DZIŚ JEST:   25   STYCZNIA   2020 r.

Nawrócenie św. Pawła Apostoła
Bł. Henryka Suzo
 
 
 
 

Eutanazja pod przymusem. Frans Timmermans, etatowy „obrońca praw człowieka” niewzruszony

Eutanazja pod przymusem. Frans Timmermans, etatowy „obrońca praw człowieka” niewzruszony
Fot. Krystian Maj/FORUM

Fransa Timmermansa, wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej i członka Komisji Swobód Obywatelskich nie wzruszył przypadek Holenderki, którą poddano eutanazji wbrew jej woli. Polityk wolał rozmawiać o Polsce.

 

O postawie Timmermansa opowiedział w rozmowie z portalem wpolityce.pl Marek Jurek, europoseł, przewodniczący Prawicy RP. Wiceszef KE pierwszy raz od dwóch lat pojawił się na Komisji Swobód Obywatelskich i uczynił to tylko dlatego, by zaprezentować swoje pretensje wobec Polski. - Zapytałem o jego działania w sprawie praw człowieka w ogóle - między innymi o reakcję na uśmiercenie w holenderskiej „klinice dokańczania życia” starszej kobiety, którą poddano eutanazji wbrew jej woli i która broniła się zanim została zabita - najpierw mruknął coś obelżywie pod nosem, a później w odpowiedzi generalnej stwierdził, że mówimy o Polsce, a nie o zabójstwie w Holandii – powiedział Jurek.

 

Zdaniem europosła, obrońcę praw człowieka na jakiego kreuje się Holender powinno interesować ustawodawstwo eutanazyjne we własnym kraju oraz jego konsekwencje. - Prawo do życia znajduje się na samym początku, w art. 2, Karty Praw Podstawowych, za której przestrzeganie wiceprzewodniczący Timmermans bezpośrednio odpowiada w Komisji Europejskiej. Na tak drastyczne wydarzenie powinien więc zareagować z urzędu – ocenił Marek Jurek. Tymczasem Holender już samo postawienie tematu uznał za oburzające.

 

Timmermans był też pytany o jego milczenie w czasie wprowadzania ustawy „o zakazie utrudniania aborcji we Francji” i interpretację takiego przepisu w kontekście art. 11 Karty Praw Podstawowych, chroniącego wolność słowa. Odpowiedź nie padła. - Najwyraźniej aktualne władze Unii Europejskiej nie zakładają demokratycznej współpracy ze swoimi krytykami, właściwie w ogóle nie uznają istnienia opozycji – dodał Jurek.


Źródło: wpolityce.pl

MA


DATA: 2017-04-06 08:40
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Dla nikogo przytomnego chyba nie ulega wątpliwości jaki jest trend i do czego czerwona zaraza zmierza - docelowo przymusową eutanazję wprowadzi się już całkiem oficjalnie i w całej UE. Polska powinna jak najszybciej zacząć odcinać się od tego eurobagna na każdym możliwym polu. Niestety do tego potrzebna jest siła polityczna reprezentująca faktycznie nasze interesy, a nie tylko realizująca instrukcje z Waszyngtonu.
ponad 2 lata temu / abc
 
jak łatwo pouczać innych
ponad 2 lata temu / polak
 
Chory kraj
ponad 2 lata temu / Dark
 
jestem za, ale pod warunkiem, że pierwszy się podda eutanazji; tu i teraz; ewentualnie, niech przeprowadzą na nim tzw. późną aborcję; to wtedy tak; i dotyczy to każdego gostka lub każdej dziewoi, którzy to propagują;
ponad 2 lata temu / JARO
 
była trzecia rzesza,teraz wyłania się z kokonu zwanego "ue" cz(w)arta rzesza. Otwarie tunelu pod górą św Gotarda, to był okazały festiwal satanistów dzierżących stery ue (czarta rzeszy).
ponad 2 lata temu / jac
 
Poglądami bliski doktorowi Mengele.Kto by pomyślał,że doczekamy takich czasów!
ponad 2 lata temu / VittorioAndreas
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.