DZIŚ JEST:   18   LUTY   2019 r.

Św. Konstancji
Św. Szymona
Bł. Fra Angelica
 
 
 
 

Ewa Kopacz domaga się in vitro, edukacji seksualnej i równości płci. „Czuć od was naftaliną”

Ewa Kopacz domaga się in vitro, edukacji seksualnej i równości płci. „Czuć od was naftaliną”
Ewa Kopacz, fot. Andrzej Hulimka/ Forum

Wystąpienie byłej premier Ewy Kopacz na konwencji „Kobieta, Polska, Europa” było pełne rewolucyjnych i „postępowych” pomysłów. Polityk domagała się m.in. wprowadzenia edukacji seksualnej dla dzieci, refundowania in vitro z budżetu oraz wychowania dzieci w duchu równości. Zaatakowała też konserwatywną część opinii publicznej. „Czuć od was naftaliną” – mówiła.

 

Podczas konwencji „Kobieta, Polska, Europa”, zorganizowanej przez Koalicję Obywatelską, głos zabrała była premier Ewa Kopacz. W swoim wystąpieniu zawarła wiele rewolucyjnych pomysłów, które mają być wyznacznikiem europejskich wartości. „Nauczcie się wreszcie żyć w Europie” – krzyczała w stronę swoich oponentów i konserwatywnej części opinii publicznej. „Jesteście śmieszni, nieaktualni. Czuć od was naftaliną. Nauczcie się wreszcie żyć w społeczeństwie równych kobiet i mężczyzn” – mówiła Ewa Kopacz.

 

Była premier nakreśliła również kwestie będące dla niej priorytetami w prowadzeniu polityki. Podkreśliła, że kobiety mają prawo funkcjonować w przestrzeni publicznej i nie wynika to „z łaski mężczyzn”. „My, polskie kobiety, mówimy: równość w kompetencjach, równość w odpowiedzialności i równym traktowaniu” – powiedziała. Podkreśliła również, że kobiety mają prawo do decydowania o tym czy mają urodzić dziecko czy też nie, a także powinny mieć prawo do zabiegów in vitro finansowanych z budżetu. Ewa Kopacz domagała się również prawa do edukacji seksualnej dla dzieci.

 

„Mamy wreszcie prawo do edukacji seksualnej naszych dzieci. Mamy prawo do łączenia naszych ról życiowych” – mówiła podczas swojego wystąpienia. Była premier domagała się także prawa do wychowania dzieci w „duchu równości”, a także w przychylnym tonie wypowiedziała się nt. zwolenników aborcji. „Po 98 latach trzeba było rządów jednej opcji, żeby polskie parasolki zastukały ponownie na naszych „Czarnych marszach” – mówiła.

 

Podczas konwencji zaprezentowano również „Deklarację Styczniową”, w której oprócz pomysłów zaprezentowanych przez Ewę Kopacz, można znaleźć m.in. refundację środków antykoncepcyjnych. Koalicja Obywatelska chce również „natychmiastowej realizacji polityki antyprzemocowej”. Pomysłodawcy twierdzą również, że „uporządkują sposób korzystania z klauzuli sumienia”, ale nie wiadomo jak bardzo rewolucyjne zmiany kryją się pod tym hasłem.

 

W „Deklaracji Styczniowej” znalazły się również zapisy o wprowadzeniu do szkół lekcji z równouprawnienia, tolerancji dla mniejszości seksualnych, etnicznych i religijnych. „Ograniczymy lukę płacową między płciami” – czytamy w dokumencie.

 

 

Źródło: niezalezna.pl, wpolityce.pl, dorzeczy.pl

WMa

 


DATA: 2019-01-27 11:16
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

To jest jakaś totalna masakra to co pani Kopacz mówi.
9 dni temu / ala
 
Parafrazując Kopacz mówi: Moim celem jest wyniszczenie Polaków. Macie zniknąć z powierzchni ziemi. Jeśli chcecie żyć, macie wyzbyć się wszelkich zasad moralnych. Róbta co jest przyjemne, co zaprzecza wszelkiemu rozumowi i temu co stanowi waszą siłę oraz jest obroną przed nami-najeźdźcami na Polskę. Władzy nigdy nie oddamy.
21 dni temu / naftalina
 
Ja też jestem za równością, a zaczynam od hasła: "równe szanse na urodzenie się i życie dla każdego". "Jesteście śmieszni, nieaktualni" - czyli jak np. błoto jest aktualne, a tarzanie się w nim modne, to jeśli nie chcę się pobrudzić, jestem śmieszna, bo nieaktualna i w dodatku czuć ode mnie naftaliną... To ja już wolę naftalinę od zapachu (smrodu) głupoty, krwi niewinnych dzieci i błota moralno- intelektualnego (np. taka "edukacja seksualna to obraza ludzkiego rozumu), które proponuje ta pani nie majlepiej świadcząca o własnym człowieczeństwie w dobie walki o "równość".
21 dni temu / Eulalia
 
Mam pytanie do Kopaczowej- gdzie można kupić naftalinę?
21 dni temu / Barka
 
Aborcja w Polsce zła, aborcja w Rosji dobra. W Rosji wykonuje się milion aborcji rocznie a polska prawica uwielbia Putina jednocześnie nienawidząc Kopacz.
21 dni temu / ala wilk
 
Hipokrytka. Bo sama cuchnie szambem moralnym
21 dni temu / fu!
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.