DZIŚ JEST:   24   LISTOPADA   2020 r.

Św. Andrzeja Tran An Dung i towarzyszy
 
 
 
 

Ewangelicki lider: nauczanie darwinizmu jedną z przyczyn masowych strzelanin w USA

Ewangelicki lider: nauczanie darwinizmu jedną z przyczyn masowych strzelanin w USA
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

Tony Perkins – przywódca ewangelicki i szef konserwatywnego think tanku Family Research Council stwierdził, że rugowanie religii z przestrzeni publicznej i nauczanie darwinizmu przyczyniają się do strzelanin. Te stanowią w Ameryce poważny problem. W ostatni weekend 8 osób zginęło od kul w stanie Teksas.

 

W sobotę 36-letni mężczyzna w zachodnim Teksasie strzelał na oślep do policjantów i kierowców ciężarówek na drodze między Midland i Odessą (Teksas). Ścigany przez policję zabił 8 osób i ranił 22. Mieszkaniec Odessy w stanie Teksas zginął w swym rodzinnymi mieście od policyjnych kul. Morderca kilka godzin wcześniej stracił pracę w firmie transportowej.

 

W rozmowie z „Fox News” Tony Perkins stwierdził, że do tego typu wydarzeń przyczynia się wygnanie Stwórcy z forum publicznego, a także nauka ewolucjonizmu. Jego zdaniem osoby przekonane, że ludzie powstają wskutek przypadku z „pierwotnej mazi”, nie będą potem szanować swych rodaków. Przeciwnie, uznają ich za bezwartościowych.

 

W sierpniowych strzelaninach w USA zginęło 51 osób. Jednak zdaniem Tony’ego Perkinsa wynika to z braku moralności, a nie ze zbyt liberalnych przepisów. Szef „Family Reseach Council” (walczącej z aborcją i homomałżeństwami) podkreślił, że prawdziwym problemem jest brak moralności, a nie legalność broni.

 

Tony Perkins były policjant, stwierdził, że nie wystarczy też ograniczenie dostępu do broni dla chorych psychicznie. Jego zdaniem potrzebne jest także odbudowanie moralnego rdzenia kultury.

Jego zdaniem nie sprzyja temu nauczanie ewolucji, będące jedną z przyczyn strzelanin. Zwrócił uwagę na lewicowy marsz przez instytucję i wyrugowanie religii z przestrzeni publicznej. 

 

Również Donald Trump sprzeciwił się postulatom ograniczenia dostępu do broni. Stwierdził, że przeprowadzane w przeszłości kontrole broni nie zapobiegły tego typu zajściom.  Jego zdaniem winne są choroby psychiczne i nienawiść, a nie broń jako taka.

 

W ostatnich dniach w kilku strzelaninach zmarło 13 osób. Osiem osób zginęło w sobotę w Midland i Odessie w zachodnim Teksasie. Z kolei w poniedziałek 14-latek zabił swych 5 krewnych w Elkmont w Alabamie. Z kolei na przełomie lipca i sierpnia w centrum handlowym w El Paso zastrzelono 22 osoby (głównie Latynosów). Dzień po tym zajściu w Dayton Ohio zginęło 9 kolejnych osób.

 

Administracja Donalda Trumpa zamierza przyspieszyć wykonywanie kary śmierci na sprawcach masakr. Departament Sprawiedliwości opracował już stosowne regulacje. W sprawę zaangażowany jest obecny niedawno w Polsce wiceprezydent USA Mike Penece. 

 

Posiadanie broni jest głęboko wpisane w amerykańską kulturę i jest postrzegane jako gwarancja niezależności. Kwestia ta wpisana jest w Konstytucję Stanów Zjednoczonych. Zgodnie z 2 Poprawką do niej „nie wolno ograniczać praw ludu do posiadania i noszenia broni, gdyż bezpieczeństwo wolnego stanu wymaga dobrze wyszkolonej milicji”. Amerykańska prawica opowiada się zazwyczaj za jej ścisłym stosowaniem. Z kolei lewica, postuluje elastyczność w tej kwestii w celu ograniczenia aktów przemocy.

 

Źródła: thenewcivilrightsmovement.com., independeent.co.uk., foxnews.com., libr.sejm.gov.pl

AS


DATA: 2019-09-04 13:49
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Piotrusia Pana i jego Nibylandię też znasz? Jeśli tak, to dokształć się z ortografii - komentaRZach - i możemy pogadać o którejś z bajek, czy tej o Piotrusiu, czy tej o przypadkowym powstaniu życia i w konsekwencji człowieka.
ponad 1 rok temu / @takisobie
 
Może najpierw dokształcie się z teorii ewolucji bo ją znam i wygląda ona inaczej niż napisano w artykule i komentażach
ponad 1 rok temu / takisobie
 
Tak z nożem czy siekierą nie ma spektakularnych "akcji" zakażmy samochodów. Ostatnio to jest modne. Takie głupoty typu, gdyby broni palnej było..... Bla bla bla. Piszą/mówią osoby które na widok pistoletu dostają spazmów. Pistolet czy karabin to tylko narzedzie.Od 11 lat poznaje miasto nocą jeżdżąc karetka. Miałem jedno samobójstwo strzelba i mnóstwo "noży, siekier" takie to gadanie najmadrzejszych
ponad 1 rok temu / Paweł Z
 
@Ahmed Nie do końca trafna analogia bo morderca z nożem czy siekierą nie jest w stanie dokonać spektakularnych masakr tak jak człowiek uzbrojony w broń palną.
ponad 1 rok temu / Filip S
 
Broń palna to taki sam przedmiot jak siekiera czy łuk, a tych drugich nikt nam nie ogranicza i nie dochodzi do masakr z użyciem siekier. Noży i mieczy też jest w polskich sklepach pod dostatkiem, podobnie broni czarnoprochowej, kttórą można zrobić niezłe kuku. Myśliwi też mają sporo broni ale jakoś nie strzelają z niej do sąsiadów czy przechodniów. Nie wiem jak z darwinizmem, ale z jednym nie sposób dyskutować, a mianowicie że jedynie moralność i odpowiedzialność stanowią hamulec bezpieczeństwa przy obcowaniu z bronią. W USA zniszczonych moralnie przez protestantów, żydów i masonów ciężko o moralności wyższej mówić i stąd masakry. Broń nie stanowi problemu, problem maja ludzie bo odrzucili Boga w Trójcy Jedynego. Bez Boga ani do proga, a już na pewno do broni.
ponad 1 rok temu / Ahmed
 
Jaki Darwin, to gry komputerowe, przecież to jasne.
ponad 1 rok temu / Dx2ta
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.