DZIŚ JEST:   01   GRUDNIA   2020 r.

Św. Edmunda Campion, męczennika
Św. Eligiusza, biskupa
 
 
 
 

Facebook narzędziem do „przeprowadzania zmian społecznych”. Szantaż aktywistów

Facebook narzędziem do „przeprowadzania zmian społecznych”. Szantaż aktywistów
fot. Thabo Jaiyesimi / Zuma Press

„Chcemy by dane i algorytmy były wykorzystywane do przeprowadzania zmian społecznych, a nie represjonowania ludzi” – powiedziała w wywiadzie dla „Wysokich Obcasów” Yeshimabeit Milner, założycielka ruchu Data 4 Black Lives. Aktywistka na rzecz społeczności czarnoskórej postuluje też udostepnienie zgromadzonych przez Facebooka danych i umieszczenie go w zarządzanym demokratycznie funduszu powierniczym.

 

Czarnoskóra aktywistka całkiem słusznie zauważa niebezpieczeństwo jakie niesie za sobą gromadzenie danych milionów użytkowników przez potentatów branży mediów społecznościowych. Przy tej okazji wspomniała sytuacje z 2016 i 2018 r., kiedy informacje gromadzone przez Facebooka zostały wykorzystanie w przedwyborczym marketingu politycznym.

 

30-letnia Yeshimabeit Milner postuluje wprowadzenie zakrojonych na szeroką skalę zmian w zarządach gigantów IT. Zmiany jednak jej zdaniem muszą przebiegać w myśl zaproponowanego przez czarnych aktywistów – „kodeksu etycznego”. Posiłkując się statystykami i danymi ukazującymi rzekomo dramatycznie wysoki stopień systemowego rasizmu w USA, Milner w liście do Facebooka żąda „wprowadzenie kodeksu etycznego, zatrudnienie większej liczby czarnoskórych inżynierów i researcherów”.

 

Ale to nie wszystko. Mając świadomość, że to właśnie dane są towarem o który toczy się gra, aktywistka „prosi” o przekazanie przez Facebooka „zanonimizowanych danych do publicznego funduszu powierniczego”. – Ważne jest dla nas stworzenie kanałów, dzięki którym dane zebrane przez różne podmioty będą mogły być zarządzane przez nas wszystkich – uważa Milner.

 

- Decyzje jak je wykorzystać, będą zależeć nie od szefów wielkich korporacji, ale od nas samych – dodaje. Milner nie precyzuje jednak jak w praktyce wyglądać będzie kolektywny nadzór nad dostępem do danych miliardów użytkowników z całego świata.

 

Ale po co czarnoskórym aktywistom aż taka władza? Odpowiedź na to pytanie otrzymujemy w ostatnim akapicie wywiadu. – Chętni z Polski też mogą się zgłaszać, jeśli tylko są zainteresowani wykorzystaniem danych i algorytmów do przeprowadzania zmian społecznych, a nie do represjonowania ludzi.

 

Czyżby radykałom spod znaku Black Lives Matter nie spodobał się monopol jaki w przeprowadzaniu światowej rewolucji posiadają potentaci IT? Milner w żadnym zdaniu nie wyjaśnia też na czym polegać ma ów „kodeks etyczny”, którym kierować powinni się szefowie platform społecznościowych. Czy pokrywa się on z radykalnym, pro-homoseksualnym i neomarksistowskim manifestem Black Lives Matter? Nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że przekazanie informacji o miliardach ludzi w ręce posiłkującego się równościową i reparacyjną retoryką, wzywającego do światowej rewolucji czarnoskórego kolektywu rzeczywiście przyspieszy „przeprowadzanie zmian społecznych”.

 

Źródło: „Wysokie obcasy”

PR

Czytaj także:
DATA: 2020-07-20 14:21
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Najgorsze to że nigdy nie będziemy wiedzieli na ile wykształceni mądrzy i odpowiedzialni ludzie będą zajmować się tymi sprawami! Chyba ryzyko wielkie,ale jeżeli już zaczęto mówić!??
4 miesiące temu / adi 1302
 
Naprawdę byłoby fajnie, gdybyście obok nagłówków tekstów od razu podawali, jakie jest ich źródło. Człowiek nie czytałby różnych głupot.
4 miesiące temu / Tomek Primke
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.