DZIŚ JEST:   29   LUTY   2020 r.

Św. Roman, opat
 
 
 
 

Fala donosów na rodziców Grety Thunberg. Rzecznik prasowa dziewczynki zaprzecza

Fala donosów na rodziców Grety Thunberg. Rzecznik prasowa dziewczynki zaprzecza
Fotograf: Bruno Brizzi, Archiwum: Zuma Press / FORUM

Szwedzkie służby socjalne otrzymały co najmniej kilkanaście donosów w sprawie rodziców Grety Thunberg. Zdaniem składających zgłoszenia wykorzystują oni dotkniętą zespołem Aspergera 16-latkę do „prywatnych celów” i „promowania własnych interesów”.

 

Autorami donosów są najprawdopodobniej mieszkańcy sztokholmskiej dzielnicy Kungsholmen, gdzie zameldowana jest rodzina Grety. Ich zdaniem to rodzice nastolatki ojciec aktor Svante Thunberg oraz matka śpiewaczka operowa i piosenkarka Malena Ernman podjęli za nią decyzję o zakończeniu edukacji, co stało się, gdy ich córka ukończyła 16 lat, czyli osiągnęła wiek, w którym już nie istnieje w Szwecji obowiązek szkolny. Ponadto w przesłanych do szwedzkich służb pismach podkreślono, że rodzina wspólnie wydała książkę, której premiera zbiegła się z rozpoczęciem przez Gretę jesienią 2018 roku tzw. szkolnego strajku klimatycznego.

 

Ponadto informatorzy szwedzkich służb są zdania, że publiczne wystąpienia chorej dziewczyny oraz nieustanne, trwające wiele dni podróże, jak dwukrotne opłynięcie katamaranem niespokojnego Atlantyku, mogą „negatywnie wpływać na zdrowie mającej syndrom Aspergera Grety”. Zwracają również uwagę na falę negatywnych komentarzy, jakie w mediach społecznościowych pojawiają się pod informacjami o działalności nastoletniej Szwedki. Jak podkreślają: rodzice powinni chronić przed tym córkę, a tego nie robią mimo że prawie zawsze podróżują razem z nią.

 

O sprawę donosów na rodziców Grety została zapytana rzecznik nastoletniej aktywistki Helena Iles z firmy Iles PR. – Nic mi nie wiadomo o żadnym postępowaniu – oznajmiła.

 

Według rodziców Grety Thunbergg lęk przed zmianami klimatycznymi pojawił się u niej w wieku ośmiu lat, gdy po obejrzeniu w szkole filmu edukacyjnego o „Wielkiej Pacyficznej Plamie Śmieci”. Nastolatka na skutek szoku popadła w depresję, przestała jeść i chodzić do szkoły. Wiadomo, że zaniepokojeni rodzice długo szukali pomocy, odwiedzając dziesiątki gabinetów lekarskich.

 

Wszystko zmieniło się na lepsze po rozpoczęciu przez Gretę tzw. szkolnych strajków klimatycznych. W programie telewizyjnym „Skavlan” nastolatka wyjaśniała, że poprzez swoje działania na rzecz klimatu „czuje się dobrze” i… ma na nie zezwolenie od nauczycieli.

 

Źródło: gazetaprawna.pl

TK


DATA: 2019-12-25 09:35
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A słuchasz Wyszkowskiego z IPN
2 miesiące temu / lelo
 
Jak świat będzie słuchał 16-letnich "naukowców" po podstawówce to za parę lat znowu wylądujemy w jaskiniach
2 miesiące temu / ell
 
Biedna mała Gretchen...
2 miesiące temu / Teodor
 
Szwedzkiemu Jugendamtowi wara od tego dziecka!! Nic nie usprawiedliwia nacjonalizacji dzieci!
2 miesiące temu / Aaa
 
Większych bredni nie słyszałam! 8-mio letnie dziecko zajęło się już problemem ochrony środowiska klimatu!Skoro była już tak mądrym dzieckiem to dlaczego dalej nie poszerza swoich wiadomości studiując ? Bo poprostu nie chce się jej uczyć! Występy w świetle kamer i opowiadanie bzdur że politycy winni są pożarom w Australi to stek bzdur Powinna sama zakasać rękawy i zaangażować się w gaszenie pożarów a nie zajmować polityków swoją osobą! Wszyścy w Szwecji nie kończą edukacji w wieku 16tu lat i taki dzieciak chce zmieniać świat? Nabija kasę i sławę sobie i rodzicom Przestańcie promować tego dzieciaka w mediach bo zarazi ona inne dzieci które zamiast zdobywać wiedzę i zawód będą latać po świecie i walczyć np o rezygnację z hodowli zwierząt!!!!!!
2 miesiące temu / Deta
 
Normalny czlowiek wie że to ustawka - mogę ot tak wysłać z odczytem moją córkę szczegolnie jak wystąpi w obronie tradycyjnych wartości? Już widze jak wchodzi na takie oczyty razem z D. Trumpem na przykład.Jak ktoś to łyka to szkoda gadać. A niechby Greta zrobiła odczyt o ochronie dzieci nienarodzonych - te same media co ją lansują odesłały by ją do psychologa i powiedziały twardo - dość wagarów gówniaro!
2 miesiące temu / Jot
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.