DZIŚ JEST:   23   WRZEŚNIA   2019 r.

Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
 
 
 
 

Facebook promuje gender. Wprowadza do wyboru 56 płci

Facebook promuje gender. Wprowadza do wyboru 56 płci

O nowych funkcjonalnościach na popularnym portalu społecznościowym poinformowała oficjalna strona Facebook Diversity. Każdy użytkownik Facbooka będzie miał do wyboru jedną z 56 płci, a także będzie miał możliwość dodania odpowiedniego zaimka, który powinien być stosowany w danym przypadku.

 

Wśród „nowych płci”, które proponuje popularny portal znajdziemy m.in.: transgender, bigender, cisgender, gender fluid, genderqueer, a także pangender, transmasculine oraz two-spirit. Zdecydowanej większości proponowanych przez Facebook płci nie sposób zrozumieć i określić. Jednocześnie pomysłodawcy nowej funkcjonalności uspokajają i zapewniają, że listę płci opracowano we współpracy z największymi i najbardziej znanymi organizacjami LGBTQ.

 

W oświadczeniu organizacji GLAAD zajmującej się monitorowaniem mediów pod względem tolerancji wobec środowisk LGBTQ czytamy:  Użytkownicy z całego kraju (chodzi o Stany Zjednoczone - przyp. red.) prosili o możliwość odzwierciedlenia swojej płci na portalu Facebook. Dziś Facebook pokazał, że ich wysłuchał. Nowe opcje tożsamości płciowej będą mieć duże znaczenie dla wielu transpłciowych użytkowników, którzy teraz mogą precyzyjnie zdefiniować własną tożsamość.

 

Obecnie funkcja wyboru płci z pośród 56 propozycji istnieje jedynie dla użytkowników anglojęzycznych, ale zmieniając w ustawieniach język profilu na angielski [U.S], otrzymujemy dostęp do nowej listy płci opracowanej przez Facebook wespół z organizacjami LGBTQ.

 

 

Źródło: komputerswiat.pl

poz


DATA: 2014-02-18 15:18
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Chciałem zwrócić uwagę na fakt, że coś kręcą - nie mogą istnieć organizacje LGBTQ, ponieważ słowo na "Q jest uważane za na tyle wulgarne (choć przez nich wcześniej promowane), że taki Biedroń za podanie swojego wykształcenia zostałby zbanowany na każdym szanującym się (czyli lewackim, liberalnym, "konserwatywnym z nazwy" oraz "obawiającym się wściekłego bojkotu nie-konsumentów") forum. Również twierdzenie, że wszyscy jesteśmy Homo Sapiens nie jest dobrze widziane, najczęściej słowo "homo" zostanie ocenzurowane albo wpis nie przejdzie moderacji. Najciekawsze jednak, że homofobiczne jest same pochodzenie z miejscowości ze słowem "gay" w nazwie. Nie pomaga ani zgodność nazwy z kodem pocztowym ani poparcie samego burmistrza - nawet na wysokich stanowiskach kierowniczych w firmie Microsoft lewakom mózg odjęło.
ponad 5 lat temu / schizotypal
 
kto ma trochę problemów ze sobą ten ma tam konto; jak ktoś przez "pomyłkę" je tam założył to niech je zlikwiduje podając przyczynę; jak ich zostanie garstka, jak będą ględzić o tym samym, nie będzie dyskusji czyli spierania się, tylko "strzały" do jednej bramki, to się szybko zamkną, czyli upadną; przynajmniej u nas; i nie będą zaśmiecać internetu i umysłów bzdurami
ponad 5 lat temu / jaro
 
Po prostu śmieszne.
ponad 5 lat temu / ewa
 
To są stanowcze, agresywne i konsekwentne działania dewiantów seksualnych, którzy starają się przemycić swoje preferencje do życie normalnych ludzi.
ponad 5 lat temu / marekb54
 
56 płci a LGBTQ to orientacje. Wiec orientacji jest 56^2 wiec 3136 orientacji. Wiec potrzebujemy 3 =|`log(32) 3136`| wiec teraz ich skrót będzie miał 9408 liter :) ps. te dziwne coś |` `| to sufit ale nie było go na klawiaturowe
ponad 5 lat temu / jarek93pl
 
Ależ dyskryminujący i ekstremalni faszyści z tego pejsbuka. Bo gdzież 57. płeć?!
ponad 5 lat temu / Igrek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.