DZIŚ JEST:   23   CZERWCA   2018 r.

Św. Józefa Cafasso
Św. Tomasza Garnet
 
 
 
 

Ewa Kurek: obronią nas zamordowani polscy Żydzi

Ewa Kurek: obronią nas zamordowani polscy Żydzi
Screen: TVP Info

Historyk, dr Ewa Kurek w rozmowie na antenie TVP Info zachęcała do propagowania relacji żydowskich świadków II wojny światowej. – Wielu Żydów zdążyło przekazać nam informacje o tym, co się działo od 1939 r. aż do chwili ich śmierci. To są źródła porażające, które przekazują prawdziwe informacje – powiedziała.

 

Podejmująca w swej pracy naukowej tematy niewygodne z punktu widzenia „politycznej poprawności” historyk gościła w wieczornym programie „O co chodzi”. Podkreślała, że jej prace dotyczące relacji polsko-żydowskich oraz XX-wiecznych, tragicznych dziejów Polski, powstały w znaczącej mierze w oparciu o wciąż zbyt mało znane dokumenty.

 

Nazywam te źródła głosem zamordowanych Żydów, bo głos tych Żydów, którzy przeżyli, czasem się zmienia – powiedziała dr Kurek o tych świadectwach. Wymieniła pośród nich teksty Icchaka Kacnelsona, żydowskiego poety i dramaturga.

Panu premierowi Netanjahu i innym politykom izraelskim serdecznie polecam lekturę. Oryginał, rękopis „Pieśni o zamordowanym narodzie żydowskim” Icchaka Kacnelsona znajduje się w kibucu Lochame ha-Geta’ot, czyli Bohaterów Getta, pod granicą libańską. Politycy izraelscy zapomnieli, że to mają, zapomnieli, że Icchak Kacnelson – Żyd z Żydów zdążył przekazać im i światu realia Zagłady. Jak to przeczytają, to wtedy możemy porozmawiać – mówiła historyk.


My, Polacy popełnialiśmy błąd, że nie wydawaliśmy tych rzeczy. Jedyne wydanie Icchaka Kacnelsona ukazało się w 1982 roku, chyba w nakładzie 2 tysięcy egzemplarzy. A to powinno być w każdej bibliotece szkolnej. Ja nawet publicznie składam propozycję: powinniśmy wziąć dobrego tłumacza i przetłumaczyć Icchaka Kacnelsona na hebrajski i rozesłać politykom żydowskim i żydowskim naukowcom – stwierdziła dr Kurek. 

Prowadząca program Magdalena Ogórek spytała, czy wspomniane dzieło znane jest obecnemu pokoleniu Żydów.

 

Młodzież żydowska, takie wiadomości do mnie dochodzą, myśli, że w tych krematoriach, które oglądają, przy piecach stali Polacy – brzmiała odpowiedź.

 

My w zasadzie nie musimy się bronić. Zamordowani polscy Żydzi nas obronią. Musimy mieć tego świadomość – uważa inicjatorka akcji na rzecz wznowienia ekshumacji w Jedwabnem

 

Źródło: tvp.info

RoM

  

 

 


DATA: 2018-02-19 20:33
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Dr Ewie życzymy dużo zdrowia! Podobne perypetie z wynajęciem sali we Wrocku, stolicy tzw. gangstersko-liberalno-lewacko-ubeckiego układu dolnośląskiego [bliźniaka Trójmiejskiego] pod nadzorem STASI/BND ? miał profesor ekonomii i europoseł AfD Jörg Meuthen! Wielki wstyd dla Wrocławia! A JUDE chcą tylko od nas wyszlamować kasę [1 bln PLN], a prawdę mają gdzieś! O przyszłości Unii Europejskiej, mocarstwa USrael [i jego XXI-wiecznym kondominium nad Wisłą: JUDEOpolonii], dżihadzie i 3.wojnie światowej - zob.: ?2021, Moonwars?
3 miesiące temu / aalfa.oomega
 
Żydzi to najwięksi rasiści na świecie. Jakiego pochodzenia byli NKWDziści strzelający w tył głowy w Katyniu? Jakiego pochodzenia byli oskarżycie le w procesie gen. Nila skazujący go na śmierć? Takich pytań można zadać znacznie więcej.
4 miesiące temu / PrPr
 
Miło słuchać normalnego człowieka w tym zalewie judzenia i hucpy . Bardzo dziękuję.
4 miesiące temu / Wojciech
 
P.dr Kurek jest Pani naszą tarcza bo tylko Pani zna dokładnie temat.jest to długofalowa polityka zawłaszczenia roli ofiary ?.jako jedynej ofiary a inna ofiara jest zamieniana w kata?.po co od dziesiątków lat ostentacyjnie chodzą wycieczki z Izraela okryte flagami na plecach a zdjęcia idą w świat ?potem wystarczy dołożyć przymiotnik "polski" i gotowe?nawet krzyż przeszkadzał z tych powodów?
4 miesiące temu / Tomasz
 
Należy spisać szacunkową listę kolaborantów żydowskich wydających Żydów nawet bez uwzględnienia ofiar polskich. Żydów którzy zdradzili Polskę (Jakub Józef Lejbowicz Frank Dobrucki czy zdrajca Romualda Traugutta)należy umieścić na osobnej liście.Polacy pozbawieni są skutecznie tych historycznych informacji. Dlaczego? Gdzie jest polski rząd?
4 miesiące temu / Leo
 
Petycję w sprawie JEDWABNEM https://www.jedwabne-ekshumacja.org/ podpisałem Nie wiem tylko dlaczego w tej nowo powstałej komisji nie znalazła się dr Ewa Kurek dlaczego jej nie przewodniczy wielokrotnie mówiła opieram się na źródłach żydowskich
4 miesiące temu / ojcieclijo
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.