DZIŚ JEST:   07   SIERPNIA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Kajetana z Thieny
Bł. Edmunda Bojanowskiego
 
 
 
 

Eutanazja pod przymusem. Frans Timmermans, etatowy „obrońca praw człowieka” niewzruszony

Eutanazja pod przymusem. Frans Timmermans, etatowy „obrońca praw człowieka” niewzruszony
Fot. Krystian Maj/FORUM

Fransa Timmermansa, wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej i członka Komisji Swobód Obywatelskich nie wzruszył przypadek Holenderki, którą poddano eutanazji wbrew jej woli. Polityk wolał rozmawiać o Polsce.

 

O postawie Timmermansa opowiedział w rozmowie z portalem wpolityce.pl Marek Jurek, europoseł, przewodniczący Prawicy RP. Wiceszef KE pierwszy raz od dwóch lat pojawił się na Komisji Swobód Obywatelskich i uczynił to tylko dlatego, by zaprezentować swoje pretensje wobec Polski. - Zapytałem o jego działania w sprawie praw człowieka w ogóle - między innymi o reakcję na uśmiercenie w holenderskiej „klinice dokańczania życia” starszej kobiety, którą poddano eutanazji wbrew jej woli i która broniła się zanim została zabita - najpierw mruknął coś obelżywie pod nosem, a później w odpowiedzi generalnej stwierdził, że mówimy o Polsce, a nie o zabójstwie w Holandii – powiedział Jurek.

 

Zdaniem europosła, obrońcę praw człowieka na jakiego kreuje się Holender powinno interesować ustawodawstwo eutanazyjne we własnym kraju oraz jego konsekwencje. - Prawo do życia znajduje się na samym początku, w art. 2, Karty Praw Podstawowych, za której przestrzeganie wiceprzewodniczący Timmermans bezpośrednio odpowiada w Komisji Europejskiej. Na tak drastyczne wydarzenie powinien więc zareagować z urzędu – ocenił Marek Jurek. Tymczasem Holender już samo postawienie tematu uznał za oburzające.

 

Timmermans był też pytany o jego milczenie w czasie wprowadzania ustawy „o zakazie utrudniania aborcji we Francji” i interpretację takiego przepisu w kontekście art. 11 Karty Praw Podstawowych, chroniącego wolność słowa. Odpowiedź nie padła. - Najwyraźniej aktualne władze Unii Europejskiej nie zakładają demokratycznej współpracy ze swoimi krytykami, właściwie w ogóle nie uznają istnienia opozycji – dodał Jurek.


Źródło: wpolityce.pl

MA


DATA: 2017-04-06 08:40
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Dla nikogo przytomnego chyba nie ulega wątpliwości jaki jest trend i do czego czerwona zaraza zmierza - docelowo przymusową eutanazję wprowadzi się już całkiem oficjalnie i w całej UE. Polska powinna jak najszybciej zacząć odcinać się od tego eurobagna na każdym możliwym polu. Niestety do tego potrzebna jest siła polityczna reprezentująca faktycznie nasze interesy, a nie tylko realizująca instrukcje z Waszyngtonu.
ponad 3 lata temu / abc
 
jak łatwo pouczać innych
ponad 3 lata temu / polak
 
Chory kraj
ponad 3 lata temu / Dark
 
jestem za, ale pod warunkiem, że pierwszy się podda eutanazji; tu i teraz; ewentualnie, niech przeprowadzą na nim tzw. późną aborcję; to wtedy tak; i dotyczy to każdego gostka lub każdej dziewoi, którzy to propagują;
ponad 3 lata temu / JARO
 
była trzecia rzesza,teraz wyłania się z kokonu zwanego "ue" cz(w)arta rzesza. Otwarie tunelu pod górą św Gotarda, to był okazały festiwal satanistów dzierżących stery ue (czarta rzeszy).
ponad 3 lata temu / jac
 
Poglądami bliski doktorowi Mengele.Kto by pomyślał,że doczekamy takich czasów!
ponad 3 lata temu / VittorioAndreas
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.