DZIŚ JEST:   25   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

XXX Niedziela zwykła
Św. Antoniego od św. Anny Galvao
Św. Amona z Toul
 
 
 
 

Eutanazja i in vitro. Priorytety Macrona po pandemii

Eutanazja i in vitro. Priorytety Macrona po pandemii
fot. POOL / Reuters/Forum

Wbrew zapewnieniom prezydenta Macrona dotyczących troski władz o zachowanie miejsc pracy zagrożonych po epidemii koronawirusa, pod obrady Zagromadzenia Narodowego jako pierwsza trafiła nowa ustawa rozszerzająca dostęp do eutanazji i in vitro.

 

27 lipca we francuskim parlamencie rozpocznie się dyskusja nad dokumentem. Ustawa dotyczy rozszerzenia dostępu do eutanazji, sztucznego zapłodnienia dla wszystkich kobiet niezależnie od ich „orientacji seksualnych i małżeńskich”. Będzie to też pierwszy krok do legalizacji, czy też akceptacji surogacji.

 

Jak słusznie zauważa Ludovine de La Rochère, prezes La Manif Pour Tous, „metoda tandemu Emmanuela Macrona / Jean Castex polega na przeforsowaniu po kryjomu ustawy, która nie jest ani bio ani etyczna, w samym środku lata”. Jej zdaniem jest to ryzykowny pomysł, bo Francuzi nie dadzą się zwieść. Gołym okiem widzą, gdzie władze umieszczają swoje priorytety.

 

- Zamiast przygotowywać się i przyjmować skuteczne środki w celu powstrzymania kryzysu gospodarczego i społecznego, rząd zdecydował się oddać pole garstce parlamentarzystów pod przewodnictwem Guillaume Chiche, aby pozwolić na swobodne pozbawianie ojców dzieci, a tym samym osłabić rodzicielstwo i rodzinę, pierwsze miejsce solidarności i schronienia dla najsłabszych - deklarowała Rochère.

 

Na alarm bije też deputowany Republikanów, Thibault Bazin, odpowiedzialny z ramienia partii za przeanalizowanie nowej ustawy. Wskazuje, że „​​istnieje zwiększone ryzyko dryfu handlowego, dryfu eugenicznego, dryfu transhumanistycznego”. Apel do deputownych wystosowała Fundacja Jérôme Lejeune, chcąc zatrzymać diagnozę przedimplantacyjną aneuploidii (DPI-A), której celem jest zniszczenie embrionów z anomalią chromosomową w ramach procedury „in vitro”. Wcześniej taki pomysł odrzucili już senatorowie.

 

W czasie dyskusji nad tą ustawą w senacie w styczniu br. senator Cécile Cukierman zaznaczała: „Jaki sygnał wyślemy do osób niepełnosprawnych ? Co za stygmatyzacja, jaka wielka agresja płynąca w stronę osób z zespołem Downa! Jakiego właściwie społeczeństwa chcemy?”.

 

Jean-Marie Méné, Przewodniczący Fundacji Jérôme Lejene domaga się usunięcia artykułu 17. nowej ustawy, który umożliwia tworzenie transgenicznych i chimerycznych embrionów oraz integrację ludzkich komórek w zarodku zwierzęcym. Fundacja chce też przywrócenia ośmiodniowego okresu refleksji przed tzw. „medycznym” przerwaniem ciąży, zniesionym w Senacie w styczniu ubiegłego roku.

 

Jean-Marie Le Méne wskazuje, że ​​„pandemia była okazją do ponownego odkrycia wartości życia ludzkiego. Jeśli prawo zwycięży nad życiem, to pozwoli się na każde oszustwo”. - Jeśli pierwszym symbolicznym aktem po pandemii będzie prawo, które promuje poświęcanie ludzkich embrionów na bardzo dużą skalę w celu oszczędności testów na zwierzętach, to wiele mówi o nieludzkim Nowym Świecie, który jest nam narzucany – deklaruje Le Méné.

 

Franciszek L. Ćwik

Czytaj także:
DATA: 2020-07-25 23:34
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

przeciez to glowny cel masonow a wlasciwie to wywrocenie wszystkiego a glownie walka z chrzescijanstwem z centrali donosza ze sily zbrojne wirusa przeprowazaja mobilizacje do ponownego ataku na Pana Boga a otrabiono juz pierwsze zwyciestwo to czas na drugie ostateczne w pierwszym zlikwidowano Zmartwychwstanie a w druim celem jest Boze NARODZENIE i ma byc podobnie swiatowo i takze w Polsce koncowy etap to zbawienna szczepionka przymusowa i to z kodem zycia lub smierci czyli bedzie test
2 miesiące temu / zbigniew
 
Kogo chce in vitro swoją żonię?
2 miesiące temu / Mops
 
pierwszy nadający się do natychmiastowej eutanazji to sam makaron, byłby spokój.
2 miesiące temu / Kpt. Żbik
 
Ludzie są gorsi niż zwierzęta !!!
2 miesiące temu / Ann
 
Senator C.Cukierman jest członkinią Partii Komunistycznej. Jak daleko poszła "myśl" lewicowa, że komunistka stanęła po stronie życia?!
2 miesiące temu / Jag
 
Francja w odmętach satanizmu
2 miesiące temu / lolo
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.