DZIŚ JEST:   24   LISTOPADA   2020 r.

Chrystusa Króla Wszechświata
Św. Andrzeja Tran An Dung i towarzyszy
 
 
 
 

Europoseł von Storch: chadeccy europosłowie nie chcą przyznać nagrody Sacharowa abp Sako

Europoseł von Storch: chadeccy europosłowie nie chcą przyznać nagrody Sacharowa abp Sako
By Flickr user blu-news.org [CC-BY-SA-2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons

Beatrix von Storch z frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów w Parlamencie Europejskim zarzuciła chadekom - w tym europosłom Platformy Obywatelskiej - że nie interesuje ich los prześladowanych chrześcijan w Iraku. Storch doszła do takiego wniosku po odrzuceniu kandydatury abp. Sako do nagrody Sacharowa.


Deputowana apelowała, by tegoroczną nagrodę przyznać byłemu arcybiskupowi Mosulu, który obecnie - jako patriarcha babilońskiego kościoła chaldejskiego - reprezentuje prześladowane wspólnoty chrześcijańskie  i mniejszości religijne.


Europoseł twierdzi, że przyznaniu nagrody arcybiskupowi Sako sprzeciwili się przewodniczący frakcji CSU w PE, Manfred Weber i koordynator frakcji,  Jacek Saryusz-Wolski, którzy jeszcze niedawno gościli arcybiskupa na konferencji frakcyjnej. Jej zdaniem odmowa ta wskazuje, iż europejscy chadecy nie są zainteresowani ochroną prawa do wolności religijnej oraz walką z prześladowaniami chrześcijan na świecie. Chadecy do nagrody nominowali „Euromajdan".


Nagroda Sacharowa została ustanowiona w grudniu 1988 r. przez Parlament Europejski i przyznawana jest „osobistościom albo organizacjom za szczególne osiągnięcia w dziedzinie praw człowieka”. Jej celem jest  - pisze Storch - uhonorowanie wyjątkowych osób zasłużonych w walce z nietolerancją, fanatyzmem i opresją.


Eurodeputowana Stroch uważa, że przyznanie nagrody praw człowieka prześladowanym mniejszościom religijnym w krajach arabskich, pomogłoby przekonać wysokiego komisarza ONZ do podjęcia odpowiednich działań w ich obronie.AS


DATA: 2014-09-16 07:22
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Bo oni wszyscy tacy "CHADECY" jak pani Merkel. Wiare i etyke chrzescijanska pozostawiaja na koryterzu przed gabinetem!!!!
ponad 6 lat temu / okirex
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.