DZIŚ JEST:   15   LIPCA   2019 r.

Św. Bonawentury, Doktora Kościoła
Św. Włodzimierza, księcia
 
 
 
 

Eutanazja na życzenie dziecka. W Belgii sięgnięto po martwy dotąd przepis

Eutanazja na życzenie dziecka. W Belgii sięgnięto po martwy dotąd przepis
Fot. Łukasz Król/Forum
#EUTANAZJA    #ŚMIERĆ    #BELGIA    #SZPITAL    #DZIECI    #CHOROBA    #ORZECZENIE    #PROŚBA    #UŚMIERCENIE

W Belgii uśmiercono dwoje chorych dzieci w wieku 9 i 11 lat. Wiadomo, że w jednym z przypadków eutanazja została wykonana na życzenie dziecka. Takie rozwiązanie jest możliwe od 2014 roku, ale dotąd zapis nie był wykorzystywany.

 

Z belgijskich danych wynika, że od początku 2016 roku tzw. eutanazji poddano trzy nieletnie osoby w wieku 17, 12 i 11 lat. Wiadomo, że dwoje najmłodszych dzieci było nieuleczalnie chorych. Zaś w jednym z przypadków uśmiercenie nastąpiło na życzenie dziecka.

 

Takie prawo obowiązuje w Belgii od 2014 roku. O tzw. eutanazję może poprosić osoba nieletnia, nieuleczalnie chora, a na takie rozwiązanie musi zgodzić się rodzina. Dziecko było też zbadane przez dziecięcych psychiatrów, którzy uznali, że decyzja nie jest wymuszona.

 

Z ujawnionych danych wynika, że od 2016 do 2017 roku w Belgii dokonano 4337 eutanazji. W większości dotyczyło to osób z chorobami nowotworami. 710 z nich to osoby starsze, a 77 wybrało śmierć z powodu problemów psychicznych. Wśród uśmierconych osób było 19 w wieku 18-29 lat.

 

Źródło: rmf.24.pl

MA


DATA: 2018-08-08 12:11
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Kazda eutanazja to zwykla czynna pomoc w samobojstwie chodzby nie wiem jak to ubierac w piorka.
11 miesięcy temu / Nick
 
Eutanazja nie sluzy do leczenia tylko do usmiercania zwierzat zeby nie cierpialy. Jednak sa osoby ktore podejnuja walke z zywym ludzkim organizmem. Osoby, ktore czesto decyduja o tym maja za male doswiadczenie humanistyczne.Czy dziecko 7 czy 11 lat moze o tym decydoeac. Przy tak rozwinietej cywilizacji sa duze mozliwisci w uzdrawianiu mlodego pokolenia. Nie powinna rodzina podejmowac tej decyzji. Raczej tym wygodnym i leniwym bestiom nalezy pokazac kare wiezienia to moze lepiej podziala na wyobraznie zameczonych ludzi. To oni powinni umrzec nie te dxieci. Zdarza sie ze po poradzie rodzice cxuja sie dobrze i dzieci sa om nie potrzebne wowczas najlatwiej podjac tym egoistom taka decyzje. Czesto sa to degeneraci. Znam takie przypadki. Lepiej zaniechac takiemu wygodnictwu.
11 miesięcy temu / Grazyna
 
Każdy człowiek powinien mieć zagwarantowane prawo do godnej śmierci. Od człowieka powinno zależeć, czy skorzysta z tego prawa. Jeżeli świadomie i dobrowolnie chce eutanazji na żądanie, to powinien ją dostać. Żaden inny człowiek (chodzi głównie o duchownych) nie ma prawa narzucać człowiekowi śmierci naturalnej. Duchowni mogą radzić dotrwanie do śmierci naturalnej, ale nie mają prawa tego narzucać. Człowiek w końcu ma wolną wolę. Jeżeli Bóg szanuje wolą wolę człowieka (np. szanuje jego decyzję o samobójstwie), to tym bardziej powinni ją szanować duchowni. Decyzja człowieka o skorzystaniu z eutanazji wynika z jego wolnej woli i wara od niej wszystkim decydentom !
11 miesięcy temu / Nick
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.