DZIŚ JEST:   20   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

XXIX Niedziela zwykła
Św. Jana Kantego
Bł. Jakuba Kerna
 
 
 
 

Eurowizja w TVP: z relacji wycięto występ transseksualisty i obsceniczne zachowanie par LGBT

Eurowizja w TVP: z relacji wycięto występ transseksualisty i obsceniczne zachowanie par LGBT
Zdjęcie ilustracyjne Vugarİbadov [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)]

TVP transmitowało na swej antenie półfinał Eurowizji, podczas którego wystąpił transseksualny artysta Dana International. W powtórce koncertu emitowanej dzień później wycięto jego występ, a także usunięto z relacji nieprzyzwoite sceny całujących się homoseksualistów.

 

Dana International to transseksualny artysta, który urodził się mężczyzną, ale w 1993 roku przeszedł operację zmiany płci i zaczął określać się jako kobieta. W międzyczasie dwukrotnie reprezentował Izrael na Eurowizji. W związku z tym, że tegoroczny konkurs odbywał się w Tel Awiwie, Dana International został zaproszony, aby zaśpiewać piosenkę o miłości. Podczas występu transseksualnej gwiazdy, realizator pokazywał reakcje publiczności, w tym m.in. całujących się homoseksualistów.

 

Konkurs Eurowizji był transmitowany także przez Telewizję Publiczną. Podczas relacji na żywo, TVP nie mogła wpływać na to co widzowie zobaczą na ekranach. Jednak powtórka koncertu, która była emitowana następnego dnia, została pozbawiona występu transseksualisty i przede wszystkim, obscenicznych, nieprzyzwoitych scen z udziałem homoseksualistów.

 

O sprawę wycięcia z telewizyjnej relacji scen promujących ideologię LGBT zapytał redakcję TVP portal Plejada.pl. W odpowiedzi rzecznik prasowy Telewizji Publicznej podkreślił, że dokonywanie skrótów w transmisjach jest zgodne z umową zawartą pomiędzy TVP a właścicielem marki Eurovision Song Contest. W stanowisku TVP nie znajdziemy jednak informacji o tym, że występ Dany International i wycięcie obscenicznych scen miało związek z brakiem akceptacji dla promocji homoseksualizmu. Mimo wszystko cieszy fakt, że władze TVP emitując powtórkę koncertu wycięły fragmenty, w których miała miejsce promocja homoseksualnego stylu życia.

 

„Forma skrótowa była podyktowana wymogami czasu antenowego. Emisja powtórkowa Pierwszego Półfinału Konkursu Piosenki Eurowizji 2019 zawierała wszystkie występy konkursowe (17) zespołów walczących o wejście do Wielkiego Finału oraz ogłoszenie wyników, zaś występ Dany International odbył się poza konkursem. Zgodnie z zasadami uczestnictwa TVP w konkursie, EBU jako właściciel marki Eurovision Song Contest zezwala nadawcom na dokonywanie takich skrótów” – czytamy w komunikacie rzecznika prasowego TVP.

 

Źródło: wp.pl, wprost.pl

WMa

 

 

 

 

 


DATA: 2019-05-17 07:33
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
12
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Polska zawsze była zacofana wiec czego się dziwić. Zal. Głosujcie dalej na ten niedorozwinięty PIS
4 miesiące temu / Lol zal
 
Do chinaski: Nikt nie każe pochwalac takiego zachowania, a tym bardziej w nim uczestniczyć. Sztuką jest zauważyć, że jest się rozliczany za swoje czyny, a nie czyny innych. Ironicznie rzecz ujmując księga nie gwarantuje zbawienia za lincz. Wskazalem tutaj na sianie nienawiści w strone ludzi innych, ktorzy obrali inną drogę. Może jest błędna, ale czy popełnienie grzechu by naznaczac grzech jest rozsądne? Czy to właśnie dbanie o czystość swojego życia i bycie jak najlepszym czlowiekiem nie jest tutaj celem?
5 miesięcy temu / M
 
Do iskierka Księga Kapłańska 19:32 "Przed siwizną wstaniesz, będziesz szanował oblicze starca, w ten sposób okażesz bojaźń Bożą. Ja jestem Pan!"
5 miesięcy temu / chinaski
 
Do M: Księga Kapłańska 18:22,23: "Nie będziesz obcował z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą. To jest obrzydliwość! Nie będziesz obcował cieleśnie z żadnym zwierzęciem; przez to stałbyś się nieczystym. Także i kobieta nie będzie stawać przed zwierzęciem, aby się z nim złączyć. To jest sromota!" Niech Bóg ma Cię w opiece i naprowadzi na dobrą drogę.
5 miesięcy temu / chinaski
 
"Kochaj bliźniego swego jak siebie samego" staje się stwierdzeniem działających tylko dla wybrańców. Wierzący zgubili się w swojej religii narzucając innym to jak mają żyć i czym mają być. Niech Bóg ma Was w opiece i naprowadzi na dobrą drogę.
5 miesięcy temu / M
 
Nie wiedziałam że Izrael jest w Europie. Myślałam że leży w Azji. Europa to Europa a nie Izrael. Zły szaleje. Boże pomóż
5 miesięcy temu / A
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.