DZIŚ JEST:   20   SIERPNIA   2019 r.

Św. Bernarda z Clairvaux, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Ewa Kopacz domaga się in vitro, edukacji seksualnej i równości płci. „Czuć od was naftaliną”

Ewa Kopacz domaga się in vitro, edukacji seksualnej i równości płci. „Czuć od was naftaliną”
Ewa Kopacz, fot. Andrzej Hulimka/ Forum

Wystąpienie byłej premier Ewy Kopacz na konwencji „Kobieta, Polska, Europa” było pełne rewolucyjnych i „postępowych” pomysłów. Polityk domagała się m.in. wprowadzenia edukacji seksualnej dla dzieci, refundowania in vitro z budżetu oraz wychowania dzieci w duchu równości. Zaatakowała też konserwatywną część opinii publicznej. „Czuć od was naftaliną” – mówiła.

 

Podczas konwencji „Kobieta, Polska, Europa”, zorganizowanej przez Koalicję Obywatelską, głos zabrała była premier Ewa Kopacz. W swoim wystąpieniu zawarła wiele rewolucyjnych pomysłów, które mają być wyznacznikiem europejskich wartości. „Nauczcie się wreszcie żyć w Europie” – krzyczała w stronę swoich oponentów i konserwatywnej części opinii publicznej. „Jesteście śmieszni, nieaktualni. Czuć od was naftaliną. Nauczcie się wreszcie żyć w społeczeństwie równych kobiet i mężczyzn” – mówiła Ewa Kopacz.

 

Była premier nakreśliła również kwestie będące dla niej priorytetami w prowadzeniu polityki. Podkreśliła, że kobiety mają prawo funkcjonować w przestrzeni publicznej i nie wynika to „z łaski mężczyzn”. „My, polskie kobiety, mówimy: równość w kompetencjach, równość w odpowiedzialności i równym traktowaniu” – powiedziała. Podkreśliła również, że kobiety mają prawo do decydowania o tym czy mają urodzić dziecko czy też nie, a także powinny mieć prawo do zabiegów in vitro finansowanych z budżetu. Ewa Kopacz domagała się również prawa do edukacji seksualnej dla dzieci.

 

„Mamy wreszcie prawo do edukacji seksualnej naszych dzieci. Mamy prawo do łączenia naszych ról życiowych” – mówiła podczas swojego wystąpienia. Była premier domagała się także prawa do wychowania dzieci w „duchu równości”, a także w przychylnym tonie wypowiedziała się nt. zwolenników aborcji. „Po 98 latach trzeba było rządów jednej opcji, żeby polskie parasolki zastukały ponownie na naszych „Czarnych marszach” – mówiła.

 

Podczas konwencji zaprezentowano również „Deklarację Styczniową”, w której oprócz pomysłów zaprezentowanych przez Ewę Kopacz, można znaleźć m.in. refundację środków antykoncepcyjnych. Koalicja Obywatelska chce również „natychmiastowej realizacji polityki antyprzemocowej”. Pomysłodawcy twierdzą również, że „uporządkują sposób korzystania z klauzuli sumienia”, ale nie wiadomo jak bardzo rewolucyjne zmiany kryją się pod tym hasłem.

 

W „Deklaracji Styczniowej” znalazły się również zapisy o wprowadzeniu do szkół lekcji z równouprawnienia, tolerancji dla mniejszości seksualnych, etnicznych i religijnych. „Ograniczymy lukę płacową między płciami” – czytamy w dokumencie.

 

 

Źródło: niezalezna.pl, wpolityce.pl, dorzeczy.pl

WMa

 


DATA: 2019-01-27 11:16
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
10
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

To już wieki temu ktoś powiedział że argumenty adpersonam są argumentami ludzi którzy nie mają racji. To jest obrażanie dużej grupy społecznej czyli mowa nie mająca nic wspólnego z kulturą czuć od tych słów nienawiść i nietolerancję.
5 miesięcy temu / Polka
 
To jest jakaś totalna masakra to co pani Kopacz mówi.
6 miesięcy temu / ala
 
Parafrazując Kopacz mówi: Moim celem jest wyniszczenie Polaków. Macie zniknąć z powierzchni ziemi. Jeśli chcecie żyć, macie wyzbyć się wszelkich zasad moralnych. Róbta co jest przyjemne, co zaprzecza wszelkiemu rozumowi i temu co stanowi waszą siłę oraz jest obroną przed nami-najeźdźcami na Polskę. Władzy nigdy nie oddamy.
6 miesięcy temu / naftalina
 
Ja też jestem za równością, a zaczynam od hasła: "równe szanse na urodzenie się i życie dla każdego". "Jesteście śmieszni, nieaktualni" - czyli jak np. błoto jest aktualne, a tarzanie się w nim modne, to jeśli nie chcę się pobrudzić, jestem śmieszna, bo nieaktualna i w dodatku czuć ode mnie naftaliną... To ja już wolę naftalinę od zapachu (smrodu) głupoty, krwi niewinnych dzieci i błota moralno- intelektualnego (np. taka "edukacja seksualna to obraza ludzkiego rozumu), które proponuje ta pani nie majlepiej świadcząca o własnym człowieczeństwie w dobie walki o "równość".
6 miesięcy temu / Eulalia
 
Mam pytanie do Kopaczowej- gdzie można kupić naftalinę?
6 miesięcy temu / Barka
 
Aborcja w Polsce zła, aborcja w Rosji dobra. W Rosji wykonuje się milion aborcji rocznie a polska prawica uwielbia Putina jednocześnie nienawidząc Kopacz.
6 miesięcy temu / ala wilk
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.