DZIŚ JEST:   05   CZERWCA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Bonifacego-Winfryda, męczennika
 
 
 
 

Europie grożą wstrząsy społeczne z powodu blokady epidemiologicznej

Europie grożą wstrząsy społeczne z powodu blokady epidemiologicznej
Francesco Rocca. Fot. You Tube / TRT World Forum

W kilku największych miastach Europy w ciągu najbliższych kilku tygodni z powodu kryzysu epidemicznego i gospodarczego może dojść do wybuchu niepokojów społecznych – ostrzega Francesco Rocca, szef Międzynarodowej Federacji Stowarzyszeń Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca (IFRC).

 

Rocca mówił podczas konferencji prasowej ONZ, że niepokoje pojawią się z powodu spadających dochodów. – Mamy wielu ludzi żyjących na marginesie, w tak zwanej czarnej dziurze społeczeństwa. W najtrudniejszych dzielnicach największych miast obawiam się, że za kilka tygodni będziemy mieć problemy społeczne – wskazywał.

 

To bomba społeczna, która może wybuchnąć w dowolnym momencie, ponieważ ci ludzie nie mają żadnego sposobu na uzyskanie dochodu – ostrzegał Włoch, dodając, że wzrasta także ryzyko samobójstw wśród osób podatnych na zagrożenia a zmuszonych do izolacji.

Rocca, który jest również szefem Włoskiego Czerwonego Krzyża przyznał, że blokada gospodarek dotknęła wielu ludzi, już doświadczających „ogromnego spadku dochodów, gdyż nie są w stanie wyjść z domu do pracy”.

 

Szef Czerwonego Krzyża spotkał się z włoskimi burmistrzami i niektórymi spośród 180 tysięcy wolontariuszy, pomagających w Italii osobom starszym, zamkniętym w swoich domach. Ochotnicy robią zakupy i odbierają leki z aptek.

 

IFRC – która ma 14 milionów wolontariuszy w 192 krajach – oraz Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża zaapelowały w czwartek o 800 milionów franków szwajcarskich, by pomóc zagrożonym społecznościom na całym świecie w walce ze skutkami kryzysu epidemicznego.

 

13 marca Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła Europę epicentrum wirusa SARS-CoV-2, wywołującego chorobę COVID-19. Od tego czasu większość krajów wprowadziła drastyczne środki w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się epidemii.

 

 

Źródło: express.co.uk

AS

 

 

Polecamy także nasz e-tygodnik.

Aby go pobrać wystarczy kliknąć TUTAJ.

 

 


DATA: 2020-03-29 17:26
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

TRUMP sie dzis wycofal z tego cyrku bo zapelowal zeby nia zamykac ludzi w domach bo to zadne lekarstwo a zamknieci powoduje chaos i smierc a zreszta wirus to wirus paniki likwidacji bytu narodow chaos sluzby zdrowia i to niesie smierc i jest mlotem na nasza psychike juz jestesmy wiezniami komus to sie bardzo spodobalo
2 miesiące temu / jan
 
Coś słabe to społeczeństwo XXI wieku... Kiedyś ludzie przeżywali wojny, głody, klęski, niewolę, upokorzenia, a to czyniło ich niekiedy jeszcze silniejszym. Dziś wystarczy ludzi zamknąć na dwa tygodnie w domach, to nagle samobójstwa, rozboje, rozruchy, nałogi... Dobre czasy produkują słabych ludzi - głosi przysłowie. Teraz zbieramy tego żniwo.
2 miesiące temu / anendotos
 
@Cyrkiel. Dokładnie tak to zaczyna wyglądać - skoordynowana akcja praktycznie w skali całego globu i odgórne parcie do wywołania totalnego chaosu. Już od dawna miałem wrażenie, że ludzie, którzy dochodzą do władzy są albo podstawieni albo dostają "propozycję nie do odrzucenia" i podpisują jakiś cyrograf. Np. ostatnio taką propozycję musiał dostać chyba Borys i Trump bo pierwsze ich reakcje były normalne, a teraz ewidentnie zostali zmuszeni żeby do tego cyrku się przyłączyć.
2 miesiące temu / abc
 
@Savonarola. Piękny nick. Ale opinia niesłuszna. To rządy europejskie korzystają z dostarczonej im przez ChRL okazji i chcą zrealizować swoje zamiary. We Francji 60 godzinny tydzień pracy, we Włoszech zakaz pracy na roli doprowadzi do głodu i rewolucji komunistycznej. Nawet w Polsce wzrost uprawnień policji, czyli obawa rozruchów. Nie da się łatwo odrobić miesięcznego postoju gospodarki.
2 miesiące temu / Ryś
 
Zainteresujcie się tematem małych balonów szpiegowskich typu aerostat SkyStar 300 które szpiegują obywateli na terenie całej UE. Są zasilane przewodowo mogą miesiącami nagrywać okolicę i monitorować kamerami. Ludzie na yourube widzą migające światełka i nie wiedzą co to jest, a to jest właśnie ten aerostat SkyStar 100, wpiszcie na youtube...
2 miesiące temu / skystar300
 
Dziwią mnie doniesienia z Niemiec , Francji bo o rolnikach włoskich i hiszpańskich się nie pisze, że zmarnuje się wiele płodów rolnych z powodu braku gastarbeiterów z Rumunii, Ukrainy, Mołdawii a także z Polski, podczas gdy wielu ich rodzimych obywateli z miast i miasteczek, będących zatrudnionych w hotelarstwie, gastronomii i turystyce utraciło źródła dochodów .Żądają darmowej żywności i wsparcia finansowego od rządów, byle nie ubrudzić sobie raczek fizyczną pracą. Myślę, że w Polsce także występuje ten problem. Ministerstwo finansów powinno przyznać zapomogi tylko tym, którzy przepracują w rolnictwie, albo w szwalniach 20 dni. Nie zmarnuje się żywność, będzie tańsza bo będzie jej więcej,będzie odzież ochronna, a " płaca za nic nierobienie" nie będzie deprawować. Czysty społeczny zysk.
2 miesiące temu / Savonarola
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.