DZIŚ JEST:   03   SIERPNIA   2020 r.

Św. Lidii z Tiatyry
Św. Nikodema
 
 
 
 

Eutanazja dzieci? Belgowie piszą do króla!

Eutanazja dzieci? Belgowie piszą do króla!
By Ministério da Cultura [CC-BY-2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], via Wikimedia Commons

Belgijski senat przyjął projekt ustawy dopuszczający eutanazję osób poniżej 18 roku życia, także chorych na demencję. Problem wykracza poza granice kraju, Belgia stała się najważniejszym europejskim laboratorium śmierci. Obrońcy życia wzywają Belgów do udziału w apelu na ręce króla Filipa I, który może sprzeciwić się barbarzyńskiemu prawu.


Zgodnie z artykułem 109. belgijskiej konstytucji to „Król nadaje ustawom sankcję i promulguje je”. Przeciwnicy eutanazyjnego prawodawstwa wskazują, że już przyczyniło się ono do głębokiej zapaści w opiece nad chorymi. Zmiana ta przyniosła ponad 500-procentowy wzrost zabójstw dokonywanych oficjalnie przez personel medyczny. Według wyników badań opublikowanych już w roku 2010, 32 proc. pacjentów poddawanych było eutanazji wbrew ich woli. Równocześnie, w Belgii wiele przypadków takich praktyk nie jest oficjalnie zgłaszanych.


Już doszło do przerażających przypadków nadużywania „prawa” do eutanazji. Lekarze zabili dwóch 45-letnich bliźniaków. Dlaczego? Otóż obawiali się oni, że w przyszłości zapadną na ślepotę, co byłoby przyczyną nieznośnego dla nich cierpienia. Eutanazji poddano także chorą psychicznie kobietę (!), która padła ofiarą nadużyć ze strony jej terapeuty. Równocześnie belgijskie władze oficjalnie – wraz z Wielką Brytania i Holandią – odstąpiły od karania lekarzy zabijających chore, cierpiące noworodki.


„Odmawiając podpisania tego prawa, Filip król Belgów uratować może honor swojego kraju i w obliczu kultury śmierci na całym świecie dać niezwykły znak milionom mężczyzn i kobiet – lekarzom, pielęgniarkom, prawnikom. W chwili, w której dyktatura relatywizmu panuje na całym Zachodzie, Król Belgów proroczym gestem przypomniałby, że powyżej praw człowieka znajduje się prawo Boże, a krwią niewinnych nie można kupić sobie trwałego pokoju ” – podkreślają obrońcy życia.
mat


DATA: 2013-12-19 14:02
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Może warto wprowadzić EUTANAZJĘ POLITYKÓW KTÓRZY SIĘ NIE SPRAWDZILI !!!! Najpierw dzieci potem staruszki ( Nie możesz uwiązać psa na łańcuch ale możesz zabić swoje dziecko!!!) Gdzie ten świat zmieża!!!! WSTYDZĘ SIĘ ,ŻE NALEŻĘ DO GATUNKU LUDZKIEGO !!!!!!
ponad 6 lat temu / szofer
 
"Jestem śmiertelnie chory na chorobę genetyczną adrenoleukodystrofię i wolałbym się nigdy nie urodzić. Na eutanazję w tym kraju nie mam szans. Będę zdychać w męczarniach, katolicy nie pozwolą mi umrzeć". zrób sam na sobie eutanazje i będziesz miał po kłopocie
ponad 6 lat temu / piotr
 
@dpiotr: możesz umrzeć łagodnie a potem przechodzić wieczne męczarnie, albo teraz przejść względnie krótkie i względnie łagodne męczarnie, a potem mieć wieczny relaks. Tak to wygląda z punktu widzenia katolicyzmu. Dlatego nie masz racji zarzucając katolikom że skazują Cię na męczarnie. Katolicy Cię chronią przed czymś dużo gorszym.
ponad 6 lat temu / Rozczarowany
 
dpiotr wielu chlopcow jest chorych na ta chorobe, jestes pelnoletni? Leczony olejem Lorenza? Czy on nie pomaga? Chyba nie jest tak zle, jesli piszesz na forum bez bledow, ze spacjami, lepiej niz zdrowi:). Dlaczego nazywasz katolikow katolami, bo nie zgadzaja sie na zabijanie chorych, niepelnosprawnych i starych przez wyrachowany personel pseudomedyczny? Kat zycie odbiera, czy ktos trzyma cie za reke non stop? Masz wolna wole, rob co uwazasz, tylko dlaczego chcesz, aby inni mieli na sumieniu twoja smierc?
ponad 6 lat temu / Kaska
 
Do Stefan: Nie każdy chce żyć. Jestem chory genetycznie i chcę szybko umrzeć.
ponad 6 lat temu / dpiotr
 
Jestem śmiertelnie chory na chorobę genetyczną adrenoleukodystrofię i wolałbym się nigdy nie urodzić. Na eutanazję w tym kraju nie mam szans. Będę zdychać w męczarniach, katolicy nie pozwolą mi umrzeć.
ponad 6 lat temu / dpiotr
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.