w profesjonalnych turniejach tenisowych. Nie podoba się Panu Akwinowi, że Djokowic pozwala sobie na rozważania czy przymusowe szczepienia ułatwią mu kontynuację kariery tenisisty, czy może utrudnią lub uniemożliwią. Ponadto Pan Akwin dokonuje nieuprawnionej interpolacji, sugerując, że Djokowic, odnosząc się do swojej własnej kariery i ewentualnego wpływu na nią przymusowych szczepień, potępia szczepienia jako takie lub wypowiada się jako napuszony znawca, czyli konkurent Pana Akwina. Tymczasem wypowiedź Djokovica dotyczy wprost jego własnej kariery sportowej. Pan Akwin albo nie doczytał, albo jego uczciwość intelektualna jest odwrotnie proporcjonalna do zademostrowanej w rozmowie pyszałkowatości i poczucia wyższości.
1 miesiąc temu / Murem
 
@akwin, wg ciebie Novak nie może zabrać głosu na ten temat, ale ty możesz zabierać głos na wszystkie tamaty, bo jesteś wszechwiedzący, trochę skromności człowieku i ogłady wobec dam, które wypowiadają się na tym forum, Novak powiedział tylko to co myślą NORMALNI ludzie i UCZCIWI lekarze, jeżeli chcesz się szczepić, to możesz się zgłosić, bo będą potrzebować ochotników do testów.
1 miesiąc temu / Ben
 
@Akwin Grzecznie proszę, niech się Pan już nie wypowiada, bo każde następne słowo, które wyjdzie spod pańskiego kliknięcia będzie powodem do dumy i chwały takiego jednego osobnika, który był od propagandy i oświecenia. On też był specjalistą w innej zgoła dziedzinie, ale jak zabrał głos, to nagle okazało się, że na wszystkim się zna. Takie to robił wrażenie! Dokładnie tak jest w pańskim przypadku. A tak już bardziej poufale proszę, weź się człowieku ogarnij i bądź taki bardziej bliżej rzeczywistosci.
1 miesiąc temu / Hanna
 
@Hanna - dlatego nie wypowiadam się na temat samych szczepień krytycznie, bo widzę, że świat nauki dobrze falsyfikuje poglądy antyszczepionkowców tak samo jak świat nauki doskonale sobie radzi z płaskoziemcami. Nie jestem fachowcem z zakresu medycyny, ale jako osoba z warsztatem naukowym z innej dziedziny potrafię ocenić kto stosuje prawidłową metodologię a kto nie. Dzięki temu widzę, że antyszczepionkowcy najczęściej manipulują i robią histerię tak jak przeciwnicy 5G, których bzdurki dawno obalono przy 3G, 4G i wszystkich innych technologiach radiowych. Natomiast w niniejszej dyskusji wypowiadam się nie o szczepionkach a o samym fakcie informowania przez portal katolicki o tym, że tenisista wypowiedział swoje zdanie. Ten sam portal krytykuje gdy o rodzinie wypowiadają się aktorzy-rozwodnicy. Nie muszę być żadnym fachowcem z czegokolwiek żeby widzieć brak spójności.
1 miesiąc temu / Akwin
 
@Marek - to, że nie ma jednomyślności jest sprawą oczywistą i wynika ze specyfiki nauk empirycznych czy społecznych. Do tego należy uwzględniać, że faktycznie naukowej krytyki szczepień w świecie medycznym jest nie za wiele - jest jej wiele w etyce, bo rzeczywiście bywa tak, że lekarze nie mają bądź nie chcą mieć o niej pojęcia. Ja tylko komentuję - nikt nie przedstawia mojego poglądu od strony medycznej publicznie. Osobiście mam warsztat jeśli chodzi o zagadnienia etyczne i w tym aspekcie publikuję nie wypowiadając się o medycynie, bo wiem, że moje zdanie nie jest merytorycznie wartościowe tak samo jak Kowalskiego czy Djokovica. A co do wirusa - fakty są takie, że śmiertelność jest większa niż Pan pisze a do tego nie znamy wszystkich powikłań, a o niektórych już alarmują naukowcy. Zostawienie więc ludzi 'sobie samym' jest zwyczajnie nieetyczne, bo jest zwyczajnym darwinizmem społecznym.
1 miesiąc temu / Akwin
 
@Akwin Pan też jest laikiem jeśli chodzi o szczepienia. To, że poczyta Pan parę artykułów mniej lub bardziej naukowych, nie czynu z Pana automatycznie profesjonalisty. Ponieważ nie jest Pan profesjonalistą, zupełnie nie rozumiem, dlaczego miałby Pan być traktowany jako autorytet w dziedzinie szczepień. Pańskie zdanie nie jest dla nikogo wiążące. To tyle.
1 miesiąc temu / Hanna
 
@Akwin - Skoro Pana zdaniem prawo do wypowiadania zdanie powinni mieć tylko "eksperci" pogląd absurdalny, gdyż wśród ekspertów nigdy nie ma jednomyślności, co zmusza nas do przyjęcia stanowiska na gruncie własnego zdrowego rozsądku i rozumu, to proszę się zastanowić na jakiej podstawie Pan tu wyraża swoje zdanie i poglądy? Czy jest Pan może "ekspertem" w dziedzinie wirusologii? A może jest Pan "ekspertem" od kwestii wolności słowa? Z tego, co mi wiadomo, każdy ma prawo wyrażać swoje zdanie - bo jak słusznie Pan zauważył: liczą się racje, a nie autorytety. A fakty są takie, że mówimy o przymusowym szczepieniu przeciwko wirusowi, którego śmiertelność wynosi mniej niż 0,3% warto dodać, że z tych 0,3% ok. 90% umiera na ciężkie choroby "współistniejące", jak np. nowotwory. W istocie na ten wirus bezpośrednio nie umiera niemal nikt. I te fakty pozostają w mocy niezależnie od tego, czy wypowie "ekspert", wybitny tenisista, czy zwykły Kowalski.
1 miesiąc temu / Marek
 
@Hanna - więc to jest żadna różnica dla meritum, bo szary Kowalski ma takie samo pojęcie jak tenisista, a kwestia bycia celebrytą niczego nie zmienia. Ja nie chcę, żeby ludzie byli głupcami - to jest zwyczajna manipulacja z Pani strony. Niestety jednak śmiało można powiedzieć, że gros to głupcy, co widać choćby po skali poparcia dla kolejnych beznadziejnych rządów w Polsce. Także to 'jakoś dają radę' to faktycznie 'jakoś'. Tyle tylko, że w życiu chodzi o to, żeby było porządnie a nie 'jakoś', bo przez takie podejście jakie Pani reprezentuje zamiast merytorycznie dyskutować wymieniając rzeczowe argumenty, mamy właśnie takie 'mądrości' jak płaskoziemcy. Ich argumenty też się szybko kończą i zaczynają się wycieczki ad personam.
1 miesiąc temu / Akwin
 
Słuszna decyzja.Szacunek.
1 miesiąc temu / crtb67mu9i,op/[
 
@Akwin Proszę Pana, sprawa jest krótka. Pan Djakovič nie chce się być zaszczepiony przymusowo i wielu ludzi też tego nie chce. Różnica jest taka, że Pan Djakovič jest znany, a szarży Koewalscy, którzy są tego samego zdania, co znamy tenisista nie są znani. Każdy ma prawo do swojego zdania i tyle. Niech Pan sobie nie myśli, że ludzie sa takimi głupcami, jakby Pan chciał, bo nie są. Jakoś dają radę bez Pana i dobrze im z tym i bez pańskich "mądrości".
1 miesiąc temu / Hanna
 
Hubert Czerniak. Wirusa nie ma! To co robi rząd, ma się nijak do wiedzy medycznej.
1 miesiąc temu / yt
 
@ALA - czyżbym miał do czynienia z płaskoziemcem, że tak to Panią ubodło? Bo nie napisałem niczego innego niż to, że istnieje grupa ludzi, którzy bezpodstawnie twierdzą, że Ziemia jest płaska i tacy, którzy twierdzą, że trolluję. Proszę po prostu przestać bawić się w spekulacje oraz bezpodstawne i niekulturalne zarzuty. Dyskutuje się racje a nie autorytety - zarzuciła mi Pani kilka rzeczy bezpodstawnie, odpowiedziałem faktami a nie żadnym mieszaniem z błotem. Novak wyraził swój pogląd i nie jest to osoba, która powinna się publicznie na takie tematy wypowiadać - jest laikiem a masa laików jemu podobnych tego słucha. Pani sobie szufladkuje ludzi i lekarzy po swojemu jednocześnie zarzucając mi jakieś mieszanie z błotem, co jest zwykła hipokryzją. Jest szereg artykułów naukowych na poruszane tematy i z całym szacunkiem, ale komentarz laika nie zmieni faktów. Mówienie o wymyślonym wirusie, gdy brakuje respiratorów to już w ogóle zwykła podłość.
1 miesiąc temu / Akwin
 
Niech się Gates marzyciel o depopulacji świata i inne czerwone oszołomstwo szczepi ile chce i na co chce , nasi nierządni tak samo , a nam niech dadzą wybór . Kto sie boi kataru niech się wakcynuje , wolna wola . Przymuszanie ludzi do tego diabelstwa to hitleryzm , nic więcej.
1 miesiąc temu / Wolny
 
..... Nikt mnie nie zaszczepi tym .... ,szczepionki powodują raka
1 miesiąc temu / Dyzio
 
@akwin, nie ma to jak wrodzona skromność, wszyscy, którzy myślą tak jak ty, to są ci lepsi, ale jak kto już ma inny pogląd, to najlepiej zmieszać go z błotem, więcej skromności a mniej trollowania, powtarzam Novak powiedział to co myślą normalni ludzie i uczciwi lekarze, obecne szczepionki to jeszcze większa zaraza niż cały ten wymyślony wirus
1 miesiąc temu / ALA
 
@Hanna - zanim Pani zasugeruje komuś brak umiejętności czytania ze zrozumieniem to bardzo proszę zastanowić się, czy aby nie robi Pani tego bezpodstawnie. Tekst przywołuje sprzeciw tenisisty, w którym to sprzeciwie nie ma żadnych merytorycznych argumentów a tylko wyrażenie własnej woli, co skrytykowałem, bo analogiczne stanowiska np. aktorów w sprawie aborcji, małżeństw czy innych są tutaj regularnie krytykowane, co uważam za słuszne. Portal, który ma za zadanie informować o istotnych kwestiach cytuje gościa, który zawodowo odbija piłeczkę tenisową - co to ma oznaczać? Dlaczego ma mnie interesować, że Djokovic nie chce się szczepić? W takim razie dlaczego nie ma tutaj newsa o Kowalskim - mechaniku z Pcimia, który być może twierdzi to samo? Bo nikogo to nie interesuje. Podano przykład celebryty, bo użyto nie-wprost argumentu z autorytetu do umocowania stanowiska sprzeciwu. A wystarczyło napisać solidny tekst z warsztatem z etyki.
1 miesiąc temu / Akwin
 
Do Akwin. Djokovic po prostu wrzucił w przestrzeń medialną temat, który jest ukrywany od samego początku. Nie ludzie zaczną myśleć i zadawać niewygodne pytania, a nie wszystko posłusznie przyjmować.
1 miesiąc temu / Marek
 
Do @Akwin Czytaj ze zrozumieniem. Djokovič nie może być autorytetem w sprawie szczepień, bo o tym nic nie powiedział. On tylko NIE CHCE DAĆ SIĘ ZASZCZEPIĆ.
1 miesiąc temu / Hanna
 
bardzo dobrze powiedział. Nie dla obowiązkowych szczepień,szczególnie na wirusa. wirus, który mutuje szybciej niz oni go badaja. NIE dla obowiążkowych szczepień!
1 miesiąc temu / js
 
Zwolennik depopulacji ludzkości chce żebyśmy nie chorowali i nie umierali na groźnego koronaświrusa.
1 miesiąc temu / A.G.
 
Pan Bill Gates jest zwolennikiem depopulacji i jednocześnie produkuje szczepionkę , która ma ,,powstrzymać" umieralność .
1 miesiąc temu / Agilla
 
Skoro te szczepionki mają być tak skuteczne to dlaczego oni chcą na siłę wszystkich szczepić. Niech się zaszczepią ci ?mądrzy i inteligentni? i będą uratowani a te głupki i oszołomy co się nie chcą szczepić wymrą na ?śmiercionośnego wirusa?... no chyba że będzie na odwrót. Ci którzy najgłośniej wołają żeby szczepić sami się nie zaszczepią a wymrą ci którzy się zaszczepili
1 miesiąc temu / IzajaszGB
 
Pan Djokovic ma prawo do własnego zdania oraz nikt nie ma prawa potępiać Pana Novaka w czambuł - ale chyba te czasy powoli odchodzą do lamusa?
1 miesiąc temu / anonim_galeon
 
No i co z moim komentarzem? Aż tak bardzo łamałem regulamin, gdy stwierdziłem, że cytowanie sportowca mówiącego o medycynie jest niezbyt sensowne na portalu religijnym?
1 miesiąc temu / M
 
@ALA - zostałem zdemaskowany? Chyba w świadomości podobnych do tych, którzy wierzą, że Ziemia jest płaska. Komentuję tutaj od jakichś 6 lat. Co więcej - zdarzyło mi się nawet tutaj opublikować i wygrać jeden z konkursów. To, że nie tańczę jak zagrają szaleńcy, którym przyklaskujesz nie oznacza, że jestem trollem, więc wypraszam sobie, bo stoczyłem tutaj więcej merytorycznych dyskusji niż Ty napisałaś w ogóle.
1 miesiąc temu / Akwin
 
Jak najdalej od przymusowych szczepionek!
1 miesiąc temu / IC XC NIKA
 
akwin daruj sobie te wypociny, zostałeś już dawno zdemaskowany jako troll, Novak powiedział to co myślą normalni ludzie i uczciwi lekarze, obecne szczepionki to jeszcze większa zaraza niż cały ten wymyślony wirus
1 miesiąc temu / ALA
 
Z racji nazwiska sprawdziłem pana profesora Predraga. Jest z tych Konów co Feliks członek Polrewkomu XVII niedoszłej Republiki RAD.
1 miesiąc temu / Adinocka
 
To dla odmiany można tych zwolenników obowiązkowych szczepień oskarżyć o narażanie zdrowia i życia innych. Dowodów mówiących o szkodliwości szczepionek wymyślanych i sponsorowanych przez Billa jest aż nadto. Wiele ludzi odniosło kalectwo i śmierć. Czy ktoś broni im się zaszczepić ? Jakim prawem oni nakazują nam się szczepić ?
1 miesiąc temu / Many
 
Dla mnie wynik Novak:Bill 1:0
1 miesiąc temu / Kasandra
 
wypowiedzial swoje zdanie i ma do tego prawo, tak jak kazdy powinien miec wybor czy szczepic siebie i dzieci czy nie, NIE! dla przymusowych szczepien, zwlaszcza szczepianka od kogos, kto ma w swoim reku firmy farmaceutyczne i dazy do zmniejszenia populacji na calym swiecie,
1 miesiąc temu / dana
 
Niektóre szczepionki powstają na bazie abortowanych dzieci, brawo nie dajmy sobie narzucić czegoś czego nie akceptujemy, następny krok to czipowanie ludzi i przejęcie kontroli nad nami.
1 miesiąc temu / Gruda 1912.
 
Jestem zwolennikiem szczepień a jeszcze bardziej jestem przeciwnikiem przymusu szczepień. Przymus daje firmom farmaceutycznym stały dopływ klientów niezależnie od tego czy szczepionka jest skuteczna i bezpieczna czy nie.
1 miesiąc temu / Norman
 
Bravo Novak!!! Dobrze, że otwarcia o tym mówi. I Kill Bill człowiek który podkreśla, że jest nas za dużo i trzeba zmniejszyć populacje. No nic lepszego niż przyjać jego cudowną szczepioneczke.
1 miesiąc temu / Aj
 
Tenisista autorytetem w sprawie szczepień. A jeszcze niedawno komentujący psioczyli, że o rodzinie pouczają ich rozwodnicy pokroju Stuhra czy Nowickiego. Widzę, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia ;
1 miesiąc temu / Akwin
 
Brawo odwagi!
1 miesiąc temu / Ania
 
I tak trzymaj Novak!
1 miesiąc temu / Korsarz
 
Nie lęka się mafii światowej
1 miesiąc temu / andrzej
 
W Afryce w swoim czasie masowo szczepili kopiety p/polio. A jaki byl cel i jaki skutek... Latwo poszukać
1 miesiąc temu / Lumen
 
Dziole - szacun
1 miesiąc temu / Gryfon
 
Bravo Novak
1 miesiąc temu / opinionista
 
Djokovic i`ts OK!
1 miesiąc temu / bartymeus
 
Bravo Novak. Zdrowo myślący człowiek.
1 miesiąc temu / Pb
 
krytyka ? przecie to oplacana normalka
1 miesiąc temu / zbigniew
 
Po prostu ta wszechobecna PĘTLA na naszych szyjach coraz bardziej się zacieśnia, jakby niewidocznie, ale pewnie i nieuchronnie! Pomału zaczyna brakować powietrza . . . Nowak może sobie pozwolić na ''emeryturę'' finansowo nic mu nie grozi, ale kariera może zostać zastopowana, a to ciężki balast na jego EGO . . .
1 miesiąc temu / AndrzejBR
 
Coś mi to zalatuje czipowanie ludzi... Chron Nas Boże i Maryjo.
1 miesiąc temu / Rafał
 
Troska Billa Gatesa - czołowego ideologa depopulacji ludzkości - o ochronę ludzi przed pandemią jest tak wiarygodna, jak troska diabła o naszą wiarę w Boga.
1 miesiąc temu / Gienek
 
Oby więcej Novaków zaczęło szerzyć prawdę na temat przymusowych szczepionek, to może ludzie otworzą w końcu oczy!
1 miesiąc temu / Mati
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.