DZIŚ JEST:   18   LIPCA   2018 r.

Św. Szymona z Lipnicy
Św. Brunona, biskupa
 
 
 
 

Facebook usuwa stronę Marszu Niepodległości - za „rasistowskie” zdjęcie polskich piłkarzy

Facebook usuwa stronę Marszu Niepodległości - za „rasistowskie” zdjęcie polskich piłkarzy
Ilustracja, która stała się przedmiotem nagonki na Marsz Niepodległości

Posiadająca ponad 260 tysięcy fanów strona Marszu Niepodległości na Facebooku została usunięta za rzekomo rasistowską treść. Co tym razem wzburzyło administrację społecznościowego monopolisty, że postanowiono ukarać w tak dobitny sposób środowisko polskich narodowców i patriotów? Zdjęcie polskiej reprezentacji w garniturach z napisem "All different. All white" (wszyscy różni, wszyscy biali).


Strona zniknęła poniedziałku na wtorek, ale początkowo w związku z tym nie pojawił się żadny komunikat. Po czasie okazało się, iż do kontroli treści na portalu społecznościowym Marka Zuckerberga po raz kolejny zaprzęgnięto polityczną poprawność. Skupiający ponad ćwierć miliona fanów fanpage Marszu Niepodległości został usunięty z Facebooka.


Przypomnijmy, iż administratorzy rozpatrujący zgłoszenia dotyczące treści niepożądanych na Facebooku każdorazowo mają do dyspozycji paletę środków zaradczych - mogą napomnieć prowadzących stronę, mogą czasowo zbanować ich konta - co kilkukrotnie miało miejsce m.in. w przypadku redaktorów naszego portalu - a także, jako ostateczne i najbardziej dotkliwe rozwiązanie, mogą usunąć stronę z serwisu. Tę ostatnią sankcję zastosowano wobec popularnego profilu, skupiającego uczestników i sympatyków corocznego Święta Niepodległości w Warszawie.


Chór poparcia dla decyzji administratorów Facebooka zainicjowała już "Gazeta Wyborcza", informując, iż Młodzież Wszechpolska "zestawiła polskich piłkarzy z rasistowskim hasłem Wszyscy biali". Oczywiście, można poważnie powątpiewać w to, czy organ prasowy z ul. Czerskiej w Warszawie, jak też i facebookowi autorzy wyrzucenia z serwisu Marszu Niepodległości równie pieczołowicie tropiliby i piętnowali analogiczne hasła, prezentowane przez kogoś, kto np. zestawiłby jedenastkę piłkarzy Senegalu z hasłem Wszyscy czarni.


Kolejne kneblujące wolność słowa posunięcia włodarzy Facebooka stawiają pod znakiem zapytania perspektywy rozwojowe koncernu Zuckerberga. Tym razem poszkodowano już bardzo liczną społeczność, której członkowie zapewne przemyślą dalsze korzystanie z Facebooka. Podobne działania i reakcja społeczna w Stanach Zjednoczonych skłoniły szefostwo portalu do reorientacji polityki administracyjnej wobec prawicowych organizacji i mediów - o tej sprawie pisaliśmy już na PCh24.pl w artykule Ustalą które wpisy są „nienawistne”. Giganci komputerowi dogadali się z eurokratami. Czy do analogicznych wniosków dojdą w Europie?Źródło: Facebook, Gazeta.pl
Tom

DATA: 2016-07-01 08:27
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

nie ladnie
ponad 1 rok temu / ZIOM
 
Niektórzy twierdzą, że to "pejsbook"
ponad 1 rok temu / Czarny
 
@delgado, firmy Vistula i Wólczanka to już jedno i to samo, bo mają wspólnego właściciela.
ponad 2 lata temu / kvt
 
Żaden komunikat panowie redaktorzy. To wy jesteście po dziennikarstwie i nie wiecie jak pisać. Poza tym już dawno mówiłam ze można się przenieść na nk
ponad 2 lata temu / Kasia
 
czy można zrobić jakąś alternatywę dla Facebook-a ? - tworzoną przez internautów ?? FB - robi się jak Unia Europejska. Będą nam mówić co wolno a czego nie
ponad 2 lata temu / Jerzy Pierchała
 
przepraszam - Vistuli, nie Wólczanki ;)
ponad 2 lata temu / delgado
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.