4 września 2019

Ewangelicki lider: nauczanie darwinizmu jedną z przyczyn masowych strzelanin w USA

(Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com)

Tony Perkins – przywódca ewangelicki i szef konserwatywnego think tanku Family Research Council stwierdził, że rugowanie religii z przestrzeni publicznej i nauczanie darwinizmu przyczyniają się do strzelanin. Te stanowią w Ameryce poważny problem. W ostatni weekend 8 osób zginęło od kul w stanie Teksas.

 

W sobotę 36-letni mężczyzna w zachodnim Teksasie strzelał na oślep do policjantów i kierowców ciężarówek na drodze między Midland i Odessą (Teksas). Ścigany przez policję zabił 8 osób i ranił 22. Mieszkaniec Odessy w stanie Teksas zginął w swym rodzinnymi mieście od policyjnych kul. Morderca kilka godzin wcześniej stracił pracę w firmie transportowej.

Wesprzyj nas już teraz!

 

W rozmowie z „Fox News” Tony Perkins stwierdził, że do tego typu wydarzeń przyczynia się wygnanie Stwórcy z forum publicznego, a także nauka ewolucjonizmu. Jego zdaniem osoby przekonane, że ludzie powstają wskutek przypadku z „pierwotnej mazi”, nie będą potem szanować swych rodaków. Przeciwnie, uznają ich za bezwartościowych.

 

W sierpniowych strzelaninach w USA zginęło 51 osób. Jednak zdaniem Tony’ego Perkinsa wynika to z braku moralności, a nie ze zbyt liberalnych przepisów. Szef „Family Reseach Council” (walczącej z aborcją i homomałżeństwami) podkreślił, że prawdziwym problemem jest brak moralności, a nie legalność broni.

 

Tony Perkins były policjant, stwierdził, że nie wystarczy też ograniczenie dostępu do broni dla chorych psychicznie. Jego zdaniem potrzebne jest także odbudowanie moralnego rdzenia kultury.

Jego zdaniem nie sprzyja temu nauczanie ewolucji, będące jedną z przyczyn strzelanin. Zwrócił uwagę na lewicowy marsz przez instytucję i wyrugowanie religii z przestrzeni publicznej. 

 

Również Donald Trump sprzeciwił się postulatom ograniczenia dostępu do broni. Stwierdził, że przeprowadzane w przeszłości kontrole broni nie zapobiegły tego typu zajściom.  Jego zdaniem winne są choroby psychiczne i nienawiść, a nie broń jako taka.

 

W ostatnich dniach w kilku strzelaninach zmarło 13 osób. Osiem osób zginęło w sobotę w Midland i Odessie w zachodnim Teksasie. Z kolei w poniedziałek 14-latek zabił swych 5 krewnych w Elkmont w Alabamie. Z kolei na przełomie lipca i sierpnia w centrum handlowym w El Paso zastrzelono 22 osoby (głównie Latynosów). Dzień po tym zajściu w Dayton Ohio zginęło 9 kolejnych osób.

 

Administracja Donalda Trumpa zamierza przyspieszyć wykonywanie kary śmierci na sprawcach masakr. Departament Sprawiedliwości opracował już stosowne regulacje. W sprawę zaangażowany jest obecny niedawno w Polsce wiceprezydent USA Mike Penece. 

 

Posiadanie broni jest głęboko wpisane w amerykańską kulturę i jest postrzegane jako gwarancja niezależności. Kwestia ta wpisana jest w Konstytucję Stanów Zjednoczonych. Zgodnie z 2 Poprawką do niej „nie wolno ograniczać praw ludu do posiadania i noszenia broni, gdyż bezpieczeństwo wolnego stanu wymaga dobrze wyszkolonej milicji”. Amerykańska prawica opowiada się zazwyczaj za jej ścisłym stosowaniem. Z kolei lewica, postuluje elastyczność w tej kwestii w celu ograniczenia aktów przemocy.

 

Źródła: thenewcivilrightsmovement.com., independeent.co.uk., foxnews.com., libr.sejm.gov.pl

AS

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Skutecznie demaskujemy liberalną i antychrześcijańską hipokryzję. Wspieraj naszą misję!

mamy: 104 290 zł cel: 300 000 zł
35%
wybierz kwotę:
Wspieram