DZIŚ JEST:   30   LISTOPADA   2020 r.

Św. Andrzeja Apostoła
Bł. Jana z Vercelli
 
 
 
 

Eutanazyjne bestialstwo w Holandii. Będą zabijane dzieci w każdym wieku

Eutanazyjne bestialstwo w Holandii. Będą zabijane dzieci w każdym wieku
fot. pikist.com

Rząd Holandii zapowiedział, że zezwoli na zabijanie chorych dzieci w wieku od 1 do 12 lat. Zabijanie noworodków oraz dzieci starszych zostało zalegalizowane już wcześniej.

 

„Wśród lekarzy i rodziców istnieje potrzeba aktywnego kończenia życia nieuleczalnie chorych dzieci, które cierpią w stopniu beznadziejnym i nieznośnym i umrą wciągu przewidywalnej przyszłości” - napisał w liście do parlamentu holenderski minister zdrowia, Hugo de Jonge.

 

W Holandii już od kilku lat legalne jest zabijanie chorych noworodków, o dzieciach nienarodzonych nawet nie wspominając. Można też zabijać dzieci w wieku 12-15 lat za zgodą ich oraz ich rodziców; dla osób starszych, w tym dla dzieci w wieku od 16 lat, eutanazja jest dostępna bez zgody rodziców.

Według ministra de Jonga legalizacja zabijania chorych dzieci w wieku 1-12 lat przyczyni się do zapobieżenia ich cierpieniu.

 

Dla przeprowadzenia uśmiercenia dziecka konieczna będzie zgoda rodziców oraz dwóch lekarzy.

Rząd ocenia, że na mocy nowego prawa każdego roku zabijanych będzie od 5 do 10 dzieci w wieku 1-12 lat.

 

Holandia zalegalizowała zabijanie chorych osób dorosłych, zdrowych psychicznie, w roku 2002. Wkrótce legalną eutanazję rozszerzono także na osoby z problemami psychicznymi, także te, które nie cierpią z powodu śmiertelnej choroby. Można zatem zabijać na przykład osoby pogrążone w głębokiej depresji.

 

Aktualnie rocznie zabijanych jest w Holandii kilka tysięcy osób; w roku 2019 ofiar eutanazji było 6361, w tym kilkaset noworodków, których życie zostało uznane przez rodziców i lekarzy za niewarte ratowania. W tym wypadku nie ma mowy o woli zabijanego człowieka; to samo dotyczyć będzie kilkuletnich dzieci, które albo nie są jeszcze nawet w stanie mówić, albo nie będą świadome tego, co gotują im rodzice i lekarze.

 

Zdarza się też, że pacjenci są w Holandii zabijani wbrew swojej wyraźnej woli. Przykładowo w roku 2016 zabito kobietę, która wprawdzie cztery lata wcześniej pisemnie zgodziła się na eutanazję, ale w chwili uśmiercania broniła się przed otrzymaniem zastrzyku. Kobieta została zatem najpierw uśpiona środkami nasennymi podanymi w kawie i dopiero później zabita. Chorowała na demencję.

 

 Wraz z legalizacją nowych przepisów w Holandii nie będzie już ludzi, którym przysługiwałaby bezwzględna ochrona życia. Mordowanie będzie możliwe zawsze: zarówno w łonie matki, tuż po urodzeniu, w dzieciństwie, w dorosłości i wreszcie na starość.

 

Niedawno list krytykujący „eutanazję” jako zabijanie ludzi opublikowała watykańska Kongregacja Nauki Wiary. Przeciwko mordowaniu, zarówno w ramach aborcji jak i eutanazji, występują też holenderscy biskupi, przede wszystkim kard. Willem Eijk, prymas kraju i arcybiskup Utrechtu.  

 

Źródła: ncregister.com, PCh24.pl

 

Pach


DATA: 2020-10-15 17:54
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

O mój Jezu, miłuję Ciebie, uwielbiam Ciebie, wierzę Tobie, ufam Tobie. Proszę przebacz tym, którzy Ciebie nie miłują, tym którzy Ciebie nie uwielbiają, tym którzy Tobie nie ufają i Tobie nie wierzą. Maryjo, mamusiu nasza módl się za nami.
1 miesiąc temu / Zagubiona owiec
 
I proszę Państwa ten kraj absolutnie spełnia standardy praworządności. I jak się czują ci co głosowali za wstąpieniem do unii?
1 miesiąc temu / Kasandra
 
Doczytałem w innym miejscu: te chore dzieci, poddane eutanazji, maja być ZAGŁODZONE.
1 miesiąc temu / TZ.
 
Holandia Spartą XXI wieku.
1 miesiąc temu / El
 
Holandia po wojnie została kupiona przez władców świata i zamieniona w poligon doświadczalny medycyny, socjologii, inżynierii społecznej itd. Tam właśnie przetestowano lgbeton, aborcję, eutanazję, narkotyki za free itd.
1 miesiąc temu / Hanys Górnosl
 
SS hauptsturmfuhrer dr Josef Mengele byłyby zapewne zadowolony ze swoich wyznawców w upadłej, zdegenerowanej tzw. Europie zachodniej.
1 miesiąc temu / SS RULEZ
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.