DZIŚ JEST:   04   KWIETNIA   2020 r.

Pierwsza Sobota
Św. Izydora, Doktora Kościoła
Św. Platona
 
 
 
 

Ewa Kopacz złożyła dymisję rządu. Nawet salon odczuwa zażenowanie wystąpieniem byłej premier

Ewa Kopacz złożyła dymisję rządu. Nawet salon odczuwa zażenowanie wystąpieniem byłej premier
fot. Tomasz Adamowicz/FORUM

Ostrzegam, nie będzie wam łatwo nas prześcignąć. Musielibyście wybudować co najmniej 3 tys. km dróg i autostrad. Musielibyście zapewnić Polsce najwyższy wzrost gospodarczy w Unii Europejskiej. I zapewnić stan, w którym najwięcej ludzi ma pracę  - przestrzegała PiS Ewa Kopacz, która w czwartek złożyła dymisję swego rządu.

 

Dymisja Ewy Kopacz wzbudziła w Sejmie ogromne emocje. Wystąpienie byłej premier wywoływało ożywione reakcje z niemal każdej strony sali sejmowej.


- Ostrzegam, nie będzie wam łatwo nas prześcignąć. Musielibyście wybudować co najmniej 3 tys. km dróg i autostrad. Musielibyście zapewnić Polsce najwyższy wzrost gospodarczy w Unii Europejskiej. I zapewnić stan, w którym najwięcej ludzi ma pracę. Bo wskaźnik bezrobocie jest jednocyfrowy. Będziecie musieli zapewnić stabilność finansów publicznych państwa tak jak my. Bo to dzięki nam Polska nie jest obciążona procedurą nadmiernego deficytu. Kiedy PiS oddawał władzę, w rankingu "Doing Business" byliśmy między Kiribati a Macedonią. Dziś jesteśmy na 25 miejscu i wyprzedzamy Szwajcarię i Francję – powiedziała Kopacz. Słowa te wzbudziły wesołość wśród posłów.


Zdaniem Kopacz nowy rząd, by osiągnąć to, co poprzednicy, musiałby „wreszcie prowadzić realną politykę prorodzinną”. – Dzięki nam Polki mają dziś najdłuższy urlop macierzyński w Europie, przybyło ponad 5 tys. przedszkoli, a w ramach polityki prorodzinnej postawiliśmy na realną solidarność międzypokoleniową – stwierdziła była premier.

 

Szefowa PO mówiła także: „Wiem, wiem moi drodzy, że my mieliśmy łatwiej, bo my porównywaliśmy się z waszymi osiągnięciami z lat 2005-2007. Ale chcę zapewnić, że wystarczyło dobrze pracować i mogliśmy się pochwalić tym, że zrobiliśmy dużo więcej niż wy”.

 

Wystąpienie Kopacz zażenowało nie tylko prawą stronę sceny politycznej, ale także redaktor tygodnika „Newsweek” Renatę Kim. - Mam poczucie zażenowania. Jest mi przykro, że akurat takim tonem ustępująca pani premier przemawiała - powiedziała Kim w studiu Onetu.

 

Pytany o słowa wypowiedziane przez Ewę Kopacz, prezydent Duda stwierdził: „Myślę, że każdy sam umie ocenić to wystąpienie”.

 

 

 

Źródło: TVP Parlament/Fakt24

luk 

 


DATA: 2015-11-12 19:37
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Pani Kopacz jak zwykle wszystko skopała. Niech to będzie dla niej czas przemyśleń i powrotu do prawdziwych wartości.
ponad 4 lata temu / Trawa
 
Nie posłuchała dobrej rady - złożyć dymisję na piśmie i pojechać na Maltę. To koniec tej pani - kobiety upadłej. Tylko patrzeć jak PO ją wypluje.
ponad 4 lata temu / Rzymianin
 
E.Kopacz zakończyła w "pięknym" stylu swoje rządy. Po prostu dno.
ponad 4 lata temu / Maria
 
A czego się mogliśmy spodziewać po pani która na kłamstwie i matactwie zrobiła karierę polityczną.Teraz kłamie po mistrzowsku.
ponad 4 lata temu / Hugon de Payns
 
Całe szczęście, że nie trzeba będzie już więcej słuchać i oglądać tej persony.
ponad 4 lata temu / abc
 
wpiszcie "roumanie conge de maternite" i zobaczycie czarno na białym jaka to podła kłamczucha. Od lat w biednej Rumunii urlop macierzyński to 2 lata
ponad 4 lata temu / ala
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.