DZIŚ JEST:   09   SIERPNIA   2020 r.

XIX Niedziela zwykła
Św. Teresy Benedykty od Krzyża
Św. Kandydy Marii od Jezusa
 
 
 
 

Eutanazyjny horror w Holandii. Lekarze uśmiercają pacjentów „w dobrej wierze”

Eutanazyjny horror w Holandii. Lekarze uśmiercają pacjentów „w dobrej wierze”
fot. By HoRaMi [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/)], via Wikimedia Commons

Zwiększa się liczba osób poddawanych w Holandii eutanazji. W szaleństwie morderczego procederu dochodzi nawet do zabijania osób nie chcących poddać się „zabiegowi”. Szczególnie narażeni na przymusową eutanazję są pacjenci z problemami psychicznymi.

 

Według informacji holenderskiego portalu „DutchNLnews” w 2017 r. doszło do 6585 „zabiegów” eutanazyjnych. To o 8 proc. więcej niż w 2016 roku. Największy wzrost liczby „szpitalnych morderstw” następuje wśród pacjentów chorych psychicznie.

 

Głośnym echem odbiła się sprawa ze stycznia 2017 roku, podczas której uśmiercono pacjentkę chorą na demencję. Podobno nie pamiętała, że zgodziła się na dobrowolne poddanie eutanazji. W momencie jej przeprowadzania, kobietę musiano przytrzymywać, aby nie wyrwała się lekarzom. Zdaniem Holenderskiej Komisji ds. Eutanazji, kobietę uśmiercono „w dobrej wierze”. Lekarzom nie postawiono zarzutów.

 

W styczniu 2018 roku poddano eutanazji kobietę z powodu „problemów psychicznych”. W jaki sposób osobę niepoczytalną uznano za zdolną do decyzji o poddaniu się eutanazji – do dzisiaj nie wiadomo. Komisja zaznacza, że jedynie w 12 zeszłorocznych przypadkach można było dostrzec nieprawidłowości, które miały dotyczyć samego przebiegu, a nie przyczyn decyzji o „zabiegu”.

 

Komisja opublikowała raport, w którym wskazała że nie było żadnego przypadku eutanazji przeprowadzanej niezgodnie z prawem. Sam raport jest jednak wątpliwym źródłem, gdyż do jego przeprowadzenia zaproszono lekarzy – ochotników z eutanazyjnych klinik, których ciężko podejrzewać o krytyczne wypowiadanie się o procederze, w którym biorą udział.

 

 

Źródło: lifesitenews.com

PR


DATA: 2018-03-09 12:02
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Uśmiercają tam ludzi taśmowo jak w obozach koncentracyjnych nic się nie zmieniło ,tyle ze teraz robią to w białych rękawiczkach ,..bardziej humanitarnie ...to dzieło szatana a ludzie dali sobie wmówić ,ze to w dobrej wierze .....Panie Boże o opamiętanie dla Europy ,by przez ręce Maryi wróciła do swoich chrześcijańskich korzeni
ponad 2 lata temu / Polka
 
A jak nazwać likwidację oddziałów geriatrycznych,kosmiczne ceny leków,wielomiesięczne kolejki do lekarzy ...?
ponad 2 lata temu / [email protected]
 
Dlatego wszystkich narzekających i plujących na Polskę proponuję do Brukseli relegować - niech tam się leczą ( zwłaszcza na starość...) niech tam ich pochowają ( standardowo rozsypanie prochów na łączce ) Niech nie trują dupy w Polsce
ponad 2 lata temu / Mieszko Pierwszy
 
"Lekarze uśmiercają pacjentów" - oczywiście, nie lekarze, a MORDERCY.
ponad 2 lata temu / Rys
 
Oczywiście, nie KACI, ale MORDERCY. Kaci wymierzają sprawieliwość.
ponad 2 lata temu / Rys
 
bzdury
ponad 2 lata temu / brun
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.